no co z tym polio?!

dziewczyny, ostatnio przeczytałam na forum że trzecia dawka polio jest lepsza domięśniowa a że darmowa jest tylko doustna to lepiej miec swoją… postanowiłam to zgłębić i pytam sie mojej pediatry – a ona na to że owszem jest teraz taka moda ale ona tez sie tym bardzo interesowała bo szczepiła swoje dziecko więc poczytała tu i tam i stwierdziła ze lepsza jest jednak doustna szczególnie jesli nie było zbyt silnych efektów ubocznych na wcześniejsze szczepionki, jest przede wszystkim bardziej skuteczna… co tu robić ? Jak tam u was z tym trzecim polio????
Papuch i Basia 8.9.03

5 odpowiedzi na pytanie: no co z tym polio?!

stenia72 Dodane ponad rok temu,

Re: no co z tym polio?!

Na trzecią dawkę polio masz jeszcze dużo czasu (Przemek dostał w 15 miesiacu). Ja się nie zastanawwiałam nad tym. Poprzednie dwie dawki dostał doustnie i nie było rzadnych powikłań, po tej trzeciej też nie mam problemów. Minął tydzień i Przemcio nie odczuwa rzadnych dolegliości typu gorączka itp.

Marzena i Przemcio (15 miesięcy)

dotina Dodane ponad rok temu,

Re: no co z tym polio?!

My właśnie wczoraj dostaliśmy ostatnią dawkę szczepionki na polio. Była doustna – 2 kropelki. Wcześniej domięśniowo – nie było żadnych komplikacji czyli gorączki i innych takich.
Tę szczepionkę również przeszedł dobrze.
Pozdr.

Dorota i Kubuś (25.08.03)

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: no co z tym polio?!

ja kupiłam domięśniową imovax polio. Doustna jest rzeczywiście ze względów oszcędnościowych. Dziecko ma już dojrzalszy układ trawienny i sądzi się, że jest już gotowe na taką forme szczepienia. Jedna domięsniowa jest lepsza, szczególnie jeśli dzieckjo jest alergikiem. po za tym te krople sa POTWORNIE gorzkie i chyba dziecko lepiej zniesie ukłucie (*ja smaruję Emlą przed kłuciem)


Izka i Iga 31.08.2003

lea Dodane ponad rok temu,

Re: no co z tym polio?!

A konkretnie – w jakim sensie jest lepsza, procz subiektywnego stwierdzenia, ze jest gorzka i dziecko wolałoby ukłucie?
Mateusz miał problemy z układem trawiennym, a mimo to na pierwsze polio (doustne) zareagował bez żadnych problemów, wymiotów, ulewań, biegunek – czegokolwiek. Generalnie sobie poradził.

Wierze, ze mimo wszystko ta szczepionka moze byc lepsza, ale czy jesta nprawde? Konkretnie – pod jakim względem, prócz preferencji smakowych?

Lea i Mateuszek (14.03.03)

marzena29 Dodane ponad rok temu,

Re: no co z tym polio?!

ja równiez dzisiaj zaszczepilam Julię polio doustną i mam nadzieję,że wszytsko będzie dobrze,pielęgniarka kazała przez 30 min nie podawac smoczka aby cała szczepionka trafila do brzuszka a nie na smoczek.
Pozdrawiamy.

Marzena z Julią 28.07.03

Znasz odpowiedź na pytanie: no co z tym polio?!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Nie trawi marchewki ??
Kiedy nakarmię Majkę marchewką to zauważam, że potem ona ją wydala jakby niestrawioną - nawet czasem w pieluszcze jest po prostu marcheweczka. Dziś jadła o 16:00, a o 19:00 marchewka
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Atakuje dzieci , nie słucha:(
Mam problem :( Gdy tylko mój synek znajdzie się pobliżu dziecka natychmiast zaczyna je zaczepiać. Łapie za ręce, ubranie, próbuje dostać się do buzi a nawet chce uderzyć rączką. Nie
Czytaj dalej