Podejrzenie niedoczynności tarczycy

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #119221

  mama-jasia-i-marcelki

  Witam jestem mamą bliźniąt urodzonych w 29 tygodniu ciąży. Od stycznia tego roku, czyli przed ukończeniem roczku mam z synkiem problem. Nagle przestał przyjmować mleko, potem stracił apetyt. Badaliśmy się w klinice 1 dnia. Z badań wyszła nietolerancja glutenu, uczulenie na mleko, trawy, pszenicę. Stolce robił normalne, ale 6-8 na dobę. Od tamtej pory źle śpi, spadał z wagi, powolutku nadrabia.

  W Styczniu Tsh-4,95. Teraz miał badanie tsh-9, fosfor poniżej normy, d3-poniżej, fosfotaza alkaiczna podwyższona, wapń ok. Wczoraj byliśmy u endokrynologa dostał Jodit 100 1×1 tab. Kontrola za 3 miesiące.
  Synek ma 1rok i 8 miesięcy, waży 9350, wzrost 90. Urodził się z wagą 1080 – 35cm. Cały czas kiepsko je. Jest bardzo pobudliwy, ale niepłaczący.

  Czy zrobić synkowi jeszcze dalej jakieś badania czy czekać na jodzie te 3 miesiące. Proszę o odpowiedź i wskazówki.

  #5652280

  kamelia

  Trudne pytanie… Chyba poczekałabym na jodzie… Chyba…  #5652281

  mama-jasia-i-marcelki

  Myślałam,że więcej mam na tym forum ma podobny problem.Dzięki Kamelia.

  #5652282

  daga0

  Witaj, przypadkiem zobaczyłam twoj wątek i może trochę uda mi się Cię uspokoić. Moja córeczka od urodzenia jest leczona na niedoczynność tarczycy, z tym że ona przyjmuje Euthyrox 25. Też mieliśmy problemy z jedzeniem, mała miewała zaparcia, ale z czasem wszystko się unormowało. Teraz córka bedzie miała 3 latka i endokrynologa odwiedzamy coraz rzadziej, a na początku było to co miesiąc.
  Na Twoim miejscu poczekałabym te 3 miesiące, po tym czasie będziecie musieli powtorzyć badania w kierunku niedoczynności i będzie wiadomo więcej. Nie martw się, nawet jeśli u twojego dziecka stwierdzą niedoczynnośc tarczycy, to nie jest to koniec świata. Trzeba tylko pamiętać o podawaniu leków i chodzić na kontrole. Pozdrawiam!

  #5652283

  mama-jasia-i-marcelki

  Dziękuję Ci za odpowiedź.Na jodzie zaczął ciut lepiej jeść.Nawet preparat mlekozastępczy toleruje.Zobaczymy jak to dalej się rozwinie.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close