niedobór żelaza

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #8246

  Anonim

  Czy u dzieci niski poziom żelaza w krwi jest rzeczą normalną , nie robiąc żadnych badań czy z czasem wszystko by się nie wyrównało ? mały ma 9 miesięcy dobry apetyt i wagę 9800 , rozwija się dobrze. Jego wyniki są w dolnej granicy normy , czy warto szprycować dziecko chemią ? sama niewiem co robić może ktoś jest w podobnej sytuacji? Przecież gdybym nie zrobiła badań to bym o tym nie wiedziała bo nic nie wskazywało na jakieś niedobory , aha mały bierze hemofer i kwas foliowy.

  #141353

  czarna

  Re: niedobór żelaza

  z tego co wiem to hemofer jest preparatem z zelaza wiesz najlepiej skosultowac to z lekarzem oni wiedza co robia a jesli mala by byc z tego aniemia…lepiej zapytaj lekarza
  ASIA  #141354

  ankalenka

  Re: niedobór żelaza

  cześć, to jest tzw. niedokrwistość fizjologiczna – pojawia się często u dzieci po 6 m-cu życia, gdy kończą się zapasy żelaza utworzone podczas ciąży. jeśli miałaś anemię to dziecko może mieć jeszcze niższy poziom żelaza (u mnie tak było). braki żelaza wyrównują się poprzez wprowadzanie do diety dziecka nowych pokarmów (przede wszystkim żółtka jaja (można zacząć od przepiórczego) i czerwonego mięsa). następuje to jednak stopniowo i czasami lekarz decyduje o podaniu dawek żelaza. kwas foliowy i inne witaminy z grupy B działają wspomagająco – krwiotwórczo. jeśli Twoje dziecko dobrze toleruje hemofer to warto go przez jakiś czas dawać. jeśli ma potem bóle brzuszka to raczej się odstawia żelazo i pozostaje przy kwasie foliowym i witaminach B. Po paru miesiącach problem zazwyczaj znika. to kolejny przykład na to, że „dobry” wygląd i duży apetyt nie są gwarancją braku anemii. nie przejmuj się. za parę miesięcy będzie wszystko OK – stosuj jednak zalecenia lekarza.
  pozdrawiam,
  Anka.

  #141355

  qwe

  Re: niedobór żelaza

  Mój Kubik ma 1,5 m-ca i hemoglobina mu ciągle spada.Robimy mu morfologię co 2 tyg.Lekarz powiedział,że fizjologiczny niedobór żelaza występuje w 3 m-cu życia.Jeżeli hemoglobiny jest mniej niż 9, to należy podawać leki.(tak mi powiedział).

  #141356

  Anonim

  Re: niedobór żelaza do qwe

  Witam. No wlasnie mój mały ma więcej jak 9 i podaję leki , dziś rozmawiałam z znajomą panią doktor i stwierdziła że niekiedy nie ma co za bardzo przesadzać bo można przedobżyć i bądż tu człowieku mądry.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close