o co chodzi ???

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #22782

  goonia

  z tym twardnieniem brzucha ?

  #311319

  magdzik

  Re: o co chodzi ???

  Twardnienie brzucha może oznaczać skurcze. O takim fakcie należy poinformować lekarza prowadzącego ciąże.

  Pozdrawiamy,

  Magda, Rafał i Albercik (7.09.03)  #311320

  eris

  Re: o co chodzi ???

  Mój lekarz powiedział, ze jeśli zdarza się rzadko to nie ma powodów do zmartwień. Jeśli pojawia się częsciej-do kilku razy na dobę-to koniecznie trzeba powiadomić lekarza. Mogą być to skurcze, które mogą powodować skracanie się szyjki-oczywiście niekoniecznie.
  Pozdrawiamy

  Marta i Mateuszek (26.X.2003)

  #311321

  magia

  Re: o co chodzi ???

  Ja właśnie tak miałam. Odczuwanie twardego brzuszka zaczęło się ok.23-24 tyg.( wtedy nie wiedziałam, że to jest niedobry objaw, myślałm,że to normalne). Z powodu ciężkiego brzucha miałam trudności z położeniem sie spać i samym spaniem, sporadycznie z siedzeniem.
  U lekarza byłam 26 tyg.i od razu zwolnienie – pobyt w domu i szpitalu na zmianę. Diagnoza: przedwczesne skurcze (zagrażający poród przedwczesny). Udało sie wytrwać do 38 tyg.
  Dlatego należy zwracac na takie twarde brzuszki szczególną uwagę.

  Magia z Grzesiem – 13.04.03

  #311322

  olka-gd

  Re: o co chodzi ???

  Witam!Sporo sie naczytalam o tym twardnieniu brzucha i chyba juz tylko nie wiem jednego- jak twardy musi byc brzuch by go nazwac „twardym”?
  21 tydz, jest twardszy niz wczesniej,przez caly dzien, ale wydawalo mi sie ze tak ma byc, bo przeciez nie moze byc mieciutki jakbym po prostu przytyla, prawda?Pomozcie jesli umiecie…Pozdrowienia.

  #311323

  sprezynka

  Re: o co chodzi ???

  No to nieźle mnie wystraszyłaś 🙁 Ja jestem w 23 tyg i dzisiaj mam brzuch jak kamień… Właśnie zaczęłam się niepokoić co jest…To się zaczęło dzisiaj od późnego popołudnia, pierwszy raz w takim stopniu. Chyba jutro zadzwonię do gina…

  Sprezynka i dzidzia (7/12)…po USG 8/12  #311324

  usianka

  Re: o co chodzi ???

  Ja czasami mam mięciutki jakbym po prostu przytyła a czasami twardy jak kamień. Chyba to zależy też od tego jak mi sie malutka ułoży. W każdym razie moment twardnienia czuje wyraźnie bo towarzyszy temu takie nieprzyjemne uczucie napinania. Nie potrafię tego niestety dokładnie opisać 🙁 Na szczęście zdarza mi sie to teraz bardzo żadko – jednak nospa, magneB6 i duzo wypoczynku w moim przypadku pomagają. Najlepiej powiedz o swoich wątpliwościach lekarzowi.
  pozdrawiam 🙂

  Usianka i listopadowa dziewczynka (9.XI.2003)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close