Pierś z butelki

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #9889

  renatek

  Mój syn skończył już miesiąc, ale od urodzenia ma kłopoty ze ssaniem piersi. Wrzeszczy, krzyczy , płacze bo nie umie jej zassać. Nawet położne w szpitalu nie umiały go za bardzo przystawić do piersi. Dodatkowo kilka dni w pierwszym tygodniu jego życia spędziliśmy w oddzielnych szpitalach. Wtedy był karmiony sztucznie. Teraz czasami nie mam sumienia go przystawiać do piersi (właściwie przystawiam go dla pobudzenia laktacji). Od wyjścia ze szpitali karmimy się właściwie tylko butelką, w której jest moje mleczko. Karmienie wygląda tak, żę albo najpierw ściągam pokarm i daje go Dzidzi z butelki, albo najpierw karmie wcześniej odciągniętym mleczkiem a potem odciągam na następny posiłek.
  Jestem ciekawa czy są na forum takie mamy, które podobnie jak ja, karmią dziecko swoim mlekiem podanym butelką, a nie bezpośrednio cycem. Czy możecie powiedzieć jak można długo tak karmić?
  Renata i przeszło miesięczny Łukaszek.

  #160713

  pati68

  Re: Pierś z butelki

  I tu był błąd, ze kontynuowałaś karmienie z butelki. Teraz malutki otwiera dziubek tak, jak do butelki tzn. wąsko i oczekuje, że mleczko samo poleci. Spróbuj jeszcze „powalczyć” o pierś, ale musisz być konsekwentna. Oczywiście nie doradzam piersi za wszelką cenę tj. wykończenia nerwowego Twojego i synka, ale może łagodny głos, głaskanie, uspokajanie gdy synek nie może złapać piersi i się denerwuje da jakiś efekt.
  Chociaż karmię piersią od początku, kosztowałao mnie to wiele cierpliwości, bólu i prób. Jeszcze dzisiaj muszę ponawiać kilka razy przystawianie do piersi, bo mój synek złapie brodawkę „nie tak”. Robię to cierpliwie aż do skutku (chociaż czasem mu daruję :)) ).
  Czasem muszę także dawać synkowi mleko z butelki ale robie to sporadycznie i myślę, ze się do niej nie przyzwyczai.

  Pati i Mikołajek urodzony 15.10.2002  #160714

  ida

  Re: Pierś z butelki

  Renatko
  MOja koleżanka karmi w ten sposób ponad rok,mała nie potrafiła ssać bo położna zaleciła dokarmianie butelką (nie mogę tego pojąć,że kobiety tak często biorą sobie takie uwagi głęboko do serca w efekcie czego kobiety wręcz rezygnują z karmienia naturalnego ale to inny temat).Osobiście bardzo ją podziwaim ponieważ jej piersi nie tolerują żadnego laktatora tylko ręczne odciąganie,tak więc Asia regularnie odciąga pokarm i podaje małej.To naprawdę w jej przypadku wymaga poświęcenia i cierpliwości dlatego chylę jej czoło.Mam nadzieję że i Tobie się uda,bo kobiecie jest łatwiej przyrządzić mieszankę niż odciągać regularnie mleczko,trzymam kciuki i pozdrawiam

  #160715

  qwe

  Re: Pierś z butelki

  Otóż ja karmię w opisany przez Ciebie sposób jużprawie 4 m-ce.Mój maluszek nie chciał ssać piersi,bardzo się przy tym denerwował,szarpał mnie i płakał.Do 3 m-ca życia ssał pierś nocą,ale potem odmówił.Przez cały czas ściągam pokarm i podaję go butelką.Byłam z nim i mężem w poradni laktacyjnej,walczyłam,ale nie udało się.Mały płakał,ja byłam wykończona psychicznie.Już przyzwyczaiłam się do ściągania mleczka.Synek ma prawie 5 m-cy,jest pogodny i szczęśliwy.pocieszające jest to,że mogę go zostawić z tatą lub dziadkami i mieć wolną chwilę.Pozdrawiam i życzę cierpliwości.Asia.

  #160716

  madziorek

  Re: Pierś z butelki

  właśnie w ten sposób karmi moja koleżanka. tylko ona to robi z wygody. jej sie nie chce wstawać w nocy więc ściąga pokarm wieczorem i jej mąż w nocy wstaje do dzidzi. w dzień też nie karmi piersią. myślę, że nie ma w tym nic złego. wiem, że nie każda kobieta lubi karmić piersią, a w takiej sytuacji lepiej tego nie robić, bo i mama zła i dziecko nieszczęśliwe.

  #160717

  pluto

  Re: Pierś z butelki

  Ja tak karmiłam około miesiąca…i pokarm zaczął zanikać…….jednak potem maluszek sam dorwał się do piersi i pokarm wrócił…….wtedy jednak już wiedziałam ,że nie mogę karmić………
  Wtedy myślałam, że się wykończę……odciąganie + mycie laktatora i butelek, wyparzanie…miałam dość…….

  Niewyspana Julka , mama 5 miesięcznego chyba ząbkującego Karolka

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close