no co z tym polio?!

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #40725

  papuch

  dziewczyny, ostatnio przeczytałam na forum że trzecia dawka polio jest lepsza domięśniowa a że darmowa jest tylko doustna to lepiej miec swoją… postanowiłam to zgłębić i pytam sie mojej pediatry – a ona na to że owszem jest teraz taka moda ale ona tez sie tym bardzo interesowała bo szczepiła swoje dziecko więc poczytała tu i tam i stwierdziła ze lepsza jest jednak doustna szczególnie jesli nie było zbyt silnych efektów ubocznych na wcześniejsze szczepionki, jest przede wszystkim bardziej skuteczna… co tu robić ? Jak tam u was z tym trzecim polio????
  Papuch i Basia 8.9.03

  #533078

  stenia72

  Re: no co z tym polio?!

  Na trzecią dawkę polio masz jeszcze dużo czasu (Przemek dostał w 15 miesiacu). Ja się nie zastanawwiałam nad tym. Poprzednie dwie dawki dostał doustnie i nie było rzadnych powikłań, po tej trzeciej też nie mam problemów. Minął tydzień i Przemcio nie odczuwa rzadnych dolegliości typu gorączka itp.

  Marzena i Przemcio (15 miesięcy)  #533079

  dotina

  Re: no co z tym polio?!

  My właśnie wczoraj dostaliśmy ostatnią dawkę szczepionki na polio. Była doustna – 2 kropelki. Wcześniej domięśniowo – nie było żadnych komplikacji czyli gorączki i innych takich.
  Tę szczepionkę również przeszedł dobrze.
  Pozdr.

  Dorota i Kubuś (25.08.03)

  #533080

  ykke

  Re: no co z tym polio?!

  ja kupiłam domięśniową imovax polio. Doustna jest rzeczywiście ze względów oszcędnościowych. Dziecko ma już dojrzalszy układ trawienny i sądzi się, że jest już gotowe na taką forme szczepienia. Jedna domięsniowa jest lepsza, szczególnie jeśli dzieckjo jest alergikiem. po za tym te krople sa POTWORNIE gorzkie i chyba dziecko lepiej zniesie ukłucie (*ja smaruję Emlą przed kłuciem)


  Izka i Iga 31.08.2003

  #533081

  lea

  Re: no co z tym polio?!

  A konkretnie – w jakim sensie jest lepsza, procz subiektywnego stwierdzenia, ze jest gorzka i dziecko wolałoby ukłucie?
  Mateusz miał problemy z układem trawiennym, a mimo to na pierwsze polio (doustne) zareagował bez żadnych problemów, wymiotów, ulewań, biegunek – czegokolwiek. Generalnie sobie poradził.

  Wierze, ze mimo wszystko ta szczepionka moze byc lepsza, ale czy jesta nprawde? Konkretnie – pod jakim względem, prócz preferencji smakowych?

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #533082

  marzena29

  Re: no co z tym polio?!

  ja równiez dzisiaj zaszczepilam Julię polio doustną i mam nadzieję,że wszytsko będzie dobrze,pielęgniarka kazała przez 30 min nie podawac smoczka aby cała szczepionka trafila do brzuszka a nie na smoczek.
  Pozdrawiamy.

  Marzena z Julią 28.07.03

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close