Opłaty za przedszkole publiczne

witam, chciałam zapytać jak u Was wygląda system opłat za przedszkole? A dokładniej czy jak dziecko nie chodzi do przedszkola to czy musicie uiścić opłatę za pobyt?
U mnie w przedszkolu mamy zadeklarowane godziny, w których dziecko przebywa i niestety w momencie nieobecności opłata nie jest zwracana.

8 odpowiedzi na pytanie: Opłaty za przedszkole publiczne

telimena Dodane ponad rok temu,

W przedszkolu państwowym (u nas nazywa się to Przedszkole Miejskie) płaci się tylko za posiłki i godziny pobytu które są powyżej czasu przeznaczonego na podstawę programową.

Jeśli dziecko np z powodu choroby nie może uczęszczać do przedszkola lub w jakieś dni zostaje odebrane wcześniej to różnica powinna być odliczona od opłaty za następny miesiąc (dokładnie tak samo w 2 stronę – jeśli np zostało dłużej niż deklarowałaś to w przy opłacie za następny miesiąc doliczasz to czego nie dopłaciłaś wcześniej).

abra2013 Dodane ponad rok temu,

No i to wg mnie jest sprawiedliwe. A u nas jest zwrot tylko za posiłki.

Ja rozumiem, że dla przedszkola uciążliwe jest rozliczanie i spisywanie, które dziecko o której wyszło z przedszkola. Chociaz wiem, że sa specjalne czytniki i dziecko ma karte zblizeniową. Niestety chyba w niewielu placówkach cos takiego funkcjonuje.

telimena Dodane ponad rok temu,

U nas we wszystkich przedszkolach jest prowadzona ewidencja dot. godzin przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.

Tu masz fajny artykuł o tym – z tego co napisali są w tej kwestii już wyroki wojewódzkich sądów administracyjnych…

[Zobacz stronę]

abra2013 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez telimena:U nas we wszystkich przedszkolach jest prowadzona ewidencja dot. godzin przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.

Tu masz fajny artykuł o tym – z tego co napisali są w tej kwestii już wyroki wojewódzkich sądów administracyjnych…

[Zobacz stronę]

Ale to macie na zasadzie czytników i kart ewidencję?

telimena Dodane ponad rok temu,

Część przedszkoli ma czytniki – u nas jest tzw Karta Miejska która służy też (jeśli oczywiście doładujesz ją 😉 ) jako bilet komunikacji miejskiej – a część “zeszycik” przy szatni i prowadzi go pani która jest na dyżurze i “wydaje” dzieci.

jusstyna Dodane ponad rok temu,

W naszym przedszkolu są dzienniki takie jak w szkole i tam panie zaznaczają ile godzin dziecko było danego dnia w placówce.
Co do opłat to są pobierane “z dołu” tj.teraz w kwietniu płacimy za marzec itd.także płacę za rzeczywisty pobyt.

aneczka1411 Dodane ponad rok temu,

U nas się płąci za dany miesiac. I jesliw poprzednim miesiacu dziecko nie bylo w przedszkolu to za posiłki odliczane jest bez wzledu na ilosc dni, natomiast czesne odliczane jest jesli dziecka nie było 14 dni roboczych. W tamtym roku bylo po 10 dniach odliczaqne.

kasia26m Dodane ponad rok temu,

U mnie jest opłata stała,nie mamy systemu godzinowego jeśli dziecko nie jest obecne w przedszkolu odliczane są tylko posiłki.
W grudniu moje dziewczyny były tylko kilka dni a opłatę stałą i tak musieliśmy zapłacić

Znasz odpowiedź na pytanie: Opłaty za przedszkole publiczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Żółtaczka noworodkowa
Witajcie, Mój młodzieniec ma 3 tygodnie i wciąż ma żółtaczkę. W szpitalu w 5 dobie stwierdzono, że ma poziom pow. 8, następnego dnia pow. 15, potem cały i dzień i całą
Czytaj dalej