Pępowina dwunaczyniowa.

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #63900

  elwik

  Mój dzidziuś jest jeszcze w brzuszku. Piszę na tym forum bo może któraś z Was jest w stanie mi coś więcej napisać na temat pępowiny dwunaczyniowej. Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczna.

  Robiłam USG w 21 tygodniu ciąży i był problem z badaniem pępowiny. Na wyniku mam napisane że pępowina jest najprawdopodobniej dwunaczyniowa. Prawidłowa jest trzynaczyniowa. USG mam powtórzyć za 4 tygodnie aby ponownie zbadać pępowinę.
  Jestem załamana i nie wiem co mam dalej robić. Wyczytałam w internecie: „Dwunaczyniowa pępowina jest najczęstszą nieprawidłowością rozwojową pępowiny i może współistnieć z innymi wadami wrodzonymi. Jej stwierdzenie jest wskazaniem do badania ECHO serca płodu.”

  Czy znacie kogoś kto miał pępowinę dwunaczyniową, a mimo to dzidzia urodziła się zdrowa.

  Elwik

  #811491

  domi

  Re: Pępowina dwunaczyniowa.

  Nie mogę sobie przypomnieć kto, ale na tym forum była dziewczyna, której maluszek miał pępowinę dwunaczyniową i był zdrowy. Bądź dobrej myśli.
  A czy dostałaś skierowanie na echo serca? Nie wiem, skąd jesteś, ale jeżeli możesz zrobić echo w Warszawie, to napisz na priv, dam Ci namiary do bardzo dobrej kardiolog, jednej z najlepszych specjalistów (moja Zuzia jest pod jej opieką z powodu drożnego otworu owalnego). Badała mnie również w ciąży. I nie martw się, to jeszcze nic nie znaczy, zwłaszcza, że nie stwierdzono na 100%, że ta pępowina rzeczywiście jest dwunaczyniowa.

  Dominikka + Zuziaczek (23.08.04)

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close