Po 11 mies boli pierś!!!!!!!! Pomocy

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #35336

  yoasiab

  Dziewczyny ratujcie. zawsze tylko słyszałam, czym jest zapalenie piersi i że to bardzo boli, ale nigdy nie doświadczyłam tego. Karmię od 11 miesięcy i……dzisiaj 3 godziny temu ból!!!!!!!!! Pierś boli mnie tak, żepo prostu zaczyna mi się kręcić w głowie. Mam dreszcze, więc pewnie zaraz zacznie się gorączka. Co robić????? Przystawiałam Alę do piersi, ale jakby korek – nic nie leci!!!!!! A czuję niezłej wielkości guzek!!!!!!!! Przykłądam ciepłą pieluchę i nic!!!!! Pomocy!!!! Boli…….


  Aśka i Alicja (18.01.2003)

  #463260

  brebis

  Re: Po 11 mies boli pierś!!!!!!!! Pomocy

  Ojej, nie mialam tego, probuje przypomniec sobie co pisali w gazetach…
  Liscie kapusciane z lodowki i rozbite zeby puscily sok… ale skad wezmiesz teraz kapuste.
  Cieple oklady a jeszcze lepiej goraca kapiel i masaz ale to musi strasznie bolec.
  Moze cos przeciwbolowego i przeciwgoraczkowego dodatkowo.

  Pozdrawiamy,
  Kasia i Macius – 27 czerwiec 2003  #463261

  beatab

  Re: Po 11 mies boli pierś!!!!!!!! Pomocy

  masuj, masuj….pod prysznicem okręznymi ruchami. potem wyciśnij mleko, tak, aby poczuć ulgę. powinien ciepły prysznic trochę pomóc i mleko puści. na koniec okład z kapusty obitej tłuczkiem, tak żeby było sok.
  na zbicie temperatury parecetamol.

  Beata&Patryk(03.03.03) http://betka.prv.pl

  #463262

  nika73

  Re: Po 11 mies boli pierś!!!!!!!! Pomocy

  Ja miałam taki zator w poniedziałek. Też mi się wydawało, że po ponad 3 miesiacach karmienia nie będę miała takich problemów a jednak…. Mnie przed każdym karmieniem mąż rozmasowywał twarde miejsca na piersi przy użyciu oliwki. Później bardzo ciepłym strumieniem wody z prysznica polewałam chorą pierś. Po karmieniu natomiast przykładałam zmrożone liście kapusty. Nastepnego dnia wszystko wróciło do normy.

  NIka i Dominika (10,09,03)

  #463263

  yoasiab

  Re: Po 11 mies boli pierś!!!!!!!! Pomocy

  Dzięki dziewczyny. Cała noc podawalam Ali właśnie tę pierś, ale nie bardzo pomogło 🙁 Właśnie wysłałam męża do apteki po spirytus salicylowy, bo tak poradziła mi znajoma położna. Prysznic już brałam. Najśmiejśniejsze jest to (choć mi nie jest do śmiechu), że pierś jest puściuteńka, ale czuję amlutki guzek, który potwornie mnie boli.!!!!!!!! Będzie mąż masował, bo ja sama się nie dotknę. buuuu


  Aśka i Alicja (18.01.2003)

  #463264

  iness

  Re: Po 11 mies boli pierś!!!!!!!! Pomocy

  Z doświadczenia radzę najpierw obłożyć pierś ciepłymi okładami z pieluszki kilkakrotnie, potem masować dość intensywnie i tak kilkakrotnie. Spróbuj podać pierś dziecku z góry, na siedząco.
  Jak masz laktator to użyj!

  Powodzenia i cierpliwości a minie!

  Agnieszka i Dawidek (17.03.03)  #463265

  iness

  Re: Po 11 mies boli pierś!!!!!!!! Pomocy

  Artykuł z serwisu maluchy:

  Jeśli karmisz piersią to zastój pokarmowy może zaskoczyć cię każdego dnia. Szczególnie kiedy po porodzie wróciłaś już do normalnego trybu życia i prawdopodobnie jesteś mniej czujna w nadzorowaniu swoich piersi.

  Czym charakteryzuje się zastój pokarmowy? Jeśli dotyczy całej piersi – to jej obrzmieniem, tkliwością i bolesnością. Również tym, że może być gorąca i błyszcząca. Jeśli dotyczy tylko jednego zrazika lub zablokowanego przewodu mlekowego to dołączyć się może zaczerwienienie lub tkliwe zgrubienie w miejscu zastoju.

  Charakterystyczne przy zastoju pokarmowym jest to, że pokarm z piersi nie chce wypływać. Wiąże się to z tym, że przewody mleczne są tak mocno rozszerzone przez niedostatecznie usunięty z piersi pokarm, iż powodują ucisk na naczynia włosowate przez które oksytocyna nie dociera do komórek mięśniowych otaczających przewody mleczne.

  Samopoczucie kobiety jest całkiem dobre, ale jeśli natychmiast po zidentyfikowaniu powyższych objawów działanie nie zostanie podjęte to może dojść do stanu zapalnego piersi i gorszego samopoczucia.

  Co możesz zrobić jeśli tylko spostrzeżesz, że doszło do zastoju miejscowego:
  ” Staraj się aby ta właśnie pierś była podawana do karmienia w pierwszej kolejności.
  ” Jeśli dziecko nie może, z jakichś powodów, opróżnić piersi samodzielnie to należy ten pokarm odciągnąć ręcznie lub odciągaczem.
  ” Jeżeli pierś jest przepełniona to należy przed podaniem jej dziecku nieco ją rozluźnić poprzez odciągnięcie pokarmu.
  ” Przed karmieniem można pierś rozgrzać ciepłym okładem, a po karmieniu zastosować zimny okład.
  ” Możesz również zrobić okład z liści białej kapusty, który działa przeciwzapalnie. Dlatego dobrze jest jeśli jeszcze przed porodem zamrozisz w zamrażarce kilka umytych liści kapusty. Przygotowując okład z kapusty należy pamiętać o uprzednim nasmarowaniu piersi czymś tłustym, aby sok nie podrażnił nazbyt skóry. Okład powinien być położony co najmniej na pół godziny po karmieniu a jeśli się uda to nawet do następnego karmienia. Jednak należy go zdjąć na około pół godziny przed karmieniem.
  ” Możesz w takiej sytuacji karmić nieco częściej.
  ” W przypadku znacznej trudności opróżniania piersi można skorzystać z preparatu oksytocynowego, ale ponieważ nie jest on powszechnie dostępny, prawdopodobnie zaaplikuje ci go osoba którą poprosisz o pomoc kiedy sama już nie będziesz umiała sobie poradzić.
  ” Jeśli masz taką możliwość, to bez zahamowań, skontaktuj się z osobą która może cię wesprzeć psychicznie lub fizycznie w „problemach piersiowych”.

  Agnieszka i Dawidek (17.03.03)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close