obniżone napięcie mięśniowe

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #32974

  agadd02

  mój synek 6,5 m-ca ma obniżone napięcie mięśniowe, chodzimy na NDT bobath (od tygodnia dopiero) , dowiedziałam się że dzici z obniżonym napięciem wszystko robią później, tzn. siadają chodzą itp., proszę o rady mam których pociechy też mają lub miały obniżone napięcie, , kiedy wasze dzieci zaczęły siadać, chodzić i czy szybko pomogły ćwiczenia

  pozdrawiam
  :o)

  #435432

  iwwoj

  Re: obniżone napięcie mięśniowe

  KONRAD urodził się 3 tyg. przed wyznaczonym na USG terminem, dostał 6 pkt w skali Apgar. Był wiotki i asymetryczny. Od 7 tyg. życia jest ćwiczony metodą Vojty.
  Faktycznie wszystkie poczatkowe umiejetności zdobywał w górnych granicach albo 2 tyg. po terminach podawanych w różnych źródłach. Po ok.5 mies. rehabilitacji zaczął niespodziewanie szybko raczkować. Miał wtedy 6,5 mies. Szybko wstał i chodził przy meblach, ale długo nie umiał sam usiąść z pozycji czworaczej. Zrobił to dopiero w 10 mies. życia. Nasz rehabilitant mówi , że ważne jest dla takiego dziecka aby zaczeło raczkować.
  Mam nadzieje , że troche pomogłam. Nie przejmuj sie bardzo.
  Dziecko zrobi co ma zrobic, najwyżej trochę później. Ale nie są to przecież wyścigi. Pilnujcie tylko wizyt kontrolnych u neurologa żeby nic nie przegapić.
  Pozdrawiamy.

  Iwona i KONRAD (ur.10.01.03)

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close