podnosi główkę???

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #30268

  papuch

  cze mamcie, chcę was zapytać o tą główkę! Moja Basika podnosiła ją ładnie od pierwszych dni narodzin, radziła sobie z tym wspaniale ale nie bardzo lubi leżeć na brzuszku. Najpierw ją trochę zmuszałam ale kiedy zanosiła sie płaczem przegrywałam i brałam ją na ręce. Pare razy udało jej sie usnąć na brzuszku ale nie przekonało jej to. Zauważyłam że kiedy ją nosimy to przekręca główkę tylko w jedną stronę i kiedy kładę ją na brzuszek też kładzie głowkę na tą stronę i ani rusz ją przekonać do tej drugiej strony. Teraz Basik ma już 7 tyg i powinna w miarę pewnie podnosić główkę a ona leżąc na brzuniu nic tylko patrzy sie w swoją ulubioną stronę i ani mysli kręcić główką! Jestem przerażona! czy to że tak mało leży na brzuniu spowodowało ze nie chce podnosić głowki? bo w pionie radzi sobie dobrze- to co jest?
  Papuch i Basik 08.09.03

  #399195

  paula26

  Re: podnosi główkę???

  mój borys polozony na brzuchu wył w nieboglosy i za nic glowki nie chcial podnosić. już myslałam, ze coś jest nie tak kiedy z dnia na dzień zaczął jednak to robić. teraz wszystko jest oki.

  Paula i Borysek 07.07.2003  #399196

  romisia

  Re: podnosi główkę???

  Moja Julcia praktycznie podnosiła głowę od niemal urodzenia, z tym że kładliśmy ja sobie na brzuchu i tak drzemaliśmy. Bardzo się jej to podobał i podoba nadal, bo i teraz jak coś się kręci we śnie, albo nie może zasnąć to kładę ją sobie na brzuchu i śpimy tak nawet kilka godzin. Co dziwne, sama na brzuchu niezbyt lubi leżeć, ale to też zależy od jej humoru. Jeśli chodzi o przekręcanie główki, to spróbuj zaciekawić ją czymś z drugiej strony. Julka początkowo na przewijaku patrzyła tylko w jedną stronę – tam gdzie bardziej kolorowo, powiesliliśmy jej z drugiej strony zabawki i już jest dobrze.
  Ale wydaje mi się że powinnaś powiedzieć o tym swojemu lekarzowi, to może być objaw jakiejś (tfu tfu) nieprawidłowości.. Pozdrawiam!

  Monika i Julcia – 04/08/2003

  #399197

  efik

  Re: podnosi główkę???

  u nas tak było jak piszesz Stefek był wyraźnie lewoskrętny, na brzuszku za nic na prawo nie chciał odwrócić główki…. ale mieliśmy skietowanie do neurologa i tam nam kazała pani dr ćwiczyć facecika, ukladac na brzuszku z rączkami przed głowa zgiętych w łokciach i po 10 razy unosić całe tułowie na ok 10 cm (coś w rodzaju kołyski) poza tym jak pisza inne dziewczyny trzeba starać sie odwrócić uwage malucha w drugą stonę, u nas to też poskutkowało… po 2 tygodniach już nie było problemu kreci głową na wszystkie strony wyraźnie sie wyprostował

  pozdrawiam efik i Stefek (14 lipca)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close