pieniadza za porod

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #45050

  siza

  hejka mam takie pytanko czy za urodzenie dziecka przysluguja jakies pieniadze pracuje wiec bede miala macierzynski ale chodzi mi o taki jednorazowy zasilek jak to sie nazywa i gdzie jakie i do kiedy trzeba zlozyc dokumenty z gory dzieki za pomoc pozdrawiam

  siza i lipcowa dzidzia

  #585823

  olena

  Re: pieniadza za porod

  Od 1 maja przysługuje zasiłek porodowy w wysokości 500zł.. Warunkiem jest posiadanie zasiłku rodzinnego. Aby uzyskać zasiłek rodzinny (którego przydzielaniem zajmują sie od 1 maja Urzędu Miasta i Gminy) należy złożyć wniosek o zasiłek rodzinny. Do tego oprócz dowodu osobistego, aktu urodzenia dziecka (i pewnie innych dokumentów) należy złożyć zaświadczenie o zarobkach jednego z rodziców za 2002r. Takie zaświadczenie wydaje Urzżd skarbowy. Zasiłek rodzinny uzyskasz, jeśli dochód na osobę nie przekracza 504 zł netto. Dochód dzielony jest na wszystkie osoby np: mama + tata+ dziecko = 3 osoby. O zasiłek rodzinny można składać wniosek po urodzeniu dziecka. Jeżeli przysługuje Ci zasiłek rodzinny to wtedy masz prawo do jednorazowego zasiłku porodowego i potem do zasiłku wychowawczego, który przysługuje na 2 lata i wynosi 400zł. Wniosek o zasiłek porodowy lub wychowawczy podobno składa już tylko matka.
  Poadrawiam.
  Olena  #585824

  sniegurek

  Re: pieniadza za porod

  Olena!
  Bo czegoś nie rozumiem… Piszesz że wystarczy kwota zarobków za 2002 rok jednego z rodziców… czyli biorą pod uwagę tylko jedną pensję??? To by było cudowne, ale aż mi się nie chce wierzyć, zeby brali pod uwagę 1 pensję, a kazali to dzielić na 3 (mama, tata, dziecko).
  A jeśli biorą dwa zarobki pod uwagę, to co jesli para w 2002 roku nie była jeszcze małzenstwem?
  To wszystko jest tak skoomplikowane, ze przyznam że mało rozumiem. Taklie głupie państwo!

  #585825

  siza

  Re: pieniadza za porod

  a jesli jeszcze w 2002 nie pracowalam i tylko ja pracuje a slubu jeszcze nie mamy to jak to jest w tej sytuacji

  #585826

  sisna

  Re: pieniadza za porod

  Małe sprostowanie, jeśli składasz dokumenty o zasiłek rodzinny to musi być zaświadczenie o dochodzie obojga rodziców a nie tylko jednego.

  sisna + szkrabuś (01.10.2004r.)

  #585827

  facka

  Re: pieniadza za porod

  No a jesli ja jestem samotnie wychowujaca i nie pracuje to jakie musze papiery im przedstawic i czy nalezy mi sie jeszcze jakis dodatek?

  Iwa i mały
  Cyprianek (01,07,2004) 🙂

  nr gg 8487043  #585828

  Anonim

  ubezpieczenie

  Sprawdź czy ze zbiorowego ubezpiecznia nie należą Ci się jakieś pieniądze 🙂 Ja dostałam w 2002 roku 1500 zł 🙂

  Kaśka z Natusią (2 lata + 1 miesiąc 🙂

  #585829

  olena

  Re: pieniadza za porod

  Fakt, pomyliłam się. Wniosek składa jeden rodzic, ale zaświadczenie o zarobkach składają już oboje. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
  Też jesteśmy małżeństwem od VI 2002r. i jak się dowiadywałam w ZUSie to babka powiedziła, że nie ma to znaczenie. Nie wiem jak tą sprawę potraktują w Urzędzie Miasta, który przejmuje zasiłki od maja.
  Pozdrawiam.
  Olena

  #585830

  gosiag

  Re: pieniadza za porod

  A ja tylko dodam, ze jeśli przysługuje ci dodatek rodzinny to o ten zsiłek porodowy możesz się starać przez rok od urodzenia dziecka. Nie chodzi o to, że jest przy tym tyle zachodu, ale o to, że wypłacą Ci go nawet jak dzidzius będzie miał kilka miesięcy (do rku życia dziecka)

  A pieniązde z ubezpieczenia zbiorowego – w pracy – to inna sparawa, niezależna od dochodów tylko czy takie ubezpieczenie mialaś i ile wpłacałaś składkę….

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close