opiekunka

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #76799

  mychonkg

  Dziewczyny pomóżcie!Jak i gdzie znaleść odpowiednią opiekunkę?Na co zwrócić uwagę?Niedługo muszę wracać do pracy i aż mi słabo na samą myśl,że ktoś nieodpowiedni będzie się zajmował moim Skarbem
  pozdrawiam

  #1021631

  talka

  Re: opiekunka

  Można szukać przez agencję, ale to więcej kosztuje i nie zawsze trafiasz na dobre kandydatki. Plusem jest to, że nie zajmujesz się sama ogłoszeniami i wstępną selekcją.. My szukaliśmy przez ogłoszenia w prasie. Najpierw rozmowy telefoniczne, potem spotkania i jeszcz ostateczne spotkanie na umówienie warunków. Udało nam się znaleźć panią pielęgniarkę na wcześniejszej emeryturze – sprawdziła się, choć oczywiście na początku miałam obawy, że to jednak ktoś obcy mimo że wydaje się ok.
  Powinnaś zastanowić się, kogo szukasz. Czy studentki czy dojrzałej osoby, ile możesz jej płacić, co chcesz żeby robiła. Pytaj o doświadczenie/referencje/czy pali/co jest dla niej w życiu ważne/co lubi w opiece nad dziećmi, czego nie. Generalnie pytaj jak najwięcej.. Cokolwiek Ci przyjdzie do głowy..
  A takim najlepszym sposobem jest pytanie znajomych, czy nie znają kogoś odpowiedniego. Czasem ktoś zna kogoś, kto zna kogoś.. itd. Takie osoby z polecenia są przynajmniej przez kogoś sprawdzone. To daje większy spokój.
  Powodzenia. Wiem, że to trudne. Przepłakałam miesiąc.
  Ale teraz już nie jest źle. Jestem o małą spokojna.
  Talka  #1021632

  gosik

  Re: opiekunka

  My też zaczęliśmy od ogłoszen w prasie i pytania znajomych czy kogoś by nie polecili…

  Przygotuj sobie wcześniej pytania, by nic nie pominąć. Pytania, które wydają ci się ważne….czy miala kontakt z dziećmi, czy ma własne, czy pali….nie wiem jak duża jest twoja dzidzia, ale spróbuj zaobserwować zachowanie dziecka/ jej w stosunku do dziecka.
  Raz miałam na rozmowie dziewczynę, z którą godzinę siedziałam na podłodze gdzie bawił się Fifi i ani chwili mu nie poświęciła….nawet nie patrzyła w jego kierunku no i on specjalnie do niej nie lgnął. Bardziej interesowało ją ile będzie zarabiać.

  Pozwól ,,zadziałać” intuicji

  Wiele by można pisać….

  Gosia

  Filip braciszek

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close