Pieniążki?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #61666

  viccy

  Ja nie pracuję, a mąż ma malutką firmę jednoosobową. Czy jakieś pieniążki z ZUS-u coś dostaniemy na nasze maleństwo jak się urodzi? A może byłoby lepiej się prywatnie ubezpieczyć, ale gdzie i czy na to już nie jest za późno. Dziękuję za pomoc, bo przyznam się, że jestem “zielona” w tych sprawach.

  [obrazek]http://lilypie.com/days/050713/4/6/1/+1[/img][/link]images[/obrazek.gif]

  #785234

  Anonim

  Re: Pieniążki?

  Najlepiej będzie jeśli zapytasz o to w Urzędzie Miasta lub w Opiece Społecznej. Jeżeli dochód na osobę nie przekracza 504 zł to w przypadku zatrudnienia w innej firmie otrzymuje się jednorazowo 500 zł i potem jeszcze jakieś grosze co miesiąc. Niestety nie wiem jak jest w sytuacji, gdy ma się własną firmę. Pozdrawiam

  Aga  #785235

  magdzik22

  Re: Pieniążki?

  Zasilek porodowy z ZUSu jednorazowy: 500 zl. Dodatek rodzinny w sytuacji gdy dochody w rodzinie nie przekraczaja 504 zl/osobe: 43 zl/dziecko.
  Rozumiem, ze nie bylas zatrudniona w czasie ciazy – jesli tak to sytuacja troche inna. Dostaniesz jeszcze z opieki (przy kryteriach jak wyzej) co miesiac 400 zl przez 2 lata – zasilek wychowaczy, pod warunkiem, ze dziecko nie bedzie chodzilo do przedszkola/zlobka. A przez pierwsze 16 tygodni – macierzynski z pracy.

  Magda & Marcia

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close