odbijanie po jedzeniu

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #7653

  ewando

  Cześc dziewczyny.Mój syn ma 3 miesiace , karmię piersią i zastanawiam się czy po każdym posiłku musi mu sie odbić . Robię to bo boję się o kolkę .Szkoda mi jednak go stawiać pionowo / wybudzać / kiedy smacznie przy cycusiu zasypia. Podpowiedzcie co robić.

  Ewisia

  #135720

  moni

  Re: odbijanie po jedzeniu

  Nie budz, gdy spi. Moj synek ma obecnie 6 miesiecy i gdy go nad ranem karmie, od razu zawsze usypia i nigdy nie czekam ani nie czekalam, az mu sie odbije. Czasami odbijalo mu sie kilka godzin pozniej, gdy juz sie na dobre rozbudzil, a czasami wcale (nie zawsze wszak nalyka sie dziecko powietrza).
  Pozdrawiam
  Moni  #135721

  ewando

  Re: odbijanie po jedzeniu

  Dzięki za cenn radę. Pozdrawiam Ewa

  Ewisia

  #135722

  izap

  Re: odbijanie po jedzeniu

  Cześć !
  Moja druga córcia ma pół roczku. Od prawie dwóch miesięcy już jej się nie musi odbijać. Wcześniej też nie po każdym karmieniu.
  Po karmieniach nocnych zawsze ją przez dłuższą chwilę obserwowałam. Jeżeli przez ok. 5-7 minut zaczynała się kręcić, czy ruszać nerwow głową, wiedziałam, że się nałykała powietrza i trzeba spionizować. Przytulałam ją wtedy do własnego brzucha i głęboko oddychałam. Mój brzuch się ruszał i pomagał jej pozbyć się powietrza.
  Natomiast kiedy była spokojna, pozwalałam dalej spać. Bardzo rzadko dochodziło do ulewania.

  Skoro Twój Maluch ma 3 m-ce, to problem niedługo sam zniknie.

  Pozdrawiam
  Iza

  #135723

  pat

  Re: odbijanie po jedzeniu

  Moj Patryczek (obecnie prawie 6 miesiecy) karmiony jest jeszcze tylko piersia. Rzadko kiedy pionizowalam go do odbicia, tzn tylko wtedy, gdy nie zasypial po jedzeniu. Wieczorem natomiast i zawsze w nocy zasypial bez odbijania i nie ulewal.
  W dzien kiedy po jedzeniu nie chcial spac i wiercil sie to czesto potrafil ulac ale tylko gdy mu sie nie odbilo. Wiec w dzien musze dbac aby Patryczka trzymac dopoki mu sie nie odbije polkniete powietrze.

  PAT

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close