Nie wolno, dzidziu!!!

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #28132

  ania-p

  Mówię jej: Marusia nie rusz telewizora!!, Martucha nie ściągaj prania!!, Dzidzia!! tylko nie koci ogon, weź do buzi może gryzaczek!! A ona mi na to :))))) tysiąc uroczych uśmiechów.
  Już nie wiem co zrobić. Czy dzieci w tym wieku nie powinny już czuć trochę respektu przed rodzicielką, rozumieć, że czegoś nie wolno?

  Ania i Martusia-Już Nie Rudzielec :((( (10.09.02)

  #373282

  ada77

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  Istna słodycz! Maluszki juz tak mają: przekorne, „złośliwe” ( no, ale tak NAPRAWDĘ, to tylko takie wrażenie dorosłych), ubawione irytacją rodziców…Ale to jej przejdzie, nie martw sie, Martusia po prostu poznaje świat, nie wie co to tak naprwde znaczy „nie wolno”, bo jeszcze nie doświadczyła konsekwencji tego czy owego, dla niej to puste słowa i …świetna zabawa. Może tłumacz jej co się stanie gdy zrobi to czy tamto, wtedy zakazy będą cos znaczyć, z czymś się kojarzyć…A respekt pojawi się na 100 % wtedy gdy Ty powiesz „nie wolno”, Ona to i tak zrobi, źle na tym wyjdzie i pomysli :” Ale ta mama mądra, skąd ona wiedziała???” ;-)))) nie, żartuję, na pewno juz go ma, tylko na razie na dnie duszy ;-)))
  ada77 i miki 20 maj 2003 – Miki dłubie w wirtualnym ząbku ;-))))  #373283

  carma

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  „Natalka, nie wolno”… powtarzamy to tysiąc razy dziennie, kiedy mała bierze nasze kapcie, wkłada paluszki do kieszeni od video lub robi inne bardzo ciekawe rzeczy. Myślę, że rozumie, bo przestaje to robić, jednak po 10 sekundach ponownie zabiera się za to samo…… a czasami, jak podchodzi do kapci to sama mówi „nie!”…
  jednak myślę, że dużo czasu upłynie zanim zacznie się stosować do zakazów… NIESTETY

  Maja z Natalką (11 miesięcy)

  #373284

  alas

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  HI HI HI MAŁY ŁOBUZIACZEK !!

  alas + Dominik ur. 09.06.2003r

  #373285

  dorotab

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  To prawie jak u nas (Z tą różnicą że nie mamy kota). Natalko zostaw tego kwiatka. Nie nie wolno ściągać obrusów, nie wolno ruszać pilota od telewizora . Moja mała nawet nauczyła się kiwać paluszkiem i robi nie nie nie……. i co z tego za chwilę ziemia z kwiatka jest w rączkach i na podłodze, obrus leży na podłodze, pilot fruwa przez pół pokoju.
  To chyba już taki wiek :)))))))))))
  Dorota i Nati (12-12-02)

  #373286

  ania-p

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  Tak tak, głęboko na dnie :)) A tego respektu chyba najprędzej nauczy ją kotek- ten sobie nie da w kaszkę dmuchać.
  Ale poważnie, to dzięki za słowa otuchy, bo już traciłam nadzieję i wpadłam w czarną rozpacz. Bo chyba jeszcze taką najgorszą na świecie mamą to nie jestem…może…mam nadzieję..
  pozrdawiam Ciebie i Małego Odkrywcę paluszków

  Ania i Martusia-Już Nie Rudzielec :((( (10.09.02)  #373287

  lea

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  mam kolezanke, ktorej synek jest w wieku (ciut młodszy) Twojego bobasa (a drugie w drodze) i ona mnie zadziwila opowiadaniem, ze jej synek z daleka obchodzi (a chodzi juz pięknie) video i tv i komputer, bo ona mu tak kazała.. i on takrobi – z daleka.. byłam w szoku… myslalam ze zakazy nic nie dają…

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #373288

  iwonta

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  Jakies cudowne dziecko, bo moja robi tak samo jak powyzsze dzieci, naewt kiwa główką mówi nie, nie i tak swoje robi, pilot od telewizora jest już posklejany, mój tel kom. tak zapluła, że 2 dni wogóle nie dzwonił, buty jak tylko ktos zostawi na wierzchu można znaleźć np. w łóżeczku albo pod biurkiem, a o łazience juz nawet nie wspomnę itp. Zapytaj jej jak ona to zrobiła, ze ma takie grzeczne dziecko.

  Iwona i Natalka 07.10.02

  #373289

  ania-p

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  No nie, nie załamuj mnie!!! Jak to możliwe, że są na świecie takie grzeczne dzieci i dlaczego moje nie jest jednym z nich???
  A może ten dzidziuś się elektryzuje i każde dotknięcie sprzętu kończy się niezbyt przyjemną iskierką? Ups, co ja wypisuję

  Ania i Martusia-Już Nie Rudzielec :((( (10.09.02)

  #373290

  Anonim

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  Julcia też mnie rozbraja swoimi uśmieszkami, ale u nas nie wolno znaczy nie wolno i koniec. Julka to doskonale rozumie i aż tak bardzo się nie domaga rzeczy zakazanych, a czasem to nawet sama dotyka danej rzeczy, mówi „nie nie nie” i grozi paluszkiem.

  [i] Asia i Julia (13 m-cy)  #373291

  ewa250

  Re: Nie wolno, dzidziu!!!

  koci ogon….. mam 4 koty i 4 ogony, to Jasiulek bedzie mial zabawe, biedne zwierzaki, mam nadzieje ze beda tolerancyjne, ale i tak bede musiala pilnowac zeby wzajemnie sobue nie zrobili krzywdy……

  Ewa juz z Jasiem (09.07.2003)

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close