odstawić cyca?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #36990

  yoasiab

  Ala ma rok. No tak, a ja ją rozpieściłam do granic możliwości. Śpi wnaszym łózku, maz spi w drugim pokoju, bo najnormalniej w świecie się nie wysypialismy w trójkę. A zamiast nauczyć dziecko spać w swoim łózeczku, to ja nauczylam meza spac w drugim pokoju 🙁 Ok godziny 23.00 najpóźniej musze sie położyc, bo w przeciwnym przypadku Ala krzyczy wniebogłosy. No i ten cyc. Bez niego nie zaśnie, w nocy też kilka razy cycusia. jaki jest sposób na odstawienie???? powoli przyzwyczajam się do myśli, że muszę ją odstawić. Ale jak to zrobić???? Przede wszystkim interesuje mnie to, czy dzieci w jej wieku jedza w nocy? Gdy ja dostawie, bede musiała robic jej w nocy jedzenie? Jeśli tak, to ja jeszcze chyba pokarmie, bo „podłączam” ja i dalej spie. To jest zdecydowanie wygodniejsze.
  Czy spotkałyście się z opinią, ze dzieci długo karmione piersia sa bardziej „rozwydrzone” ( koszmarne słowo, ale cytuję) i ogólnie bardziej drażliwe i nerwowe??????


  Aśka i Alicja (18.01.2003)

  #482199

  majab

  Re: odstawić cyca?

  Wiesz Maja ma 20 miesięcy i nadal ją karmię i pokarmię jeszcze napewno do wiosny (przynajmniej mi teraz nie choruje)
  Nie wydaje mi się aby dzieci karmione piersią były bardziej rozwydrzone ale nie mam też porównania 😉
  Każdy będzie zawsze mówił za siebie i bronił swojej decyzji, ktoś powie że najlepiej odstawić przed rokiem bo sam tak zrobił a ktoś inny stwierdzi że należy karmić przynajmniej 2 lata
  Wydaje mi się że wszystko zależy od tego czy Ty i Ala jesteście gotowe na odstawienie piersi.
  Majka np. nie pije z piersi w nocy, śpi w swoim łóżeczku i gdy się budzi w nocy to dostaje butelkę ze słabą herbatką (wiem, wiem…że niezdrowo dla ząbków ale wody nie chciała pić)
  Myślę że u Was to ssanie w nocy wynika bardziej z chęci przytulenia i ssania a nie z głodu.
  Co do spania to może usypiaj ją na lóżku a potem odkładaj do łóżeczka u nas to działa 🙂

  Iwona i Majka (07.05.02)  #482200

  olasz

  Re: odstawić cyca?

  tak jak pisała majab odnośnie zasypiania… ja też uważam, że powinnaś spróbować uspać ja na łóżku, a potem odłożyć do łóżeczka., jeśli się obudzi, to ja np. Dominike biore na ręce utulę i znów odkładam. A co do cyca… moja D. karmiona była przez rok i 3 tygodnie. Również nie wyobrażałam sobie jak to będzie w nocy (tym bardziej, ze pracuję i wstaje po 6-stej)… Ale prawda jest taka, że jak stopniowo ją od tego cyca odzwyczajałam, to się udało… tzn. jak budziła się np. 3 razy, to najpierw raz jej cyca nie dałam, tylko poprzytulałam i zasnęła, potem 2 razy nie dałam a raz dałam, a teraz już nie je w ogóle z piersi, ale budzi się jeszcze – daje jej w nocy ok. 130 mleczka i śpi… No i przede wszystkim budzi się np. raz, góra dwa, a przy cycku potrafiła i pięć razy. Tak więc suma sumarum – wstanie i zrobienie dziecku butli raz w nocy zastępuje budzenie się pięć razy na cyca. A do wprawy z nocnym robieniem butelki można szybciutko dojść. U mnie trwa to z pomocą mikrofalówki jakieś 30 sekund.
  Pozdrawiam i życzę udanej ‚walki’ – szkoda męża 🙂

  Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.

  #482201

  magdawroc

  Re: odstawić cyca?

  Nie są rozwydrzone ponad normę;-)
  Na męża pomaga duże rodzinne łóżko(u nas materac) a na cycujące można spróbować konsekwentnego odmawiania w nocy. Znałam takiego, kóremu mama tłumaczyła konsekwentnie,że w nocy tylko woda, więc wypatrywał spokojnie świtu. A potem jak zaczynało jaśnieć przychodził:-)
  Ja wolałam wygodę, czyli samoobsługę cycownika. I tak do ok 2,5 roku z obojgiem.

  Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

  #482202

  yoasiab

  Re: odstawić cyca?

  Dzięki za rady, które brzmią rozsądnie 🙂 Ale jest jeden problem – Ala nie umie jeśćz butelki i nie wiem, czy jest sens ją uczyć w tej chwili, kiedy ma już rok. Którejś nocy próbowałam podać jej herbatkę zamiast cyca i… nie pomogło. Krzyczała i domagała się cyca. To chyba rzeczywiście z wygody trudno mi ją odstawić, choć nie mogę powiedzieć, żebym była wyspana 😉 Ala budzi sie dosyć często i ma ochotę się poprzytulać. Od kilku dni odkładam ją do łózeczka, ale spi w nim zaledwie do ok 23.00, pozniej juz spi ze mna i co jakis czas sie przebudza 🙁


  Aśka i Alicja (18.01.2003)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close