Obowiązek korzystania z fotelika

Abstrahując od tego, co jest lepsze i bezpieczne – czy to prawda, ze w cudzym samochodzie mozna przewieźć dziecko bez fotelika?
Wiem, ze w taksówce – tak. Ale w zwykłym samochodzie prywatnym?

Czy macie moze gdzies namiary na rozporządzenie regulujące tę sprawe?

Lea i Mateuszek (14.03.03)

1 odpowiedzi na pytanie: Obowiązek korzystania z fotelika

figa Dodane ponad rok temu,

Re: Obowiązek korzystania z fotelika

Wygląda na to, że to nie jest prawda 🙂

Prawo o ruchu drogowym
Art. 39.
[…]
3. Dziecko przewozi się w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci odpowiadającym właściwym warunkom technicznym, jeżeli ze względu na wagę lub wzrost dziecka nie jest możliwe bezpośrednie wykorzystanie tych pasów.
4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.

[Zobacz stronę]

Beata i Ptysia (30.01.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Obowiązek korzystania z fotelika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
co oznaczają skróty na usg?
cześć dziewczyny właśnie po raz pierwszy zobaczyłam moje maleństwo na usg ;-) ma już ponad 12 tygodni i pieknie macha rączkami. dostałam od lekarza wydruk z usg na którym pełno
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Smutno mi...
Wczoraj jakis .... kretyn.... zabil mojego kota samochodem.... nawet sie nie zatrzymal! Nie moge sie otrzasnac... Lzy same leca mi z oczu, staram sie trzymac ze wzgledu na Malenstwo, tym
Czytaj dalej