Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #40328

  mery

  Mam właśnie takie do Was pytanie. Jestem po zabiegu obumarłej ciąży. Mój gin powiedzial mi, że muszę odczekać 6 miesięcy. Niektóre z Was piszą, że można już rozpocząć starania 3 miesiące po. Skąd wynikają różnice? Czy to jest zależne od lekarza i jego przekonań i wiedzy? Czy może od tego czy to było poronienie czy tak jak u mnie? Proszę o odpowiedź. Do mojego gina idę dopiero za dwa tygodnie i wtedy go zapytam dlaczego tak długo muszę odczekać. Liczę jednak na Waszą wiedzę i pomoc.
  Pozdrawiam
  mery

  #528108

  asia7

  Re: Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

  Po zabiegu łyżeczkowania należy odczekać troche dłużej czyli minimum 3-4 miechy, ale lekarze asekuracyjnie mówią że pół roku, poza tym sama zobaczysz że zanim ci się wszystko unormuje to minie troszke czasu. Ja rozpoczełam starania po 4 miesiącach. Porozmawiaj ze swoim ginem, poza tym zrób podstawowe badania i uspokój swoje skołatane serce. Życzę dużo cierpliwości, zobaczysz czas szybko zleci i wnet zaczniesz znowu starania:)))

  Asia
  z aniołkiem i pewnością, że tym razem się uda  #528109

  z-kasia1

  Re: Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

  Witaj,
  Ja czekałam pół roku, a spotkało mnie to co Ciebie: martwa ciąża. Jednak jak patrzę z perspektywy czasu, dziś chyba bym wcześniej zaczęła starania. Nie chodzi o to, że uważam ten czas za stracony….to nie tak; wykonałam wówczas wszystkie zalezone badania i dodatkowo zaszczepiłam się – m.in. stąd ten długi okres (no, przy okazji wyszły jeszcze inne sprawy, ale gdyby nie te sprawy – nie będę tu o nich pisać, bo to nic przyjemnego – to zaczęłabym wcześniej, może po 3-4 miesiącach).
  Osobiście uważam, że to sprawa trochę indywidualna: nie zależy tylko od tego, co sie stało i ew. jaka była przyczyna straty, ale róznież od indywidualnego nastawienia, powrotu do równowagi psychicznej. Mnie nie było łatwo, nawet po 3 miesiacach popłakiwałam w poduchę. Ciężko dziś stwierdzić, czy wcześniejsze starania zmniejszyłyby ten ból i drogę „dojścia do siebie”? Czy też negatywnie wpłynęłyby na kolejną ciążę i zły w niej stan emocjonalny (bo ciągle bym myśłała o tym, co było i że może się powtórzyć – w sumie to tak myśłałam przez cały początek obecnej ciąży, dzis jest już dużo lepiej).
  Tak czy inaczej decyzję muszisz podjąć sama. Może wykonaj podstawowe badania – bo pewnie lekarz Ci jakieś zlecił, daj odpocząć organizmowi.A ten czas 6 miesięcy to nie musi być tak sztywny i co do dnia…
  pozdrawiam i życzę dużo siły,

  Kasia i majowo – czerwcowa Zosia

  #528110

  aggulka

  Re: Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

  3 miesiące to niezbędne minimum po zabiegu łyżeczkowania, bo musi się zregenerować endometrium, (chociaż czasem zdarza się, że kobieta zachodzi w ciążę wcześniej i wszystko przebiega ok), 6 miesięcy zaleca „stara szkoła”, a niektórzy mówią, że te dodatkowe 3 miesiace sa po to, żeby nie tylko ciało doszło do siebie ale i dusza. Myśle, że to indywidualna sprawa. Jedno jest pewne, warto ten czas wykorzystać na psychiczny odpoczynek i badania (mimo tego co mówia lekarze).
  Trzymaj sie, Agata

  #528111

  ika

  Re: Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

  Warto odczekac minimum te 3 miesiące i wykorzystać ten czas na zrobienie podstawowych badań. Ale warto zacząć starnia wtedy gdy poczujesz, że juz jesteś na to naprawdę gotowa. Pozdrawiam ciepło i zycze szczęscia

  ika z syneczkiem Igorem marcowym lub kwietniowym

  #528112

  lagu

  Re: Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

  Mnie tez to spotkało co Ciebie – byłam w 10 tyg ..i ciąża obumarła …zabieg miałam 16 grudnia ..i lekarz powiedział że dopiero od maja można startować ! mysle że go posłucham bo nie mam ochoty na powtórke ! ale i tego nie można wykluczyć…
  także myśle że niech sobie nasze organizmy nabiorą siły !
  pozdrawiam serdecznie  #528113

  myha1

  Re: Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

  Witaj,
  Ja mialam zabieg 2.11.03 lekarz nakazal odczekac 6 miesiecy …
  juz minelo troszke czasu ale ja nadala nie czuje sie gotowa.
  Poczekm napewno te 6 mieisecy chociaz mysle ze w przypadku mojej osoby trosze sie to przedłuzy.
  Najperw trosze poukladam moje zycie … wycisze sie , przygotuje sie …

  Pozdrawiam

  #528114

  patunia79

  Re: Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

  Witaj,
  Moje maleństwo umarło w 9 tygodniu a zabieg zrobiono mi dopiero w 12. teraz jestem po pierwszej wizycie u gina i stanowczo powiedział 5 miesięcy to min. Ponieważ jest prawie 100% pewności że jeśli teraz bym zaszła (6 tygodni od zabiegu) to skończyło by się to tak samo.
  Kazał mi zrobić na początek cytomegalie, i USG, no i za jakieś trzy cykle hormony i badanie nasienia, po czym do pracy. Mi termin ten wypadnie około połowy czerwca więc może się uda w wakacje.

  Pozdrawiam Cie ciepło i życzę pogodnych dni dla Twojego i mojego ducha.
  Patrycja
  Aniołek (14.01.2004).

  #528115

  nuska

  Re: Po zabiegu-kiedy rozpocząć starania?

  Hej!
  tak jak piszą dziewczyny trzeba czekać 6 m-cy. Ja jednak na Twoim miejscu zrobiła bym badania przynajmniej podstawowe. Wydaje mi się że poronienie a obumarcie ciąży to dwie różne rzeczy, co prawda powody są różne ale badania powinno się robić przynajmniej hormony i tokso, chlamydie, cytomegalie itp. Zrobisz jednak jak będziesz chciała to Twój wybór. Pozdrawiam. Nusia i dwa aniołki.

  NUŚKA

  #528116

  lidus

  Kiedy rozpocząć starania? Po badaniach.

  Ja nie wyobrażam sobie inaczej. Lista jest w wątku przyklejonym na samym poczatku. Nie musisz od razurobić wszystkich oczywiście. zacznij od hormonów, chorób odzwierzęcych i nasionek. Byc może juz one pomoga znaleźc i wyeliminowć przyczyne. Dla mnie juz poronienie jest najlepszym dowodem, że coś jest nie tak. Oczywiście nei zawsze badania znajda przyczynę, ale zwiekszą szanse na nastepna udana ciążę.
  Badania możesz zrobić w ciągu jednego cyklu. Tak więc w 4 miesiaceod zabiegu powinnaś pomysleć o kolejnych staraniach.
  pozdarwiam

  Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
  aniołek IX 1996
  aniołek XI 1997

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close