Od kiedy przesypianie nocy

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #82199

  minia6

  Witam ponownie Wszystkich,

  Napiszcie proszę od kiedy powinno nastąpić przesypianie całej bądź większości nocy przez niemowlę. I czy następuje to dość płynnie i samoistnie, czy niestety ale najczęściej po prostu trzeba maluszka tego nauczyć. Mój synek ma 3 m-ce, i ma w sumie dwa karmienia w nocy. Pierwsze ok. 2.30, i następne około 6.00. Jak przesunąć, bądź zrezygnować z tego karmienia o 2.30, no i przede wszystkim kiedy? Uzależnic to od wieku, czy wagi dziciątka, doradźie proszę…
  Mam bowiem często wrażenie, iż te pobudki nie są związane z głodem, a raczej z przyzwyczajeniem, ponieważ często nie zjada nawet połowy przygotowanych porcji.

  Dzięki z góry i pozdrawiam
  minia6 + Jasio

  minia6

  #1161628

  chilli

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  3 m-ce i tylko 2 pobudki??

  Złote dziecko..

  Ale jak uważasz że nie sa związane z głodem to zamiast mleka podawaj mu wode, albo nie dawaj nic tylko pogłaszcz po główce i spróbuj uśpić spowrotem.

  marcowe szpileczki  #1161629

  monikaapj

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Moja B właśnie w wieku 3 miesięcy zaczęła przesypiać noc tzn.od 23 do 6 rano.
  Ale wydaje mi się,że my akurat mieliśmy farta.A gdyby B sama nie zaczęła przesypiać nocy, ja nie rezygnowałabym z tego nocnego jedzenia na siłę – jestem zwolenniczką wsłuchiwania się w dziecko; ono samo wie najlepiej, ile i jak często potrzebuje jeść.
  Baśka np.teraz od czasu do czasu żąda mleka w nocy i ja Jej daję :))

  Monika i Basia (22.09.2003)

  #1161630

  minia6

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  No, niestety to nie w chodzi w grę, bowiem jak tylko Janek się zorientuje, że to nie mleczko, a np. herbatka, to automatycznie wypluwa i zaczyna płakać i się złościć. Głaskanie neistety jest jeszcze mniej skuteczne. Już myślałam, żeby to mleczko zacząć rozcieńczać i przejść na wodę, aby następnie całkowicie z niej zrezygnować. Ostatnio nawet wszyscu się trochę przeziębiliśmy i Jasiu przechodził to najcieżej, gdyż nie chciał przyjmować płynów, a takie mieliśmy zalecenie pediatry… I przez to strasznie się męczył, gdyż miał wówczas dodatkowo problem z wypróżnianiem.

  A jeśli chodzi o te karmienia nocne, to są one takie praktycznie od urodzenia, z tym, że wówczas pierwsza pobudka była ok 1.00, no a teraz około 2.30. Troszkę się przesunęło, ale teraz niestety stoimy już od jakiegoś1,5-2 m-cy w miejscu. I nie wiem, czy pomagać w pójściu o krok dalej…?

  Niemniej dzięki za pomoc

  minia6

  #1161631

  kra

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Ja myślę, że to nie ma związku ani z wagą, ani z wiekiem. Po prostu każde dziecko „dorasta” do tego w swoim czasie. A z karmienia nocnego u 3-miesięcznego dziecka bym nie rezygnowła.
  U nas było tak:
  Wiktor zaczął przesypiać całę noce jak miał 14 miesięcy (jakieś 3 miesiące po tym, jak skończyłam – na MOJE życzenie karmić go w nocy, a od urodzenia był karmiony raz w nocy). I spał ładnie mniej więcej do drugich urodzin, po czym zaczął się znowu budzić w nocy i budzi się do dzisiaj…
  Marcel przestał się budzić mając ok. 7 miesięcy. Sam się odzwyczaił od nocnego karmienia (a był karmiony po kilka razy na noc). Potem zaczął się budzić jak rosły mu trójki i jak na razie dalej się budzi, ale póki co zwalam to na ciągłe choroby.
  Moim zdaniem masz małe szanse nauczenia dziecka przesypiania nocy, ale jeśli Ci się uda, to ja poproszę o przepis 😉


  Kra+Wiktorek(2l 10m)+Marcelek(14m)

  #1161632

  klucha

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  i to wielkiego farta
  ile ja bym dała za tyle godzin snu 🙂

