Podejrzenie niedoczynności tarczycy

Witam jestem mamą bliźniąt urodzonych w 29 tygodniu ciąży. Od stycznia tego roku, czyli przed ukończeniem roczku mam z synkiem problem. Nagle przestał przyjmować mleko, potem stracił apetyt. Badaliśmy się w klinice 1 dnia. Z badań wyszła nietolerancja glutenu, uczulenie na mleko, trawy, pszenicę. Stolce robił normalne, ale 6-8 na dobę. Od tamtej pory źle śpi, spadał z wagi, powolutku nadrabia.

W Styczniu Tsh-4,95. Teraz miał badanie tsh-9, fosfor poniżej normy, d3-poniżej, fosfotaza alkaiczna podwyższona, wapń ok. Wczoraj byliśmy u endokrynologa dostał Jodit 100 1×1 tab. Kontrola za 3 miesiące.
Synek ma 1rok i 8 miesięcy, waży 9350, wzrost 90. Urodził się z wagą 1080 – 35cm. Cały czas kiepsko je. Jest bardzo pobudliwy, ale niepłaczący.

Czy zrobić synkowi jeszcze dalej jakieś badania czy czekać na jodzie te 3 miesiące. Proszę o odpowiedź i wskazówki.

4 odpowiedzi na pytanie: Podejrzenie niedoczynności tarczycy

kamelia2013-09-17 20:39:16

Trudne pytanie… Chyba poczekałabym na jodzie… Chyba…

mama-jasia-i-marcelki2013-09-18 11:05:46

Myślałam,że więcej mam na tym forum ma podobny problem.Dzięki Kamelia.

daga02013-10-05 08:33:30

Witaj, przypadkiem zobaczyłam twoj wątek i może trochę uda mi się Cię uspokoić. Moja córeczka od urodzenia jest leczona na niedoczynność tarczycy, z tym że ona przyjmuje Euthyrox 25. Też mieliśmy problemy z jedzeniem, mała miewała zaparcia, ale z czasem wszystko się unormowało. Teraz córka bedzie miała 3 latka i endokrynologa odwiedzamy coraz rzadziej, a na początku było to co miesiąc.
Na Twoim miejscu poczekałabym te 3 miesiące, po tym czasie będziecie musieli powtorzyć badania w kierunku niedoczynności i będzie wiadomo więcej. Nie martw się, nawet jeśli u twojego dziecka stwierdzą niedoczynnośc tarczycy, to nie jest to koniec świata. Trzeba tylko pamiętać o podawaniu leków i chodzić na kontrole. Pozdrawiam!

mama-jasia-i-marcelki2013-10-07 09:39:11

Dziękuję Ci za odpowiedź.Na jodzie zaczął ciut lepiej jeść.Nawet preparat mlekozastępczy toleruje.Zobaczymy jak to dalej się rozwinie.

Znasz odpowiedź na pytanie: Podejrzenie niedoczynności tarczycy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
jelitówka
witam, panuje u nas jelitówka- ja skończyłam, mąż zaczyna- Martynka poki co cała, ale boje sie ze za chwilę ja dopadnie- powiedzcie co można podawać takiemy dziecku jak tylko zaczną
Czytaj dalej