po jakim czasie gorączka poszczepienna i jak długo ???

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #100899

  joka

  W piątek wieczorem mały był szczepiony Infanrixem. Po 4 dniach wieczorem był niewyrażny, w 5 dobie pojawiła się gorączka.
  Gorączkę porzedzają czasem dreszcze – mały z ziminymi stopami i rękami lezał przykryty pod nos, po jakims czas nagle temperatura wzrasta ponad 38 stopni. I tak zbijam temperaturę już od środy rana ! Czy to możliwe, żeby była to goraczka poszczepienna w 5 dobie ? Na infekcję to też nie wygląda , bo ma w miarę apetyt, nie ma kataru, nie kaszle. Trzydniówkę już kiedyś przechodził, nie ma biegunki.

  Do lekarza z nim czy zbjać gorączkę i czekać ? Nigdy nie mieliśmy po szczepieniu temperatury a ten infanrix to podany rok po wyznaczonym terminie. Nie nawidzę szczepień, tak zwlekałam i jeszcze problemy !

  Co radzicie ?

  #2727904

  chilli

  zrobic w 3 dobie goraczki CRP i morfologie.

  bo moze przytulil cos w przychodni.  #2727905

  joka

  dzięki poczekam do jutra i zrobię.

  #2727906

  pasiasta

  Nie pamiętam dokładnie ile po szczepieniu ma prawo pojawić się gorączka jako reakcja poszczepienna, chyba do tygodnia i ma prawo trwać dobre 3 dni:Niepewny:

  #2727907

  joka

  A widzisz, dzięki – może to po szczepieniu faktycznie. Myslałam, że tak dzien, góra dwa po iniekcji. dzięki wielkie, czekam do jutra – jak nie zbobię tą krew.

  #2727908

  pipipi

  U nas tez tak to wyglądało po szczepieniu-wysoka temp. w 4 lub 5 dobie po szczepionce.

  Za to moja mała przechodziła ze 2 razy trzydniówkę i kilka dwudniówek i jednodniówek też było kilka-a ponoć dziecko jak ma trzydniówke to się uodparnia-może ja jakiś wirusowo wadliwy egzemplarz dziecia mam?:Niepewny:
  :Śmiech::Hyhy::Śmiech:  #2727909

  lilavati

  Na ulotce skupiają się na gorączce bez innych objawow pojawiającej się do 48h po szczepieniu

  U nas reakcja jest zazwyczaj kilka godzin po zaszczepieniu , utrzymywała się nawet po 5 dni (sprawdzane CRP, mocz w tym czasie nic nie pokazywalo)

  Może zbiegła sie jakaś wirusówka z poszczepiennym spadkiem odporności?

  Zdrówka

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close