NIEMOGŁAM

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #86160

  olga73

  MIAŁAM RANO ZROBIĆ TEST Z NADZIEJĄ ,ŻE JESTEM W CIĄŻY, ALE NIE MOGŁAM .MOJA KOLEŻANKA Z LAT SZKOLNYCH ,KTÓRA BYŁA W PODOBNEJ SYTUACJ JAK JA (chodzi mi że ma syna w wieku mojego 13 lat )WŁAŚNIE URODZIŁA DRUGIE DZIECKO DZIEWCZYNKĘ, ALE NIESTETY MIAŁA ZATRUCIE CIĄŻOWE I MAŁA MA 1 STOPIEŃ AUTYZMU.SAME ROZUMIECIE NIE UMIAŁABYM SIĘ CIESZYĆ GDYBY MÓJ WYNIK BYŁ POZYTYWNY BO JEST MI SMUTNO I CZUJĘ OGROMNY STRACH TAK BARDZO CHCĘ MIIEĆ ZDROWE DZIECKO.

  #1321254

  bajka

  Re: NIEMOGŁAM

  OLGA, chyba nie chodzi o autyzm tylko o Apgar. Wydaje mi się, że nie można stwierdzić autyzmu u nowonarodzonego dziecka. Albo coś źle zrozumiałm. Tak czy inaczej bardzo współczuję, a za Ciecbie trzymam kciuki.

  Bajka  #1321255

  olga73

  Re: NIEMOGŁAM

  RANO DZWONIŁA MI MOJA MAMA I TYLKO PRZEKAZAŁA ŻE DZIECKO MIAŁO ZEROWE ODRUCHY I INNE BADANIA WSKAZUJĄ ŻE OBIAWOWO 1 STOPIEŃ AUTYZMU.INNYCH INFORMACJIO NIE MAM BO NIE MAM ODWAGI ZADZWONIĆ DO ASI.ALE MUSZĘ PRZYZNAĆ ŻE JA TEŻ ODRZUCAM MYŚ ŻE TA MALUTKA MOŻE BYĆ CHORA TO BY BYŁO OKROPNE.JAK BĘDĘ MIAŁA INFORMACJE OD ASI TO DAM ZNAĆ I MAM NADZIEJĘ ZE LEKARZE SIĘ MYLĄ.

  #1321256

  kaja26

  Re: NIEMOGŁAM

  trzymam kciuki za melństwo, oby lekarze się mylili…….

  #1321257

  lea

  Re: NIEMOGŁAM

  Ja tez mysle, ze jesli chodzilo o brak odruchow, to chyba miala tu na mysli skale Apgar…
  Autyzmu sie przeciez chyba nie stwierdza przy urodzeniu, poza tym nie slyszalam, zeby wiek matki mial tu wplyw… raczej na sprawy typu zespol Downa…

  #1321258

  anetal

  Re: NIEMOGŁAM

  ?????? Kto to zdiagnozował??????? Autyzmu nie można zdiagnozować u noworodka!!!! Jestem pewna, że się pomyliłaś z tą diagnozą. Nie ma też czegoś takiego jak pierwszy stopień autyzmu. Autyzmu też nie diagnozuje się na podstawie nieprawidłowych odruchów.
  Proponuję na spokojnie się dowiedzieć, o co chodzi. Zdrówka dla maleństwa i mamusi.
  A

  A  #1321259

  bajka

  Re: NIEMOGŁAM

  Myślę, że mama musiała coś przekręcić w informacjach i chodzi jednak o skalę Apgar. Autyzmu nie można zdiagnozować ot tak po odruchach neurologicznych dzicka, a zwłaszcza noworodka. To są zaburzenia funkcjonowania mózgu, które objawiają się później w sferze zachowań społecznych i emocjonalnych, w kontaktach z innymi ludźmi i najbliższym otoczeniem. Malutka pewnie z powodu zatrucia ciążowego mogła urodzić się w bardzo ciężkim stanie, np. niedotlenieniem i otrzymała 1 pkt Apgar.
  Tak czy inaczej może jednak Twojej koleżnce potrzebne jest wsparcie i czasem właśnie telefon lub świadomość, że ktoś jest, stara się pomóc, bywa zbawienne w takiej sytuacji. Nie bój się zadzwonić.
  Życzę Ci powodzenia i oby maleństwo koleżnki z tego wyszło.

  Bajka

  #1321260

  elik

  Re: NIEMOGŁAM

  Dziecku duzo zdrowia, ale chyba cos pomieszalyscie razem z mama, bo nie ma mozliwosci stwierdzenia autyzmu u noworodka.
  Tobie niestety rowniez NIKT nie zagwarantuje urodzenia zdrowego dziecka – to nieodlaczne ryzyko checi posiadania dzieci – trzeba sie liczyc z kazda mozliwoscia

  Antek &Zosia27III07

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close