objawy alergii?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #52336

  georgina

  Czy któraś z mam może mnie oświecić, jakie są objawy alergii pokarmowej uniemowlęcia karmionego piersią? Jestem z rodziny niealergicznej, ale ostatnio tyle się mówi o uczuleniu, że zaczęłam panikować. Czy drobne krostki na policzkach świadczą o alergii albo zielona kupka? I co się stanie jeśli taką alergię przegapię? To znaczy nie odstawię alergizującego pokarmu?

  #672072

  gusia2004

  Re: objawy alergii?

  Uczulanie przez cały czas może prowadzić do niewydolności dróg oddechowych, zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc, w końcu astmy.

  objawy, sapka (utrudnione oddychanie wywołane obrzękiem błony śluzowej nosa), ulewanie, wymioty, skaza czy luźne stolce,

  GUSIA2004 + Oskar (16.06.2004)  #672073

  georgina

  Re: objawy alergii?

  dzięki!

  #672074

  karolka

  Re: objawy alergii?

  Wyluzuj – nie doszukuj się na siłe alergii u dziecka, bo ześwirujesz. Krostki na buzi mogą być od śliny. Zielone kupy mogą byc od nowego pokarmu (nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko). Poza tym z tym odstawieniem alergizującego pokarmu też nie jest tak prosto, bo często naprawde trudno się go doszukać. A nie zawsze uczula to, co zwukle uczula. Czasem uczulają rzeczy zupełnie niespodziewane.

  Karolka i Izabelka 01.08.03

  #672075

  kalcz

  Re: objawy alergii?

  Objawy to czerwone, jakby lakierowane policzki, krostki na buzi, suche, czerwone plamy za uszami, zaczerwienienia w zgięciach kolan, na nóżkach (w zgięciach przy stópkach) mogą też być pod paszkami poza tym zielone kupki, bądź z domieszką krwi albo śluzu, częste ulewanie, wymioty, kolki…no to tyle z tego co mi przychodzi do głowy…ale popieram…nie panikuj, nie wszystkie te objawy są od razu objawami alergii, może to być reakcja na nowy pokarm w twojej diecie, albo reakcja na coś co zjadłaś w dużej ilości, zielona kupka może też byc od tego, że maluszek np wsadził sobie brudną łapkę do buzi i jakiś się mu tam paproszek zawieruszył, krostki na buzi często pojawiają się od śliny…

  Janek 13 luty 2004

  #672076

  georgina

  Re: objawy alergii?

  dzięki, staram się nie panikować, ale tu większość mam na forum dyskutuje o tym, co zjadło i jakich dziecko dostało kupek/krostek.
  Łatwo odnieść wrażenie, że każde dziecko MUSI być na coś uczulone. A ja tak nie znoszę diet 🙁

  gina + iga (25.07.2004)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close