Oplata za porod rodzinny

Witajcie.
Własnie rozpoczęłam 29 tydzień ciąży:).Bardzo mnie to cieszy, bo całą ciąże bałam się że poronie(to moja trzecia ciążą,dwa aniołki odeszły.
Jestem z Gdanska, moze jest ktos kto moglby mi poradzic w sprawie wyboru szpitala. Zastanawiam sie nad Szpitalem na Zaspie. Razem z mezem chcemy mniec porod rodzinny. Troche czytalam na ten temat i slyszalam ze za taki porod nie placi sie. A jesli sie oplaca to czy taka oplate uiszczam przed czy po porodzie_
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

4 odpowiedzi na pytanie: Oplata za porod rodzinny

kevlar-girl2008-02-15 14:24:39

Witaj,
ja rodziłam 5 lat temu w Wojewódźkim i opłata za poród rodzinny ( tzw. cegiełka na szpital) była pobierana przed porodem. Opłaciliśmy poród rodzinny w wodzie, ale w końcu miałam cesarkę. Myślę, że na Zaspie jest tak samo.

joannar2008-02-17 12:07:00

Witaj 🙂
Ja starszego synka rodziłam w wojewódzkim. Opłata za poród rodzinny była przed porodem. W 2003 roku za zwykły rodzinny była opłata 100 zł, a za poród w wodzie 200 zł. Udało mi się Pawełka urodzić właśnie w wodzie. Sama porodówka w wojewódzkim jest świetna. Bardzo intymna. Trafiliśmy na bardzo kochaną położną. Mielismy swój zamykany pokój, z wanną. No wszystko jak trzeba.

Bąble już w 2006 roku rodziłam na Zaspie. Decyzja była podyktowana wieloma rzeczami ale głównie chodziło mi o bezpieczeństwo dzieci. Na wypadek gdyby coś się z bliźniakami dzialo w trakcie porodu, sprzęt i specjaliści byli na miejscu. Za poród mój mąż zapłacił bodajże 2 dni po porodzie. Jakoś im się nie spieszyło ściągać opłatę 😀 Porodówka za Zaspie nie jest niestety bardzo intymna. Jest tam ciąg boxów. Z przodu przy oknach wzdłuż wszystkich boksów jest ciąg przechodni dla położnych, lekarzy, itd. Same boxy są oddzielone od siebie ścianami, drzwiami. Ale inne rodzące kobiety słychać.

Z perspektywy czasu gdybym miała rodzić znów, na pewno wybrałabym Zaspę po raz kolejny. Mnie nie przeszkadzało, że na Zaspie w trakcie porodu nagle zrobiło się tłoczno w moim boksie, bo przy porodzie byli wszyscy 😀 lekarz główny, położna główna, położne praktykantki sztuk 6, lekarz stażysta, pielęgniarka “obrabiająca” dzieci i neonatolog. Mnie to było wsio riba czy są czy nie. Na porodówce spędza się kilka godzin zaledwie, ale dla mnie najważniejszy był oddział położniczy potem. I tu zderzenie. W wojewódzkim na położnictwie czułam sie jak intruz, pielęgniarki chodziły z łaską, wrzeszczały na niektóre panie. Średnio wspominam te dni “opieki” na położnictwie w wojewódzkim. Natomiast na Zaspie pielęgniarki były niesamowicie ciepłe, kochane, zawsze pomocne. Nigdy nie dały nam odczuć, że nam łaskę robią czy cos w tym stylu. Płakałam ze wzruszenia jak się z nimi po 4 dniach żegnałam. O warunkach na porodówce na Zaspie szybko zapomniałam, a pamięam dobre chwile tylko. Tak samo jak szybko zapomniało się dobrą porodówkę z wojewódzkiego i pamietam nieprzyjemne chwile z położnictwa.
Ale wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeśli zależy Ci na intymnym porodzie, to bardziej chyba wojewódzki. A jeśli bardziej zależy Ci na dobrej opiece po porodzie to polecam z całym sercem Zaspę.
Powodzonka 🙂

jogi2008-02-18 12:15:32

Dziękuje

Dziękuje za odpowiedzi, to dla mnie cenne uwagi. Pozdrawiam.

kasiaijulia2008-02-19 22:48:12

Dwa lata temu rodziłam Oliwkę na Klinicznej płaciliśmy 200 zł za poród rodzinny.
Obydwa porody miałam na Klinicznej, okazało się że znowu jestem w ciązy także i ten poród będzie w tym samym szpitalu 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Oplata za porod rodzinny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
schody
kiedy wasze maluchy sie nauczyły same wchodzić i schodzić ze schodów? niedługo pojawi sie mój 2gi maluch i fajnie by było mieć wolna rękę, czy może jestem zbyt optymistka?:) [IMG]http://i254.photobucket.com/albums/hh81/olliesa/STA73155hhh.jpg[/IMG] Anastasia
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Helen Doron
Chcialabym zapytac, czy sa tu mamy dzieci, ktore ucza sie ta metoda i jakie sa tego efekty. Mam w planie zapisac Malgoske w przyszlym roku do przedszkola z wykladowym angielskim
Czytaj dalej