patrzy w lewo

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #68542

  women

  Synek uparcie patrzy w lewo, nie wiem może to żaden problem i to się unormuje z czasem, ale wolałam o tym napisać. Kładę go na plecki, a on zawsze główke odwraca na lewo i patrzy w lewo. Czasem przestawiam mu główke na prawo, ale on znów odwraca ją w lewo. Jak kladę go na prawym boku to płacze aż póki nie położę go albo na lewym boku albo na pleckach albo na brzuszku i wtedy oczywiście odwraca głowę w lewo. Czy mam się czym martwić czy się nie przejmować?

  #878439

  agnes76

  Re: patrzy w lewo

  Wg mnie jest to asymetria. Poruszam ten problem na forum, bo jakiś czas temu sama przerzyłam szok gdy dowiedziałam się że moje dziecko to ma. Nie jest to nic strasznego ale trzeba szybko reagować. Układaj małego tak aby patrzył w prawo, koniecznie aby nie miał możliwości odwrócenia główki noś go na zmianę na dwie strony nie tylko np. na lewym ramieniu ale teraz np. częściej na prawym. W łóżeczku układaj go tak by musiał zwracać główkę w prawo gdy np. do niego podchodzisz lub gdy on np. patrzy w stronę okna to układaj go tak by musiał zwrócić główke w prawo. Moja córcia ma 2,5 miesiąca i też prefarowała tylko jedną stronę, ja to bagatelizowałam, bo nie wiedziałam, teraz mała wygina się jak rogalik. Pediatra skierował mnie do neurologa i zaczęło się teraz chodzimy na rehabilitację. Mojej Natalce wkładam kilogram cukru zawinięty w pieluszkę koło główki z tej strony w którą stale patrzyła i teraz patrzy już w obie nie robi to już jej różnicy, w wózku też kładłam ten cukier (dziwny sposób ale działa powiedziała mi o tym rehabilitantka) .Póki jeszcze możesz sama mu pomóż, a jest tak mały że może będzie odczuwał dyskomfort przez chwilę ale napewno się przyzwyczai.
  Pozdrawiam Agnieszka Dawidek i Natalka
  Jeśli chcesz to wejdż w mój temat jest na stronie z tematami pt. asymetria ułożeniowa, w jednej z odpowiedzi jest odnościk do poradnika opieki i pielęgnacji małego dziecka. Ściągnij go sobie a powinien ci się przydać.  #878440

  porky

  Re: patrzy w lewo

  asymetria. Układaj go często w łózeczku na odwrót (główka tam gdzie nózki).

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04

  #878441

  porky

  Re: patrzy w lewo

  paczuszki doszły?

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04

  #878442

  Anonim

  Re: patrzy w lewo

  Nina przez pierwsze 2 m-ce też odwracała główkę uparcie w jedną stronę, ale nasz pediatra powiedział że wiele malutkich dzieci tak robi i że najprawdopodobniej samo jej to minie. I faktycznie tak się stało. Myślę że z Remikiem będzie podobnie, zapytaj Waszego lekarza.

  Monika & Nina (20 m-cy)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close