ośrodki adopcyjne w Warszawie

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 17)
 • Autor
  Wpisy
 • #100376

  paszulka

  Wiem, że tutaj rzadko się pisze, ale tak pomyślałam, że może wiecie coś na temat możliwości adopcji dziecka w Warszawie. Który ośrodek adopcyjny wybrać?
  Na razie czytamy i zaczynamy się uczyć na temat adopcji. Decyzja nie została podjęta, bo musimy wiele się nauczyć. Ja się przekonałam a mąż sie zgodził. Decyzję podejmiemy po wakacjach tzn we wrześniu i wtedy zaczniemy działać. Chcę być pewna, że jak zaczniemy będziemy 100% pewni, że rola rodziców adopcyjnych to rola nam przypisana a i że mamy w sobie na tyle sił, że sama procedura nas nie zniechęci.
  Jeśli kiedyś uda nam się mieć biologiczne rodzeństwo dla Basi to wraz z dzieckiem adoptowanym stworzymy wspaniałą, dużą rodzinę pełną dziecięcego śmiechu, radości a i przez spełnienie naszego marzenia o domu pełnym dzieci będziemy mogli dać radosne dni dziecku, któremu początkowo nie było to pisane…. trzymajcie kciuki za naszą siłę i wytrwałość!

  #2623907

  koli

  Aguś..
  wiem że w tym ośrodku był kiedyś mój znajomy ksiądz…

  z tego co opowiadał itd.. liczy się dziecko i rodzina które chce zapewnić mu dom..
  nie znam opinii na temat tego ośrodka .. ale może warto Wam się zainteresować..
  I będę myśleć o Was żebyście mieli na tyle sił żeby stworzyć rodzinę jaka jest Wam pisana..



  #2623908

  paszulka

  Dziękuję. 🙂

  #2623909

  kas

  Moja koleźanka adoptowała swojego syna za posrednictwem tego Ośrodka

  Poleca 🙂

  #2623910

  paszulka

  Koliban ten polecony przez Ciebie odpada. Jednym z wymogów jest małżeństwo sakramentalne trwające nie mniej niż 5 lat. My jesteśmy małżeństwem od grudnia 2005, no i nasz ślub nie był ślubem kościelnym… swoją drogą dziwny wymóg. 🙁

  #2623911

  paszulka

  Zamieszczone przez kas
  Moja koleźanka adoptowała swojego syna za posrednictwem tego Ośrodka

  Poleca 🙂

  Dzięki. Poczytam!



  #2623912

  koli

  Zamieszczone przez paszula
  Koliban ten polecony przez Ciebie odpada. Jednym z wymogów jest małżeństwo sakramentalne trwające nie mniej niż 5 lat. My jesteśmy małżeństwem od grudnia 2005, no i nasz ślub nie był ślubem kościelnym… swoją drogą dziwny wymóg. 🙁

  przykro mi 🙁

  #2623913

  amberlight

  Paszulko – Ty naprawdę dokonujesz rewolucji w swoim życiu.
  Taka decyzja wymaga wielkiej dojrzałości.
  Zgadzam się, że warunek posiadania sakrementu ślubu jest dziwny i w rzeczywistości nie ma nic do rzeczy.

  Z moich rad na intuicję, bo się tym ie zajmowałam i nie wiem jakie są procedury.
  1. Może da się skorzystać nie tylko z warszawskich ośrodków?
  2. Może pomyslicie o „oknie życia”
  3. Moja koleżanka pracuje w PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) w Krakowie, gdzie zajmują się nadzorem nad rodinami zastępczymi i adopcyjnymi z tego co wiem też, więc ewentualnie jakbyś chciała, to mogę ją o coś podpytać.

  #2623914

  paszulka

  🙂
  to jeszcze nie rewolucja. Na razie o tym myślimy ale nie chcemy zbyt szybko podejmować decyzji, które nie byłyby poparte wewnętrzną pewnością, wiedzą i świadomością. Na razie to myśli… a dzieląc się tymi myślami również tutaj po prostu mogę wiedzę i świadomość poszerzyć.

  Nie wiem co to „okno życia”

  Myślałam o warszawskich ośrodkach ze wzgędu na możliwości organizacyjne. To dość czasochlonne przedsięwzięcie. W końcu trzeba uczestniczyc w szkoleniach, co jakiś czas udawać się do ośrodka adopcyjnego. A my przecież mamy Basię… nie mogę wpaść w pogoń adopcyjną, bo przede wszystkim na tym etapie jestem mama Basi, pracującą mamą Basi. Wszystko musi być z równowagą jakąś robione. Ta adopcja to byłoby w dużej mierze dla Basi, aby nie była sama.. pomijając tysiące innych argumentów, ale nie może się to odbyc kosztem Basi.
  Bliskość ośrodka daje nam możliwość zachowania tej równowagi.

  Z tego co rozmawialiśmy z mężem to raczej rodzina zastępcza nie wchodzi w grę. Chcemy adoptować dziecko ale bez kontaktów z biologiczną mama dziecka. Zapieram się przed tym, bo boję się takiego układu.
  Teraz to wszystko żyje w świecie wyobrażeń… nie wiem jaka byłaby biologiczna rodzina takiego dziecka… ale tu też muszę wziąć pod uwagę Basię i jej spojrzenie na to. Nie wiem czy to dobry pomysł, aby adoptowane dziecko było tak rozdarte… na razie nie mam zdania… są za i przeciw.. z mojego egoistycznego punktu widzenia nie chciałabym się dzielić… ale mój egoizm nie jest równoznaczny z dobrem takiego dziecka…
  to takie przemyślenia… może zdanie zmienię… na razie rozeznaję temat.

  #2623915

  amberlight

  Paszulko – „okno życia” to dość młode przedsięwzięcie i nie wiem w jakich miastach działa – w Krakowie na pewno.
  Polega to na tym, że tworzy się takie miejsce, gdzie matki mogą anonimowo zostawić swoje dziecko, którego nie chce. Jakoś to jest załatwione tak, że w przypadku tych dzieci nie docieka się, kto jest rodzicem itp.
  Dzieciaki takie trafiają niemal od razu do rodziny, co powoduje, że nie siedzą biedne w ośrodkach.

  Wydaje mi się, że kościół katolicki ma coś wspólnego z akcją (chyba zakonnice się opiekują oknami), ale wiem, że u mnie w parafii ktoś dostał tak 3 tygoniowego bobasa, a jestem ewangelikiem, a często dla katolika ewangelik to większa herezja niż niewierzący lub niepraktykujący. Więc jakby coś – to kolejna droga.



  #2623916

  ciachola

  Okno Życia jest też w Łodzi.
  Przy szpitalu im. Rydygiera.

  #2623917

  amberlight

  Na Wikipedii pod hasłem „okno życia” jest lista wszystkich okien w Polsce:)



  #2623918

  paszulka

  Dzięki dziewczyny. 🙂
  W ten weekend miałam sporo wzruszeń, bo rozmawiałam ze znajomymi, którzy adoptowali dzieci. Jeszcze dzisiaj jestem załzawiona ze wzruszenia.
  Dojrzewa w nas ta decyzja bardzo…:)

  #2623919

  marysiek

  A czy malutkie dzieci oddane do takiego okna życia też można adoptować? Czy mogą one liczyć tylko na rodziny zastępcze. Wie ktoś jak to jest prawnie rozwiązane?

  #2623920

  paszulka

  Nie wiem jak to jest, ale ktoś mi mówił, że matka oddająca tam dziecko podpisuje papiery w których się zrzeka praw… ale nie wiem czy to prawda!!

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 17)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close