od kiedy nocniczek

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 26)
 • Autor
  Wpisy
 • #74120

  nermil

  Chcę kupić synkowi na 1 urodziny nocnik FP, taki grający, ale nie wiem czy to odpowiednia pora?

  #973752

  klucha

  Re: od kiedy nocniczek

  różne opinie przeczytasz, ja jestem z tych co uważają że pierwsze urodziny za wcześnie na kupno nocniczka. Poczekaj aż synek skończy półtoraroku, aż zacznie rozumieć potrzeby fizjologiczne. Ja czekałam do dwóch lat i nauka poszła sprawnie.

  ps. też kupiłam nocnik na roczek, wiec piszę swoim doswiadczeniem. Dziecko nie wiedziało co to siusiu i kupka a jak już zrobiła to był przypadek a nie kontrolowanie. jestem przeciwniczką przesiadywania dziecka na nocniku bo tylko moze się do niego zrazić. Owszem możesz próbować łapać siku poprzez obserwacje własnego dziecka, ale to cały czas tylko bedzie przypadek.

  Poza tym dzieci w swojej edukacji nocniczkowej przechodzą kryzysy nocniczkowe

  Izka i Zuzia 3,5 latka 🙂



  #973753

  cat

  Re: od kiedy nocniczek

  Popieram Kluchę.
  My zaczęliśmy próby tuż po 2 urodzinach, ale udało się mniej więcej kiedy Łukasz miał 2 lata 5 m-cy.
  Oczywiście możesz próbować, w końcu nasze mamy twierdzą, że „już na roczek dziecko mi siadało na nocnik”, ale sama zobaczysz, jak to jest…
  A co do rodzaju nocnika to moim zdaniem nie ma żadnego znaczenia. Łukasz miał najzwyklejszy z Auchan i było ok. I tak po miesiącu przesiadł się na ubikację.

  Kaśka

  Łukasz (3l.) i Karolina (10m-cy)

  Edited by Cat on 2006/01/01 13:38.

  #973754

  Anonim

  Re: od kiedy nocniczek

  Cześć
  Mój Wiktorek zaczął siadać na nocnik po skończeniu roczku. W tej chwili ma 15 miesięcy i już woła kiedy chce zrobić kupke lub siku. Biegnie po swój nocnik do ubikacji i mówi be, sam chce żeby mu ściągnąc spodnie i siada i robi. Ma też nocnik z melodyjką, który bardzo lubi. Po zrobieniu siusiu jest zawsze głaskany bardzo się cieszy i idzie wylać ze mną do ubikacj jest bardzo zaciekawiony i zadowolony. A nawet sam sobie bije brawo.
  Ale musze tobie napisać , że każde dziecko jest inne może polubi a może nie, ale na pewno nie zaszkodzi już spróbóbować. Musisz uzbroiś cię w cierpliwość , ponieważ jak posadzisz dziecko na nocnik musisz go czymś zając bo taki maluch nie chce długo siedzieć w jednym miejscu. W każdym razie nic na siłe jak nie będzie chciał nie zmuszaj.
  Pozdrawiam Agata i Wiktorek

  #973755

  szprytka

  Re: od kiedy nocniczek

  A ja jestem z tych co są zwolennikami trochę wcześniejszego nocnikowania niż w wieku 2 lat. Maja miała już nocnik w wieku 10 mcy i niedługo nauczyła się robić kupkę tylko na nocnik. Siuiu jeszcze długo do pieluchy ale wszystko przebiegało bez stresu. Jak chciała to miała nocnik pod ręką, jak jej nie pasowało to w pieluchę. Całkiem bez pieluchy (nawet w nocy) chodzi od pół roku. Grunt to do niczego nie zmuszać ale 2 lata to dla mnie zdecydowanie za późno na rozpoczęcie nauki od podstaw.

  Martyna i Maja (17.07.2003)

  #973756

  Anonim

  Re: od kiedy nocniczek

  Oswajanie z nocnikiem zaczęłiśmy jak mała zaczęła siedzieć. Nic na siłę. Nocnik stał w łazience, jak chciała to z niego korzystała.
  Mając rok i 8 miesięcy zaczęła chodzić bez pieluchy.


