Forum: Karmienie

pediatra zakazal karmienia piersia

lekarka synka kazala mi odstawic go od piersi po dwoch miesiacach z powodu nieustepujacej zoltaczki. podobno w mleku matki jest jakis hormon ktory czasem powoduje to ze ta zoltaczka noworodkowa sie przedluza. mam w zwiazku z tym pytanko. czy jak bilirubina zejdzie do prawidlowego poziomu to mam wznowic karmienie piersia czy juz dzidzius musi pozostac na sztucznym. jak bym znowu zaczela karmic to czy ta bilirubina znowu mogla skoczyc w gore?

6 odpowiedzi na pytanie: pediatra zakazal karmienia piersia

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: pediatra zakazal karmienia piersia

Moja koleżanka też miała taki problem – mały miał wciąż żółtaczkę,bo niby ona miała zbyt dużo bilirubiny w mleku. Lekarze kazali jej ściągać pokarm i przegotowywać,żeby pozbyć się bilirubiny (bez sensu bo wtedy pokarm traci swoje właściwości). Ona przerzuciła na butelkę, ale już nie próbowała wrócić do karmienia piersią.
Może spytaj lekarza czy jest sznsa na dalsze karmienie.

suzzie Dodane ponad rok temu,

Re: pediatra zakazal karmienia piersia

Oj, może być ciężko wrócic do karmienia piersią :(((( nie jest to nie mozliwe, ale dziecko może przyzwyczaić sie że z butelki łatwiej się je niż z piersi….
Wszystko jednak zależy ile miałaby trwać ta przerwa w karmieniu naturalnym…
Myślę że powinnaś zadać takie pytanie w poradni laktacyjnej.
pozd. Zuzka

Michał (11.08.2004)

Dodane ponad rok temu,

Re: pediatra zakazal karmienia piersia

ale dzięki przegotowaniu pokarm nie powoduje przedłużania się żółtaczki. jakiś sens w tym najwyraźniej jest.

Monika & Nina ( 18 m-cy)

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: pediatra zakazal karmienia piersia

Być może, ale mi się wydaje, że to zabija przeciwciała i witaminy, poza tym wyobrażam sobie jakie to musiałoby być uciążliwe – tak ściągać na każde karmienie i przegotowywać.

Dodane ponad rok temu,

Re: pediatra zakazal karmienia piersia

No fakt że uciążliwe ale jeśli ktoś chce karmić piersia to chyba niezłe wyjście bo przejście na mieszankę na czas trwania żółtaczki pewnie nieźle zaburzy laktację. Albo przegotowywanie albo karmienie sztuczne, bo cos trzeba z żółtaczką zrobić, przedłużająca się żółtaczka to duże zagrożenie dla dziecka.

Monika & Nina ( 18 m-cy)

aniek22 Dodane ponad rok temu,

Re: pediatra zakazal karmienia piersia

A jesteś pewna,że ta żółtaczka to od karmienia piersią? Moja Marta mając 5tyg.miała dalej silną żółtaczkę. Pediatra również powiedział, że od pokarmu i mam nic nie robić bo samo przejdzie. Ja postanowiłam to skonsultować jeszcze z innym lekarzem, chyba matczyna intuicja ponieważ okazało się, że zółtaczka była wywołana infekcją w organiźmie. Spędziłyśmy 2 tyg. w szpitalu: antybiotyki i kroplówki na wypłókanie bilirubiny. Po kroplówkach szybko spada. Mam nadzieję, że wszystko bedzie u Was szybko w porządku. Pozdrawiam!

Ania i Marta (27.06.2005)

Znasz odpowiedź na pytanie: pediatra zakazal karmienia piersia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystko o porodzie
drugi poród i nacięcie - w tym samym miejscu?
Mam pytanie do mam wielokrotnych, a ściślej do tych , które maiły nacinane krocze 2 lub więcej razy: czy to nacięcie robią w tym samym miejscu co pierwsze, czy właśnie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jaki macie wózek i czy jesteście zadowolone
prosze o opinie doswiadczone mamy na temat wózków, jakie macie i czy jestescie z nich zadowolone, na co zwracac uwage przy zakupie jakie "dodatki" sie sprawdzaja a jakie niekoniecznie Pozdrawiam [img]http://lilypie.com/days/050810/1/21/1/+1/images/obrazek.gif[/img]
Czytaj dalej