Nietrzymanie moczu – jaka przyczyna??

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #122832

  katarzynaholender

  Witam, mam 30 lat, pracuję fizycznie od ponad 10 lat. Niestety moja praca wymaga czasem podnoszenia ciężarów (10-20KG). Od kilku dni przy podnoszeniu cięższych przedmiotów odczuwam wypływające krople moczu z mojego pęcherza, pomimo tego iż nie czułam wcześniej potrzeby pójścia do toalety. Czy jest to pierwsze stadium do choroby jaką jest spowodowane fizyczną pracą czy może mieć to związek np. z menopauzą? Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na wyleczenie tego samemu w domu, bez interwencji lekarzy, operacji itp? Mam dwójkę dzieci, najmłodsze ma 2 latka – wykluczam więc nietrzymanie moczu związane z ciążą..

  Z góry dziękuję za pomoc..

  #5789022

  ada410

  Owszem, można ćwiczyć samemu tzw mięśnie Kegla, ale ja bym proponowała wizytę u specjalisty, który na podstawie wyników zleconych wcześniej badań, określi on przyczynę nietrzymania i zaleci odpowiednie kroki… Pozdrawiam  #5789023

  blondi90

  ćwiczenia to podstawa, ale ważne jest to by zachować ich ciągłość, sprawdź jakie są , menopauza to jedna z nich

  #5789024

  antossia

  Ja bym sugerowała pójść do lekarza, który może więcej doradzi bo my tutaj nie jesteśmy niestety lekarzami. A w między czasie te mięśnie Kegla ćwiczyć.

  #5789025

  gricholka

  [LEFT]Nietrzymanie moczu jeszcze przed menopauzą często dotyczy również kobiet pracujących ciężko fizycznie, co ma ogromny wpływ na stan mięśni krocza. W okresie okołomenopauzalnym z kolei obniża się poziom hormonów płciowych, co ma ogromny wpływ na stan napięcia mięśniówki dna miednicy i przepony moczowo-płciowej (to warstwa mięśni u dołu tułowia, która utrzymuje narządy wewnętrzne w odpowiednim położeniu). Ich zwiotczenie może powodować zmianę położenia zwłaszcza pęcherza i cewki moczowej, co wpływa na ich funkcjonowanie.

  _______________________
  [/LEFT]

  #5789026

  lila78

  Tez polecam ćwiczenia mięśni Kegla mi pomogło 😉  #5789027

  ulka30

  Najpierw trzeba iść do lekarza po poradę, bo może przyczyna leży całkowicie gdzie indziej. Być może masz za ciężką pracę, bo na menopauzę to jednak trochę za wcześnie. Poradź się zwykłego lekarza rodzinnego albo urologa i nie martw się, bo w dzisiejszych czasach da się temu problemowi zaradzić (są ćwiczenia, jak wspominały koleżanki w postach powyżej i zabiegi likwidujące kłopot). Głowa do góry 😉

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close