Pies a ciąża

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #50875

  monisia75

  Witam
  Dziewczyny mam problem związany z naszą suczką. Dwa dni temu dostała tabletki na robaki a dziś w jej odchodach był jakis robak. Ponieważ jet ona naszym domowym pieszczochem to boję się że mogłam się czymś takim zarazić.
  Czy może mieć to wpływ na dzidiusia i czy możliwe jest przedostanie się robaków do organizmu maleństwa.
  pozdrawiam
  Monisia

  Monisia

  #654535

  shibaa

  Re: Pies a ciąża

  Teoretycznie istnieje możliwość „złapania” robaków od psa ale w praktyce zdarza sie to niezmiernie rzadko – najczęściej dochodzi do zarażania się dzieci jajami pasożytów w piaskownicy … lub np. bardzo małych dzieci (np. raczkujących) jeśli na podłodze znajdują się jaja glist „zgubione” przez zarobaczonego psa … dlatego tak ważne jest częste odrobaczanie zwierząt gdy w domu sa małe dzieci …
  Co powinnaś zrobić?…
  1. Przed wszystkim powtórzyć zabieg odrobaczenia psa 10-14 dni po pierwszym odrobaczeniu i znowu skontrolować kupy (2-3 kupa od podania leku) – jeśłi znowu coś będzie to zabieg powtarzać do skutku (aż po kolejnej dawce leku kupki będą czyste)
  2. Jeśli nadal będzie Cię niepokoić to czy napewno pies nie ma już robaków – po serii odrobaczającej odczekaj trochę i zanieś próbkę kału psa do lek.wet. (uzgodnij wcześniej) i poproś o zbadanie jej w laboratorium weterynaryjnym pod kątem pasożytów.
  3. Jeśli obawaisz się że ty mogłaś „złapać” jakiegoś lokatora (choć miałabyś pewne objawy …), zanieś próbkę swojego kału do laboratorium i poproś o zbadanie w kierunku pasożytów.
  I już 🙂

  Agata + Ania 13.IX

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close