Niedoczynność tarczycy????

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #93080

  anecia

  Dziewczyny, nie pisałam nigdy na tym wątku, ale potrzebuję porady, a Wy jesteście skarbnicą wiedzy 😉

  Od 7 cykli staram się o drugie dziecko (wiem, wiem, 7 cykli:D) z miernym skutkiem. Postanowiłam zbadać sama hormony tarczycy, bo od jakiegoś dłuższego czasu zauważyłam dziwne objawy, które bardzo pasują mi właśnie do niedoczynności tarczycy. Dzisiaj odebrałam wyniki TSH – 3,38 (norma do 4,20). Niby w normie, ale 5 lat temu po poronieniu też się badałam (sama) i TSH wynosiło 1,7. FT4 teraz wynosi 1,05 (norma do 1,7). Nie pamiętam czy robiłam FT4 5 lat temu. Muszę to dzisiaj sprawdzić w domu. Na pewno robiłam anty-TG i anty-TPO i były gdzieś pośrodku.

  Zapisałam się już na wizytę do endokrynologa na 7 .05, ale pomyślałam, że dobrze byłoby pogadać z kimś kto ma problemy z tarczycą, bo czuję gdzieś pod skórą, że to może stanowić problem (wcześniej w ciążę zaszłam w 3 cyklu 2x)).

  Aha, rok temu robiłam badanie prolaktyny w 3 dc (wynosiła 13) zrobiłam sobie teraz badanie progesteronu 7 dni po owu (wg testów owu i bólu owu) i wynosi 12.99 (taki też miałam parę lat temu). Wydaje mi się, że owu generalnie mam, choć zauważyłam, że co 3/4 cykl nie odczuwam charakterystycznego bólu owu i wtedy cykl jest bardzo długi (35, 37dni). Normalnie mam cykle między 28 – 32. Miesiączki są raczej obfite i mam wrażenie , że trochę dłuższe niż kiedyś (6dni, ale czasmi i w 7 dniu mam jakieś plamienie ).

  Przepraszam, że tak długo i chaotycznie, ale potrzebuję porady, a wiem, że są tu osoby, które mają problemy z tarczycą. Nie wiem czy mam się martwić???

  #1801067

  samanta

  Anecia ja tez miałam wiele objawów niedoczynności i nikt na to nie zwracał uwagi Zamotany Moje TSH przed leczeniem wynosiło 3,43 (norma też do 4,2)
  Od razu zapisałam się do dobrego endo i po dokładnym wywiadzie lekarskim i badaniu stwierdził u mnie niedoczynność tarczycy.
  Zaczynałam od euthyroxu 12,5mg a potem stopniowo zwiększałam dawkę i tak doszłam do dawki 62,5mg i tak już biorę euthyrox chyba ze 2-3 miesiące
  Leczenie zaczęłam we wrześniu a w marcu miałam szczęśliwy program

  Powodzenia 🙂 Grunt to znaleźć dobrego lekarza 🙂  #1801068

  anecia

  Samanto, liczyłam na twoją obecność w tym wątku ;)Ja zwróciłam uwagę na te objawy, ale to dzięki Wam 😉 Do tej pory żyłam w przekonaniu, że taka moja uroda 😀
  Czyli mamy podobne wyniki TSH:( Szczerze mówiąc nie sądziłam, że na podstawie wyniku, który mieści się mimo wszystko w normie, mozna stwierdzić niedoczynność tarczycy 🙁 CZy robiłaś jakieś dodatkowe badania? USG? Czy te leki bierze się do końca życia????

  #1801069

  motylek

  Witaj anecia.
  Nie mam przed sobą wyników tarczycowych ale od jakiegoś czasu też walczę z niedoczynnością. U mnie okazało się ze ja mam niedoczynność wrodzoną więc od dawien dawna ale do tej pory nikt jej nie zauważył. O ile dobrze pamiętam to w sumie tsh nie są tak ważne jak ft3 i ft4. Wyniki ft3 i ft4 powinny być mniej więcej w połowie normy. Jeśli są zbyt blisko dolnej to niedoczynność a jak zbyt blisko górnej to nadczynność. Ja podobnie jak Samanta biorę euthyrox od poniedziałku do pczwartku w dawce 75 a od piątku do niedzieli w dawce 62.5. Leki oczywiście do końca życia. Ale jak endo ustawił mi odpowiednią dawkę to widzę po sobie zmiany w wyglądzie i są one zauważalne przez ludzi z zewnątrz (oczywiści tych którzy mnie znali wcześniej). W czasie badania mam zawsze robione również usg ale ono wychodzi w miarę dobrze.

  Pozdrawiem i życzę powodzenia.

  #1801070

  bambamek

  Zamieszczone przez motylek
  Ale jak endo ustawił mi odpowiednią dawkę to widzę po sobie zmiany w wyglądzie i są one zauważalne przez ludzi z zewnątrz (oczywiści tych którzy mnie znali wcześniej).

  A jakie zmiany?

  #1801071

  anecia

  Motylku – no właśnie moje FT4 jest niskie (ciut ponad normę), więc do połowy jej daleko 😡 Przy TSH w górnej granicy normy i przy FT4 w dolnej + „psie” samopoczucie jakoś czuję, że na jednej wizycie u endo się nie skończy 😡

  Też chętnie poznam te zmiany w wyglądzie 😉  #1801072

  motylek

  Powodzenia 🙂

  #1801073

  anecia

  Dziękuję 😉

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close