pediatra zakazal karmienia piersia

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #66632

  gucia82

  lekarka synka kazala mi odstawic go od piersi po dwoch miesiacach z powodu nieustepujacej zoltaczki. podobno w mleku matki jest jakis hormon ktory czasem powoduje to ze ta zoltaczka noworodkowa sie przedluza. mam w zwiazku z tym pytanko. czy jak bilirubina zejdzie do prawidlowego poziomu to mam wznowic karmienie piersia czy juz dzidzius musi pozostac na sztucznym. jak bym znowu zaczela karmic to czy ta bilirubina znowu mogla skoczyc w gore?

  #849498

  aruga

  Re: pediatra zakazal karmienia piersia

  Moja koleżanka też miała taki problem – mały miał wciąż żółtaczkę,bo niby ona miała zbyt dużo bilirubiny w mleku. Lekarze kazali jej ściągać pokarm i przegotowywać,żeby pozbyć się bilirubiny (bez sensu bo wtedy pokarm traci swoje właściwości). Ona przerzuciła na butelkę, ale już nie próbowała wrócić do karmienia piersią.
  Może spytaj lekarza czy jest sznsa na dalsze karmienie.  #849499

  suzzie

  Re: pediatra zakazal karmienia piersia

  Oj, może być ciężko wrócic do karmienia piersią :(((( nie jest to nie mozliwe, ale dziecko może przyzwyczaić sie że z butelki łatwiej się je niż z piersi….
  Wszystko jednak zależy ile miałaby trwać ta przerwa w karmieniu naturalnym…
  Myślę że powinnaś zadać takie pytanie w poradni laktacyjnej.
  pozd. Zuzka

  Michał (11.08.2004)

  #849500

  Anonim

  Re: pediatra zakazal karmienia piersia

  ale dzięki przegotowaniu pokarm nie powoduje przedłużania się żółtaczki. jakiś sens w tym najwyraźniej jest.

  Monika & Nina ( 18 m-cy)

  #849501

  aruga

  Re: pediatra zakazal karmienia piersia

  Być może, ale mi się wydaje, że to zabija przeciwciała i witaminy, poza tym wyobrażam sobie jakie to musiałoby być uciążliwe – tak ściągać na każde karmienie i przegotowywać.

  #849502

  Anonim

  Re: pediatra zakazal karmienia piersia

  No fakt że uciążliwe ale jeśli ktoś chce karmić piersia to chyba niezłe wyjście bo przejście na mieszankę na czas trwania żółtaczki pewnie nieźle zaburzy laktację. Albo przegotowywanie albo karmienie sztuczne, bo cos trzeba z żółtaczką zrobić, przedłużająca się żółtaczka to duże zagrożenie dla dziecka.

  Monika & Nina ( 18 m-cy)  #849503

  aniek22

  Re: pediatra zakazal karmienia piersia

  A jesteś pewna,że ta żółtaczka to od karmienia piersią? Moja Marta mając 5tyg.miała dalej silną żółtaczkę. Pediatra również powiedział, że od pokarmu i mam nic nie robić bo samo przejdzie. Ja postanowiłam to skonsultować jeszcze z innym lekarzem, chyba matczyna intuicja ponieważ okazało się, że zółtaczka była wywołana infekcją w organiźmie. Spędziłyśmy 2 tyg. w szpitalu: antybiotyki i kroplówki na wypłókanie bilirubiny. Po kroplówkach szybko spada. Mam nadzieję, że wszystko bedzie u Was szybko w porządku. Pozdrawiam!

  Ania i Marta (27.06.2005)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close