Forum: Karmienie

parę pytań o karmienie piersią

Czy przy jednym karmieniu podajecie jedną pierś i wystarcza? Skąd mam wiedzieć, że już zupełnie nic nie ma? Nadia po 5-10 minutach jedzenia zaczyna wariować przy piersi, zawsze myślałam, że chodzi o to, żeby jej się odbiło, czy może to znaczyć, że mleko się skończyło? Czy jeśli będę ją przystawiała do obu piersi w czasie karmienia nie zmniejszy to laktacji?

Reno & Nadia (07.02.2004)

2 odpowiedzi na pytanie: parę pytań o karmienie piersią

Dodane ponad rok temu,

Re: parę pytań o karmienie piersią

Moj na szczescie sam puszcza, ale przyznam Ci sie ze ja tez nie wiem kiedy piers sie oproznia. Bedac w szpitalu polozne mi powiedzialy, ze jesli dziecko przy piersi zaczyna nagle byc niespokojne itd to znaczy ze mleczko sie konczy – ja tego u Kuby nie zauwazylam.

Podaje z reguly jedna piers.

Pozdrawiam

Bondi i Kuba – 3 luty 2004

Dodane ponad rok temu,

Re: parę pytań o karmienie piersią

Tylko na samym początku próbowałam podawać Jasiowi z obu piersi. Gdy laktacja unormowała się wystarczy mu tylko z jednej, wyjątkowo ssie drugą. Jeśli Maluszek zaczyna wariować to może rzeczywiście mleczka mało, albo słabo ssie leniuszek 😉 Spróbuj wtedy podac drugą pierś i jak zacznie ssać z apetytem to dobry znak. Początkowo czasami było nawet kilka zmian pirsi podczas jednego karmienia: prawa, lewa, prawa, lewa… aż się najadł;)) teraz już tak nie kombinuje. I nie martw się, że przystawiając do obu piersi zmniejszysz laktacje. Wręcz przeciwnie- pobudzisz. Ile dzidzuś wyciągnie, tyle sie naprodukuje.

Pozdrawiamy:)

Aba i Jaś (04.11.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: parę pytań o karmienie piersią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
W co ubieracie raczkujące dzieciaczki?
Nam do tej pory ze względu na ćwiczenia wykonywane 4×dziennie najwygodniej było ubierać Stasia w pajaca z termofroty rozpinanego na całej długości. Rozbierało sie go i ubierało szybko. Teraz, gdy
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Co potrafią 8-miesięczniaki wpisujcie sie :) !!!!
Tak tak nasze lipcowe dzieciaczki kończą juz w tym miesiącu 8 miesięcy (skończyły :) lub skończą) piszcie co juz potrafią czego się nauczyły jak równierz co Was nie pokoi i
Czytaj dalej