plamienia na początku

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #8039

  rosa

  Witajcie
  Od dwóch miesiący próbuję. Teraz jestem w 23 DC, owulację na pewno miałam 10 DC (przy 28 dniowych cyklach) i na nieszczęście mam od 2 dni takie lekkie plamienia, krwawionka rano. Test ciążowy po 8 dniach od owulacji negatywny. Nowego nie robię, w zeszłym cyklu zrobiłam 4 testy i stwierdziłam, że więcej nie dam się tak zwariować. W poprzednim cyklu okres spóźnił się o 7 dni a i tak nic nie wyszło.
  Nie wiem czy plamienia o czymś świadczą, to dobrze, że są czy nie. Może ktoś miał je na samym począteczku, czy to możliwe, że gospodarka hormonalna mi się rozregulowała od tego ciągłego myślenia od ciąży.
  Buziaczki

  #139241

  dru

  Re: plamienia na początku

  A co na to lekarz? Robiłaś sobie kiedykolwiek badania na poziom hormonów? Może te plamienie wiążą się z niedomogą lutealną? Może powinnas brać Duphaston, żeby pomóc jajeczku się zagnieździć?
  Trudno coś tutaj wnioskować, a brać leki bez żadnych podstaw też bez sensu. Jeśli nie uda się w tym cyklu, to zrób sobie badanka hormonalne w następnym (i może USG jajników) i będziesz już wszystko wiedziała.
  Oczywiście, że hormony mogą się rozregulować od stresu, napięcia itp. A robienie testu przed spodziewanym dniem miesiączki jest bez sensu – wiem, że łatwo mówić, jak ciekawość i nadzieja człowieka zżera – no chyba, że np. bierzesz leki, które normalnie przerywasz wraz z wystapieniem okresu i musisz wiedzieć, czy będzie, czy nie. A i wtedy warto zrobic badanie bHcg bo to dużo pewniejsze.
  Pozdrawiam,
  Dru i 26 tyg. córeczka  #139242

  rosa

  Re: plamienia na początku

  Dzięki
  Co za odpowiedź, wy młode mamy jesteście takie mądre. Na pewno skorzystam z twojej rady na badania od początku nie mam zamiaru szczędzić siły ani pieniędzy. A te badania na bHcg robi się w którym momencie cyklu?
  Serdeczne dzięki tak strasznie mi zależy – pewnie tak jak wielu innym czytającym to forum.
  Pozdrowionka

  #139243

  klaudia2003

  Re: plamienia na początku

  bHCG robi się aby potwierdzić ciążę, mniej więcej w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli robisz test z krwi to nawet wcześniej może się potwierdzić.
  A taki sikany to czasami nawet dopiero parę dni po spodziewanej miesiączce wychodzi. Wszystko zależy od organizmu.

  #139244

  dru

  Re: plamienia na początku

  bHcg zrobią Ci w każdym laboratorium, jest to test z krwi, który robi się np. w przededniu spodziewanej miesiączki (kosztuje ok. 15-20 PLN). Jeśli okaże się, że jesteś w ciąży i nadal będziesz miała plamienia, to PĘDŹ DO LEKARZA! Czesto na początku ciąży wystepują u kobiet problemy z niedoborem progesteronu (od ok. 4 m-ce funkcje produkcji przejmuje od ciałka żółtego łożysko i problemy znikają).
  Niedobór progesteronu może się skończyć poronieniem, ale jeśli odpowiednio wcześnie zasięgnie się porady lekarskiej można tego uniknąć!
  Pozwodzenia.
  Dru

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close