Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #56571

  jade

  Wczoraj wieczorem odstawiłam fenoterol i dziś od rana brzuch mam jak kamień. Nie czuję skurczy ani regularnych, ani nieregularnych – po prostu brzuch jest twardy. Dodatkowo dzidziuś rusza się bardzo słabiutko. Jutro mam wizytę u lekarza i nie wiem czy czekać czy może jechać do szpitala na KTG, żeby sprawdzić czy wszystko OK.
  Jak u Was wyglądało to po odstawieniu fenoterolu ?

  Pozdrawiam,

  Jade & Adaś

  #724472

  pipi1234

  Re: Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

  Ja brałam fenoterol + magnez + izoptin od 33 tygodnia, wtedy leżałam tydzień na patologii, stawiał mi sie i twardniał często brzuch. Poza tym miałm rozwarcie na 0.5 cm i skrócona bardzo szyjkę. Lekarz mi zawsze mówił żebyśmy dotrwli do 36 tygodnia, dotrwałam do 39 (urodziłam 10 dni przed terminem). A fenoterol odstawiłam chyba po 36 (CHYBA). Twoja ciąża jest juz zaawansowana, więc jeśli zacznie sie cos dziac to sie nie stresuj. Przecież lekarz zalecił ci odstawienie leku, więc wie co robi. Możesz dla uspokojenia do niego zadzwonić i powiedzieć jak się zachowuje twój brzuch. Dużo wypoczywaj i lez na bokach
  pozdrawiam
  Monika, Julka 6.5 roku i Antoś 25.11.2003  #724473

  kika210

  Re: Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

  Odstawiłam fenoterol w 35 tyg. ciąży, a urodziłam na pocz. 38 tyg. i to nie wcale z powodu odstawienia leku, bo miałam cc bez akcji porodowej. Faktycznie po odstawieniu miałam twardszy brzuch ale oprocz tego nic sie nie działo.
  Natomiast co osoba to inaczej reaguje-moja koleżanka urodziła na 3 dzień od odstawienia leku…

  Ada 17m.
  ps.friko.pl

  #724474

  lea

  Re: Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

  Mialam tak samo, bylo to dla mnie nieznosne, wiec po jednym takim dniu postanowilam wrocic do minimalnych dawek fenoterolu i odstawic stopniowo… te dawki to bylo po 1/4 pigulki.

  Lea i Mateuszek

  #724475

  minka

  Re: Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

  u mnie nic wielkiego się nie działo a urodziłam dokładnie w terminie.

  Minka z Oliwią (19.11.03)

  #724476

  redford

  Re: Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

  Ja po odstawieniu Fenoterolu urodziłam za dwa dni. Brzuch miałam prawie co chwilę twardy, na KTG wyszły dosyć mocne skurcze, szyjka zaczęła się rozwierać, więc lekarz wysłał mnie na obserwację do szpitala (mały był ułożony głową do góry), a tam za 2 godziny miałam cesarke, bo szyjka nadal sie rozwierała i było po wszystkim


  Kasia i Maciek 25.04.2003  #724477

  sasanka

  Re: Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

  Ja też dostawałam fenoterol ale w kroplówce, bo tabletki słabo na mnie działały. Pod kroplówką leżałam w sumie 9 tygodni (!) bez przerwy. Odłączono mnie w 36 tygodniu, przy wcześniejszych próbach odstawienia skurcze pojawiały się po około 30 minutach i stawały się regularne choć nie tak silne. W 36 tygodniu, po tak długim czasie przyjmowania leku, po odstawieniu mój organizm zareagował bardzo gwałtownie i bardzo źle. Pojawiły się skurcze ( takie do 70) ,wysoka temperatura z dreszczami i strasznie sie pociłam, do tego rozpoczęła się infekcja.W sumie od odstawienia leku do porodu upłynęły 3 dni, słaniałam się na nogach bo skurcze były tak uporczywe, że przestałam jeść i spać- strasznie mnie umęczyły. Z powodu infekcji i braku postępu porodu i tak zrobiono mi cc i skończył się mój koszmar.
  Moim zdaniem jeśli nie czujesz żadnych skurczy to jeszcze nie pora ale dla świętego spokoju pojechałabym na KTG. Z dzidziusiem na pewno wszystko jest dobrze więc spokojnie, ma po prostu już malutko miejsca. Życzę Ci krótkiego i jak najmniej bolesnego porodu.
  Pozdrawiamy

  Milena&Miriam 26.8.2004

  #724478

  Anonim

  Re: Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

  ja po odstawieniu fenoterolu chodzilam jeszczetrzy tygodnie z wielkim balonem przed soba
  brzuch tez mi twardnial, ale ogolnie nic sie nie dzialo.
  a ktg zrobic nie zaszkodzi, przynajmniej bedziesz spokojniejsza.

  Ania i Oliwka (8-mcy)

  #724479

  lilavati

  Re: Odstawienie fenoterolu – raz jeszcze

  Ja bym pojechała zrobić KTG, tak jak pisali wyżej nie zaszkodzi a uspokoi. Ja odstawiłam fenoterol we wtorek od środy czułam się źle, w piątek zrobiłam KTG wg położnej rozpoczął się poród i tak się mordowałam do poniedziałku do 5 rano, wtedy to ujrzałam moją najukochańszą kruszynkę. Z tego co mówił mi lekarz po odstawieniu leku brzuszek może dokuczać mimo ,że nic złego się nie dzieje. W razie wątpliwości robić KTG


  Ania+Mateuszek 19.04.2004

  #724480

  jade

  Dziękuję

  Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Na szczęście dziś mam wizytę u gina i poproszę o skierowanie na KTG aby kontrolować czy wszystko jest dobrze.

  Pozdrawiam,

  Jade & Adaś

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close