Podać antybiotyk czy nie?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #64670

  aniek22

  Moja córeczka od kilku dni pokaszliwała, szczególnie w czasie snu. Byłt to suchy kaszel. Wybrałyśmy się dwa dni temu do lekarza żeby sprawdzić co się dzieje. Lekarz stwierdził, że osłuchowo wszystko ok. tylko gardziołko zaczerwienione. Przepisał syrop na kaszel i leki homeopatyczne. Po jednym dniu stosowania syropku kaszel zmienił się w mokry – czy może to być spowodowane syropem?Widzę, że ma szkliste oczka, lekki katarek-wodnisty, ale temperatury brak. Kaszle częściej, nie wiem czy nie wskazane są jakieś mocniejsze lekarstwa, chyba się dzisiaj jeszcze raz udamy na wizytę. Jestem przeciwnikiem antybiotyków, ale nie wiem czy przy takich objawach u 10mies. dziecka nie trzeba zastosować. Jak myślicie czy warto leczyć przeziębienie antybiotykami, wiadomo,że lekarze bardzo lubią je zapisywać ( oczywiście nie wszyscy ) szczególnie nie swoim dzieciom. Dodam, że mojemu dziecku wychodzą 3 zęby naraz!!!Myślicie, że te objawy mogą towarzyszyć ząbkowaniu. Gdzieś przeczytałam, że kaszel przy zębach wystepuje, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy. A zaczynam się martwić, że kaszle coraz częściej!!!

  Ania i Martula

  #821861

  ahimsa

  Re: Podać antybiotyk czy nie?

  W czasie ząbkowania odporność jest osłabiona, o czym zapewnie dobrze wiesz:) , może to alergia? u mojego 6 mies. dziecka też wpierw katar, potem gorączka)?!) i w końcu kaszel, czerwone gardło. Mimo gorączki nie dostał antybiotyku, też jakiś syrop, krople do nosa…i nie przeszło! nie wiem, już co lepsze…na razie stwierdzono, że to alergia, katar silny trwa już ponad 3 tyg! ale ta gorączka..już sama nie wiem. Może gdyby dostał coś silniejszego, niż syropik, to by się wyjaśniło, czy to choroba, czy alergia. Po Zyrtecu też nie ma zmian, i już zaczynam mysleć, że to jednak przeziębienie było..więc sama widzisz, ile wątpliwości niesie taka nie wyleczona infekcja;) Koszty, leki kolejne, dalsze cierpienie.

  [obrazek] http://lilypie.com„><img src=”http://lilypie.com/baby1/051014/2/15/1/  #821862

  kas

  Re: Podać antybiotyk czy nie?

  U Zu większość infekcji wyglądała tak, że wpierw katar potem kaszel potem gorszy kaszel+ gorączka zmiany osłuchowe antybiotyk. Nigdy nie podałam antybiotyku jeśli nie było zmian osłuchowych, ale każde pogorszenie konsultowałam z lekarzem – często wpierw telefonicznie. Wydaje mi się, że jeśli odczuwasz niepokój i uważasz, że kaszel się pogorszył to trzeba się skonsultować z pediatrą

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

  #821863

  elik

  Re: Podać antybiotyk czy nie?

  Przeziebienia na pewno nie leczy sie antybiotykami, ani zaczerwienionego gardla (chyba, ze z ropnym nalotem), ale jak kaszel sie zmienil i masz wrazenie, ze sie nasila, to powinien lekarz osluchac, czy nie ma zmian w oskrzelach albo plucach. I wtedy ewentualnie zadecydowac o silniejszych lekach. Z antybiotykami nie ma sie co spieszyc.

  Elik i Antek 15 mies

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close