  Ola i Ulcia (21m!)



  #973757

  lilavati

  Re: od kiedy nocniczek

  My zaczeliśmy nocnikowanie jak mały już dobrze siedział tj w 7 miesiącu. W okresie od 9 do 12 miesięcy MAti wołał siusiu, później mu się odwidziało. Rzadko kiedy zawołał ale na siłę nie wysadzaliśmy. Wołać zaczął nam w wigilię (rok i 8 miesięcy), teraz jest bez pieluchy, noce są suche ale cały czas mam jakiegoś tresa aby mu się nie odwidziało
  Pozdrawiam
  Ania

  Ania i Mati 19.04.04

  #973758

  porky

  Re: od kiedy nocniczek

  roczek to chyba za wcześnie….

  Szwagra synek pierwszy raz usiadł na nocniczku w wieku 2 lat. Nauczył się z niego korzystac jakieś 3 m-ce później.


  ****Juleczka****

  #973759

  Anonim

  Re: od kiedy nocniczek

  i ja podpisuję się pod Kluchą – miałam identyczne doświadczenia.

  Kaśka z Natusią (3,5 roku 🙂

  #973760

  Anonim

  Re: od kiedy nocniczek

  W odpowiedzi na:


  2 lata to dla mnie zdecydowanie za późno na rozpoczęcie nauki od podstaw.


  przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniemwczesniejsze posty. Nauka zaczyna się dłuuuugo przed drugimi urodzinami. w 2 urodziny dziecko juz zazwyczaj świadomie korzysta z nocnika

  Kaśka z Natusią (3,5 roku 🙂



  #973761

  dorotka1

  Re: od kiedy nocniczek

  Pewnie kazde dziecko jest inne- u nas nocnik w wieku 1,5 roku okazala sie falstartem, a kiedy Szymonnmiala 2 lata i 3 mies odpiwluszkowywanie zajaelo nam 3 dni.
  A z tymi melodyjkami to chyba niezaleznie od wieku nie jest dobry pomysl, bo dziecko zamiast sisiac kiedy bedzie odczuwac potrzebe bedzie to robilo w celu uslyszenia melodyjki, tak chyba mowia specjalisci.

  Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

  #973762

  szprytka

  Re: od kiedy nocniczek

  Przeczytałam Kasiu bo umiem czytać od wielu lat. Odniosłam się do postu mamy która najpóźniej zaczęła sadzać dziecko na nocnik (Cat). Tu jest mowa wieku w którym dziecko zaczyna uczyć się co to nocnik a nie kiedy świadomie samo o niego prosi. 2 lata na początek tej drogi to dla mnie zdecydowanie za późno, jak pisałam ja zrobiłam to zdecydowanie wcześniej ale każdy ma prawo decydować o swoim dziecku i robić co uważa za słuszne.

  Martyna i Maja (17.07.2003)



  #973763

  cat

  Re: od kiedy nocniczek

  W odpowiedzi na:


  2 lata na początek tej drogi to dla mnie zdecydowanie za późno


  Dobrze, że podkreśliłaś, że dla Ciebie.
  Ja się wyjątkiem nie czuję. Przeciwnie.

  Kaśka

  Łukasz (3l.) i Karolina (10m-cy)

  #973764

  szprytka

  Re: od kiedy nocniczek

  Dobrze Kasiu, że zauważyłaś ten niuans, bo ja nie zamierzałam w żadnym wypadku Ciebie atakować z tego powodu. Wyrażam tylko swój pogląd na całą tę sprawę.

  Martyna i Maja (17.07.2003)

  #973765

  cat

  Re: od kiedy nocniczek

  Uff, to dobrze, bo naprawdę poczułam się z lekka „wyrodnie”…
  🙂

  Kaśka

  Łukasz (3l.) i Karolina (10m-cy)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 26)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close