owulacja kilka razy w miesiącu!!!

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #24337

  utsi

  „Zaskakująca natura

  medycyna

  Niektóre kobiety mogą owulować kilka razy w miesiącu – ustalił kanadyjski zespół uczonych pod kierunkiem dr. Rogera Piersona z Reproductive Biology Research Unit z Uniwersytetu Saskatchewan. Naukowcy codziennie przez miesiąc robili USG 63 paniom. Badanie to pozwala wykryć moment jajeczkowania.
  Okazało się, że tylko 50 kobiet owulowało zgodnie z tym, co piszą podręczniki medycyny, czyli raz w miesiącu. Pozostałe jajeczkowały kilkakrotnie. Odkrycie dr. Piersona stawia pod znakiem zapytania skuteczność tzw. naturalnych metod regulacji poczęć, ponieważ większość z nich zakłada, że ciało kobiety przypomina dobrze funkcjonujący mechanizm, a owulacja następuje raz w miesiącu w połowie 28-dniowego cyklu.

  Artykuł ukazał się w tygodniku Newsweek Polska, w numerze 30/03 na stronie 67”

  … i co Wy na to …?
  Utsi

  #328316

  Anonim

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  To dlaczego to takie trudne!!!!????????? Zwariować można, sorry, ale mam dzisiaj doła:(

  http://circles2.fertilityfriend.com/home/benia  #328317

  nowinka

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  O rany !!!

  (Oby Dobra ) Nowinka

  #328318

  kathrin78

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  Ciekawe, bo nawet USG nie daje stuprocentowego potwierdzenia odbytej owulacji – bo musiałoby uchwycić akurat moment uwalniania jajeczka – w pozostałych przypadkach daje bardzo duże prawdopodobieństwo. No ale takich odkryć jest coraz więcej – tak samo jak to, że nie zauważono, aby noszenie obcisłej bielizny pogarszało wyniki chłopaczków.

  Moje wykresiki

  #328319

  pzb

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  no, a tak jak ostatnio już pisałam – zajście w ciążę w dniu owulacji jest bardzo rzadkie! najczęściej zachodzi się w ciążę w wyniku współżycia 1-2 dni, a nawet 5 dni PRZED owulacją! Komórka jajowa może być zdolna do zapłodnienia bardzo krótko – albo napotka szybciutko chłopaczków (ma na to dosłownie kilka godzin) albo nic z tego…
  Poza tym pamiętajmy też (wiem, jakie to trudne) – natura jest mądrzejsza od nas i wie, czy dane jajo z danym plemnikiem stworzą ZDROWĄ fasolkę – a przecież tego chcemy, chcemy żeby nasze nawet jeszcze nie poczęte dzieci były zdrowe, prawda? Musimy być cierpliwe, spokojne i pogodne, a co ma się zdarzyć, w końcu się wydarzy.

  Tak, wiem, że łatwo pisać, trudniej zrealizować. Spokój, phi! 😉

  #328320

  gosiaf

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  To wyjasnia te zajscia zaraz po miesiaczce.

  Gosia  #328321

  kathrin78

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  Te zajścia zaraz po „miesiączce” to raczej zajścia po krwawieniu śródcyklicznym. Uznaje się, iż dopóki nie ma owulacji nie może być mowy o miesiączce tylko o krwawieniu śródcyklicznym – którego początek nie jest pierwszym dniem nowego cyklu, tylko kolejnym już rozpoczętego. W związku z tym wówczas do owulacji może dojść nawet w dniu krwawienia, albo kilka dni po.

  Moje wykresiki

  #328322

  kiki25

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  Chciałabym tak mieć kilka owu może wtedy szybciej bym miała małą fasolkę hi hi 🙂 oj ta natura rzeczywiście nas coraz bardziej zaskakuje!!!!!

  Kasiek
  moje temperaturki!

  #328323

  kathrin78

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  Pozwolę sobie zacytować wypowiedź jednej z osób uważanych za znającą się na metodach termicznych a zamieszczoną na forum gazeta.pl:
  „Owszem, kobieta może w jednym cyklu jajeczkować kilka razy – dowodem tego zjawiska sa bliźnięta, trojaczki itd. ale zawsze dzieje się to w ramach nie dłuższego niż 4o godzin piku LH. Zazwyczaj 14 dni (12-16)po tym piku mamy prawdziwą miesiączkę. Zdarzyc sie może, ze ta częśc cyklu (od jajeczkowania do miesiączki) będzie krótsza niż żelazne 14 dni, ale nigdy nie dłuższa niż 18.Te nieco „rozstrzelone” liczby wynikają z faktu, ze z pomocą testu PTC nie da sie okreslic co godziny momentu jajeczkowania.”

  Jedyne co warto do tego dodać, to to, że metody npr nie zakładają owulacji w połowie cyklu, natomiast średnio od 12-16 dni przed pojawieniem się następnej miesiączki

  Moje wykresiki

  #328324

  dzidek

  Re: owulacja kilka razy w miesiącu!!!

  Serio, zwiariowac mozna. Juz zglupialam calkowicie.

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close