nocnik

Kiedy dzieco zaczyna korzystac z nocnika? Czy uzywanie pampersow nie utrudnia sprawy?

3 odpowiedzi na pytanie: nocnik

2002-09-16 20:18:32

Re: nocnik

My małemu kupiliśmy nocnik całkiem niedawno a ma 11 miesięcy , chcieliśmy aby oswoił się z widokiem ale posadziłam go raz potem drugi i spodobało mu się. Teraz codziennie rano zaraz jak się obudzi jest sadzany na nocniczek i jest i kupka i siusiu a gdy zaczyna grać melodyjka informująca mnie o zawartości mały się śmieje i mogę powiedzieć że zaczynam wyłapywać kiedy malec ma potrzebę chyba idziemy w dobrym kierunku. Co do pieluch to nadal używamy pampersów i tetrówki również i myślę że to w niczym nie przeszkadza , nic na siłę dziecko ma jeszcze czas. Pozdrowienia Ania.

gosow2002-09-17 05:20:07

Re: nocnik

Mój Albercik – teraz 3 lata- zaczął korzystać z nocnika najpierw, gdy miał ok. 8 m-cu.Potem mu się znudziło i wrócił, gdy miał ok. roczek. Od tej pory pampersy miał zakładane tylko na noc i …… przestał w nich spać całkiem niedawno.
My przyjęliśmy zasadę, że nocnik musi się kojarzyć z zabawą – bicie brawo, gratulacje itp.. Aha bardzo szybko zaczął siadać na sedes z nakładką – jest wygodniej no i może czuć się jak dorosły – a przy okazji mniej sprzątania.
Pozdrowienia
Gosia

renia2002-09-17 06:52:16

Re: nocnik

Nasza Asia zaczela siadac na nocnik w wieku 2 lata 4 miesiace. Polecam grajace nocniki. Pewnego razu po prostu zalozylam jej majtki, zamiast pampersa. Moglismy sobie na to pozwolic, bo mielismy wlasnie kupic nowy dywan.
Z tym jednak chyba poczekamy, az mlodsza wyrosnie z pampersow. 🙂
Pozdrawiam
Renia

Znasz odpowiedź na pytanie: nocnik?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Kiedy na kontrole
Byc moze to glupie pytanie - ale czy teraz juz sie nie chodzi z dzieckiem na comiesieczne kontrole do lekarza???? Byla juz u nas lekarka, ale nic nie mowila ze
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
kiedy zacząć dokarmiać malucha
Hej, Mój synek właśnie skończył 3 miesiące. Od kilku dni zaczął częściej domagać się cyca. W nocy jadł co 3, 4 godziny, teraz karmię go co 2 (tak, jak na początku).
Czytaj dalej