podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #86148

    kate24

    czy nalezy wpisac do zeznania podatkowego zwrot za wymiane stolarki okiennej ? dodam ze zadnego pitu od społdzielni nie dostalismy tylko kwitek ze taka a taka kwote wyplacono……….

    kate&Eryk(26.01.04) & Alan(31.01.07)

    #1320977

    gonia23

    Re: podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

    niestety od 2006 r nie obowiązuje już ulga remontowa i kwoty tej nie odliczysz. tak samo jak nie odliczysz już funduszu remontowego.

    Gosia, Zuzia 2003, Marta 2005



    #1320978

    kate24

    Re: podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

    nie chodzi o ulge remontowa ale czy zwrot ze spoldzielni musimy wliczyc do naszego dochodu??(to nam spoldzielnia oddala kase za to ze wymienilismy stolarke okienna……….)

    kate&Eryk(26.01.04) & Alan(31.01.07)

    #1320979

    Anonim

    Re: podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

    tak trzeba

    Ewa i Martynka 24.09.2003

    #1320980

    gonia23

    Re: podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

    a na jakiej podstawie?

    Gosia, Zuzia 2003, Marta 2005

    #1320981

    baranek

    Re: podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

    nie trzeba wliczac w dochód
    najlepiej zadzwoń do urzędu skarbowego i dopytaj sie

    Pozdrawiam



    #1320982

    gonia23

    Re: podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

    no moim zdaniem też nie trzeba, przegrzebałam w tym celu UPDOF i moim zdaniem nie dolicza się tego typu zwrotów do przychodów. dlatego zapytałam na jakiej podtsaiw trzeba to doliczać. zresztą to wszystko jest pewnie zapisane w statucie spółdzielni i de facto ty sama to finansujesz, bo płacisz na fundusz remontowy.

    Gosia, Zuzia 2003, Marta 2005

    #1320983

    Anonim

    Re: podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

    jeżeli okna były odliczone w ramach ulg mieszkaniowych to dolicza się 19% z kwoty otrzymanej ze spółdzielni

    to kawałek z broszury informacyjnej:

    Obowiązek wykazania i doliczenia kwot uprzednio odliczonych od podatku wynika z postanowień art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. Nr 134, poz. 1509, z późn. zm.), art. 12ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 202, poz. 1956, z późn. zm.) oraz art. 45 ust. 3a ustawy.

    W konsekwencji poz. 100 wypełniają podatnicy, którzy m.in.:

    1) skorzystali z odliczeń od podatku z tytułu wydatków poniesionych na własne potrzeby mieszkaniowe, a następnie w roku podatkowym:

    * wycofali ze spółdzielni wniesiony wkład mieszkaniowy lub budowlany,
    * w całości zmienili przeznaczenie lokalu lub budynku z mieszkalnego na użytkowy,
    * otrzymali zwrot odliczonych wydatków po roku, w którym dokonali odliczeń, z wyjątkiem gdy zwrócone kwoty zostały zaliczone do przychodów podlegających opodatkowaniu,
    * wycofali oszczędności z kasy mieszkaniowej, z wyjątkiem, gdy wycofaną kwotę po określonym w umowie o kredyt kontraktowy okresie systematycznego oszczędzania wydatkowali zgodnie z celami systematycznego oszczędzania na rachunku prowadzonym przez tę kasę,
    * przenieśli uprawnienia do rachunku oszczędnościowo-kredytowego na rzecz osób trzecich,z wyjątkiem dzieci własnych lub przysposobionych,
    * zbyli grunt lub prawo wieczystego użytkowania gruntu,

    2) w roku podatkowym otrzymali zwrot uprzednio:

    * zapłaconych i odliczonych składek na ubezpieczenie zdrowotne,
    * odliczonej wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego, o którą nastąpiło zmniejszenie podatku na podstawie art. 27d ustawy. ”

    Ewa i Martynka 24.09.2003

    #1320984

    gonia23

    Re: podatki- zwrot ze spoldzielni mieszkaniowej

    aaaa. no w tym sensie to się zgadzam w 100%. ale dziewczyna nie napisała, że odliczyła to w ramach ulgi remontowej w latach 20035-2005 i otrzymała zwrot wydatków tylko, że w 2006 roku jej zwrócili kwotę za wymienione okna w roku 2006. przynajmniej ja tak zrozumiałam.
    no to dobrze, że to wyjaśniliśmy, bo zdaję niedługo ustny na doradcę podatkowego i zwątpiłam totalnie w swoją wiedzę. a tak to już wszystko jasne.

    Gosia, Zuzia 2003, Marta 2005

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close