Pielęgnacja ząbków

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #52020

  klaudia

  Dziewczynki, powiedzcie mi proszę, jak sobie z tym radzicie, albowiem ja sobie nie radzę! :-((.
  Albert ma 5 ślicznych ząbków i wiem, że powinnam je przecierać gazikiem, ale…. jak przetrzeć ząbki, które są schowane za przeraźliwie zaciśniętymi usteczkami??? Czasem czyszczę mu na siłę i mam później karczemną awanturę…, a patrzy na mnie jak na macochę ;-)). Do tego w nocy bywa głodny, a często też spargniony.
  Martwię się…. Może macie jakieś sposoby na umycie ząbków w miarę przyjaznej atmosferze?? A co z pastami? Od jakiego wieku dziecka można je stosować??

  Pozdrawiamy!
  Justyna, Klaudia i Albert

  #667767

  lea

  Re: Pielęgnacja ząbków

  Nie wiem, w jakim wieku jest Twoj synek.. pasty uzywamy od ok. skonczenia roczku, najlepiej paszcze otwiera sie kiedy myje tą nakładką gumową na palec, nawet teraz kiedy jest mycie szczotką to najbradziej podoba sie jednoczesnie nakladka (a ja mam palce pogryzione 😉 )

  Lea i Mateuszek (14.03.03)  #667768

  klucha

  Re: Pielęgnacja ząbków

  ja używałam miękkiej szczoteczki dla niemowlaków jak Zu dorobiła się wszystkich przednich zębów (ok. 6 miesiąca). Do mycia używałam przegotowanej wody lub naparu z rumianku. jak skończyła roczek kupiłam jej pierwszą pastę bez fluoru.
  Moze szczoteczką?? polubi??

  Izka i Zuzanka (12.V.2002)

  #667769

  agusjot

  Re: Pielęgnacja ząbków

  Kuba myje zęby od 3 miesięcy. Ma swoją szczoteczkę. Najpierw ja myłam przy nim sama, a on też chciał (jak wszystko). Wzięłam jego szczoteczkę, otworzyłam usta i pokazałam mu szorowanie zębów nie dotykająć ich. Potem przysunęłam do jego buzi i otworzył. Przejechałam parę razy po zębach, zamknął i już. Potem coraz więcej razy. Teraz najpierw myję mu ja, a potem daje mu do ręki szczoteczkę o on ja gryzie. Też pewnie trochę umyje, a ile zabawy.

  Aga i Kuba (25.06.2003)

  #667770

  lawinia

  Re: Pielęgnacja ząbków

  właśnie przedwczoraj byłam na wizycie kontrolnej u dentysty i wypytałam go o ząbki Nikosia. Powiedział żeby myć mu zęby często po każdym posiku, no przynajmniej dokładnie 3 razy dziennie. I najważniejsze po ostatnim posiłku. A jeżeli zdarzyłoby mu się jeść w nocy to dać mu przegotowanej wody do popicia żeby ząbki przepłukać. Szczoteczki używam takiej na palec i młody jest szczęśliwy jak mu ją tylko pokażę. Poza tym przepisał mi też krople ZYMAFLUOR. Mój dentysta też ma małą córeczkę i mówi że w ten sposób on jej pielęgnuje ząbki i ma bardzo ładne. A podobno najważniejsza jest pielęgnacja w okresie kiedy tworzą się zawiązki zębów, bo to procentuje w przyszłości.

  Lawinia i Nikoś (25.09.2003)

  #667771

  mamasebunia

  Re: Pielęgnacja ząbków

  Polecam pastę Nenedent bez fluoru. Dzięki niej synek polubił szczotkowanie 🙂

  Iwona i 17 m Sebastianek  #667772

  sosna

  Re: Pielęgnacja ząbków

  Michal uwielbia szczotkowanie od okolo 2 miesiecy (ma na razie tylko 4 zeby) i jak slyszy spiewajaca mame i tate „SZCZOTKA ; PASTA KUBEK CIEPLA WODA; TAK SIE ZACZYNA MICHALKA PRZYGODA…” rozglada sie za swoja sczoteczka na ktora daje odrobinke pasty. Zaczelam nauke od spiewania i jednoczesnego szorowania wlasnych zebow.Bardzo szybko Michal zaczal sie domagac wlasnej szczoteczki.Teraz najpierw ja sama mu kilka sekund szczotkuje a potem juz spiewam na calego a michal sam myje, tzn ssise i gryzie szczotke na calego.

  SOSNA i Michalek 20.07.03.

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close