obliczanie terminow

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #8449

  zuzka

  Czesc!
  Mam takie pytanie czy tygodnie ciazy liczy sie od daty ostatniej miesiaczki czy poczecia. Jesli np. miesiaczka byla 1 maja, a poczecie 17 maja to na dzien 31 maja jest sie w 2 tygodniu ciazy czy w 4.
  Zuzka

  #143397

  czarna1

  Re: obliczanie terminow

  Wiek ciązy llekarze licza od pierwszego dnia ostatniej misiaczki…pozdrawiam Magda & 26 tyg. Pawelek  #143398

  wesola

  Re: obliczanie terminow

  ogolnie robia to tak – biora pierwszy dzien ostatniej miesiaczki i odejmuja od tego trzy miesiace i wychodzi termin, ale jesli wiesz dokladnie kiedy nastapilo poczecie, to dodaj sobie 40 tygodni i juz;-)

  wesolek

  #143399

  anetka25

  Re: obliczanie terminow

  Możemy obliczyć lub przewidzieć czas trwania ciąży na podstawie kilkoma sposobami. Znając datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki, stosujemy do obliczeń tzw. regułę Naegele’go.
  1. dzień ostatniej miesiączki – 3 miesiące + 7 dni = termin porodu
  np. 21 maj 2000 – 3 miesiące + 7 dni = 28 luty 2001
  W tego typu obliczeniach musimy uwzględnić długość trwania cyklu miesięcznego u kobiety. Ponieważ waha się ona o kilka dni w obie strony, to do wyżej podanego wzoru dodajemy (jeśli cykl jest dłuższy niż 28 dni) lub odejmujemy (jeśli jest krótszy) ilość dni stanowiących różnicę.Znając dzień zapłodnienia, stosujemy wzór:
  data zapłodnienia – 3 miesiące – 7 dni = termin porodu
  np. 18 maj 2000 – 3 miesiące – 7 dni = 11 luty 2001

  Te sposoby są obliczeniami dość szacunkowymi. Najpewniejszą metodą obliczenia czasu trwania ciąży jest badanie USG wykonywane kilka razy w czasie ciąży. Otóż pomiary dotyczące we wczesnej ciąży długości całego płodu, a w późniejszych stadiach pomiary jego pewnych części, takich jak główka czy długość kości udowej, mogą nam pomóc dokładniej określić, jak rozwija się płód i kiedy osiągnie odpowiednią dojrzałość do porodu.
  jesli pierwszy dzien miesiaczki byl 1-go maja, to przewidywalny dzien porodu to: 5-8 luty. Jesli chodzi zas o 31 maja, to jest to 4, poczatek 5 tygodnia ciazy. Pozdrawiam serdecznie:)

  Anetka

  #143400

  pati68

  Re: obliczanie terminow

  Wejdź sobie na stronę :

  Tam prawie na samym dole są linki do:

  > Termin porodu
  Oblicz termin swojego porodu na podstawie daty owulacji.
  > Data zapłodnienia
  Tutaj dowiecie się kiedy poczęliście wasze dziecko.
  > Termin zapłodnienia a poród
  Oblicz datę zapłodnienia na podstawie daty porodu oraz czasu trwania ciąży

  Pozdrawiam
  Pati i 31tyg. mysia

  #143401

  zuzka

  Re: obliczanie terminow

  Dzieki dziewczyny za wyczerpujace dane. Jak oblicz sie termin porodu to ja wiedzialam natomiast nie bylam pewna co do tygodni ciazy czy sa liczone od daty miesiaczki czy poczecia, ale teraz juz wiem. Dzieki i wszystkiego dobrego dla Was i Waszych pociech.
  Zuzka  #143402

  kaska

  Re: obliczanie terminow

  Lekarze obliczają termin porodu regułą Noegellego czyli pierwszy dzień cyklu minus trzy miesiące plus siedem dni,a tygodnie liczą od piewszego dnia cyklu czyli w terminie miesiączki jest się w 4 tyg ciąży pozdrawiam kaska 🙂

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close