Po wizycie

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #17690

  mati2

  Jestem po wizycie u lekarza i ten potwierdził, że wyniki są podwyższone ACA i ANA. Postępowanie jest następujące od dzisiaj przyjmuję lek Acard codziennie (mam on obniżyć te przeciwciała) i w momencie potwierdzenia ciąży natychmiast zastrzyki z heparyny. Szanse na utrzymanie ciąży są podobno duże także jestem dobrej myśli. Czy któraś z was ma taki sam problem czyli problem z p/c antykardiolipinowymi itp. Chciałabym się szczególnie dowiedzieć na temat heparyny czy koniecznie trzeba robić zastrzyki w brzuch?
  Pozdrawiam i czekam,
  Mati

  #250641

  ninka

  Re: Po wizycie

  Ja się nie znam ale chciałam tylko powiedzieć, że cieszę się, że jest znaleziona przyczyna. na tym wątku pisała kiedyś Woda. Poroniła 2 razy ateraz jest chyba w 8 m-cu? Nie pamiętam dokładnie bo długo jej tu nie było.
  Zyczę powodzenia.

  Ninka
  moje temperaturki  #250642

  z-kasia1

  Re: Po wizycie

  Mati, najważniejsze że cel jest osiągalny a to, że może nie zawsze tak jak chcemy…(eee, tam zastrzyki ..pomyśl, że bedziesz mamusią).
  Podobnie jak Ninka…nie znam się na leczeniu….ale trzymam kciuki.
  pozdrawiam,

  Kasia

  #250643

  ulus

  Re: Po wizycie

  Mam podwyższone IMk- limfocyty i tez jak uda mi się zajść w ciąże mam codziennie brac zastrzyk w brzuch- Clexane
  Ale oby się udało, to będę robiła:)

  #250644

  edith

  Re: pytanie o Acard ?

  Mati,
  Czy Acard ma taki sam sklad co Aspiryna ? (chodzi tu tylko o nazwe handlową leku ?)
  Pytam, bo przeciwciala neutralizuje sie aspiryna i heparyna !
  Podawnie tych leków jest b.skuteczne !
  pozdrawiam,
  edith

  #250645

  violes

  Re: do edith !

  Cześć
  Mój gin kazał mi zażywac juz profilaktycznie 1/4 tab.Acardu .Profilaktycznie poniewaz pierwsze badanie p.antykardiolipinowych wyszeło ponad norme,teraz za tydzien po odczekaniu 2 miesięcy ide powtórzyc to badanie ponownie
  Aha Acard to jest to samo co aspiryna ( tak mówił m gin )
  pozdrawiam
  violes

  Edited by violes on 2003/05/26 22:35.  #250646

  -edyta

  Re: Po wizycie

  Witam,
  najważniejsze że wszystko jest na dobrej drodze!!
  Znalazłaś przyczyne, zaczynasz sie leczyć, masz duże szanse na donoszenie i urodzenie zdrowego dzidziusia…………..czymże przy tym są zastrzyki (nawet w brzuch)????
  Życze Ci powodzenia i gorąco pozdrawiam

  Edyta

  #250647

  mati2

  Re: Po wizycie

  Ja też oczywiście będę je robiła bez mrugnięcia okiem. Gdzieś czytałam, że jak ma się trochę więcej tłuszczyku na brzuszku to są mniej nieprzyjemne. Może masz jakieś ciekawe wskazówki jeśli o to chodzi????

  #250648

  efunia

  Re: Po wizycie

  Cześć,
  u mnie też stwierdzono wysoki poziom przeciwciał antykardiolipinowych 95.9, więc dużo dużo ponad normę. Od 3 miesięcy biorę Acard, a potem najprawdopodobniej też heparynę. Mam nadzieje, że to jest jedyna przyczyna moich 2 poronień, bo jak nie , to sama nie wiem co zrobię. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia.

  #250649

  mati2

  Re: Po wizycie

  Nie jestem lekarzem ale sądzę, że przy takim poziomie ACA to poronienia na pewno były z tego powodu. Tłumaczył mi to wszystko lekarz, ja mam takie wyniki IgG 23 N:<10; IgM 9,6 N:<10 i był pewien, że płody obumarły właśnie z tego powodu. Także uszy do góry będziemy walczyć, najważniejsze, że da się to leczyć i to podobno dość skutecznie.  #250650

  ika

  Re: Po wizycie

  tak to prawda. Mozna skutecznie leczyć problemy z przeciwciałami antyfosfolipidowymi aspiryną i heparyną. Szanse na urodzenie zdrowego potomstwa bardzo znacznie wzrastają przy takiej kuracji. Więc życze powodzenia i trzymam kciuki

  ika

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close