  Izka i 4 latka  #1161633

  marti1

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  ja jestem jedną z tych fartownych mam 🙂 Filip przesypia noc od kiedy skończył 4 m-ce. Tzn. śpi od 20 do 5-6 rano bez jedzenia. Owszem zdarza się, że obudzi się i o 3 i zje ale sporadycznie. Myślę, że zdarzyłoby się to i wcześniej gdyby nie problemy z brzuszkiem. Ale wydaje mi się, że taka jego „uroda”, bo ja się o to specjalnie nie starałam. Spotkałam się z opinią, że mozna dziecko częściej karmić wieczorem żeby się bardziej najadało na sen albo dodawać do ostatniego posiłku kleik ryżowy…ale to tylko słyszałam i nic nie wiem o skuteczności

  Aniołek (8.2003) i Filipek (19.05.2006)

  #1161634

  kantalupa

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Pierwsza w pelni przespana noc?
  Okolo 7 m-cy.
  Do 6tego m-ca budzil sie raz w nocy, okolo 2-3, stopniowo zaczelam dawac mu wode zamiast cyca. A kiedy przenioslam go do wlasnego pokoju, przespal noc spokojnie.
  Generalnie kraza opinie, ze szesciomiesieczne dziecko juz nie bywa glodne w nocy.

  #1161635

  Anonim

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Nina pierwszy raz przespała noc od 23 do 6 jak miała 2 miesiące. I spała tak ładnie do 10. miesiąca życia – potem jej sie odmieniło i zaczęła sie budzic na kaszkę czasem i po 2 razy . Dopiero jak półtora roku skończyła dała sobie (i nam ) z tym spokoj 🙂

  Monika i
  Nina (2l. i 11m.)

  #1161636

  gzymula

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Mój mały od noworodka spał bardzo dobrze:) przez ok pierwsze 4 tyg jadł dwa razy w nocy ok 1 i 4 , w 2 miesicu już tylko raz ok 3 w nocy i to nie zawsze zdarzało się ,że już przesypiał całe noce.
  Od począdku 3 m przesypia cale noce tz.od 20-20.30 do 5-6 potem je i śpi do 7- 7.30
  W ciągu dnia śpi 3-4 razy po 30 max 40 minut i raz zazwyczaj ok 12-13 4 godz.

  Lidka&Hubuś (12.06.2006)  #1161637

  ochanecik

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  to ja mam chyba cudowne dziecko!!! Mój Boguś przez pierwszy miesiąc budził się w nocy na karmienie tylko raz ok. 1.00-2.00. Jak skończył miesiąc zaczął przesypiać noce z tym, że chodził spać ok 23 a budził się o 6 rano (tak mniej więcej do skończenia 2,5 miesięcy. Od tamtej pory zasypia ok. 21.30-22.00 i budzi się ok 9.00-10.00 rano (szok). Ostatnie jedzonko zjada o 21.00 (nigdy później). Taki jest jego rytm:))) Chyba jestem szczęściarą bo tak naprawdę to zupełnie nie wiem co to są nieprzespane noce. Teraz Boguś ma 4,5 m-ca i mam nadzieję, że przy ząbkowaniu nic się nie zmieni. Życzę wszystkim jak najwięcej przespanych godzin w nocy.

  pozdrawiam

  ochanecik

  #1161638

  kulki

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Ja nauczyłam. Około 9 m-ca, o ile dobrze pamietam.  #1161639

  lilavati

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Ja pierwszą noc po porodzie przespałam jak MAti skończył 17 miesięcy,
  do tej pory młody budzi się w nocy

  #1161640

  irena

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Szymon zaczal przesypiac noce kiedy skonczyl 4 miesiace.
  A teraz ma cztery lata i budzi sie w nocy.Nie budzi nas ale za to przychodzi do nas do lozka i zostaje z nami do rana.
  Dziewczyny pierwsza noc przespaly majac 9 miesiecy, chociaz do dzisiaj zdarzaja sie nocne pobodki na soczek.

  Irena i Dzieciaki

  #1161641

  kotagus

  Re: Od kiedy przesypianie nocy

  Mati przespał noc na miesiąc przed urodzeniem Marty (miał 14 mieisęcy). Ale to też nie była taka noc jak mi się ciągle i nieustająco marzy od trzech lat 😉 – taka noc co kończy się koło 9.00 rano :)) Wstaje jedno lub drugie 6 z minutami… I tak już jest, więc zapewne nie mam szans na pospanie 😉

  Mati 01.04 Marta 04.05

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 20)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close