podnoszenie główki

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #11016

  ewkap

  Moja córka skończyła 14 grudnia 3 miesiące. Jeszcze nie podnosi główki, co mnie martwi. Czy którejś z Was dziecko w tym wieku nie podnosiło główki? Dodam jeszcze, że jest dość drobna a obwód główki ma w górnych granicach normy.

  pozdrawiam serdecznie
  Ewa i Gabrysia

  #174617

  carma

  Re: podnoszenie główki

  Każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Moja córcia główkę podnosi praktycznie od urodzenia, ale np. w ogóle się nie śmieje ani nie uśmiecha 🙁
  czekam na ten pierwszy uśmiech z ogromną niecierpliwością… ale moja 10 tygodniowa Natalka jakoś się do niego nie pali

  Pozdrawiam
  Carma z Natalką (19.10.2002)  #174618

  pati68

  Re: podnoszenie główki

  Ojej, zdziwiłąś mnie taką informacją. Myślałam, że dzieciątka się uśmiechają bez problemu…inaczej niż z tym podnoszeniem główki. Mój Mikuś strasznie się śmieje. Jak pochylam sie nad nim rano to nie może przestać się uśmiechać i mówić a..guuuuuuuu, auuuu i takie tam podobne.

  Duzo do niego mówię i uśmiecham sie przy tym. Jeżeli on nie śpi i widzę, ze raczej ma ochotę na moje towarzystwo, to mówię cały czas do niego, czytam wiersze Brzechwy (bo brakuje mi czasami własnych pomysłów), śpiewam (ostatnio kolędy), których nauczył się już na pamięć hi hi (naprawdę po swojemu śpiewa), nazywam to na co on się patrzy.

  Główkę też umie podnosić od urodzenia, ale jak położę go na brzuszku to leniwie spogląda tylko oczkami w bok bez unoszenia głowy.
  Hmm…ale różne sa te dzieciaczki.

  Pati i 2-m Miki,Misiu,Mikołajek,Mikuś,Mikulek,Miniu,Żabol,Dupolek,Niuniaczek,Myszeczka,Gugiś,Mynolek

  #174619

  smoki

  Re: podnoszenie główki

  Chyba każde dziecko robi to na co ma ochotę.
  Dawid głowkę dzwiga, obraca sie na brzuszek, strasznie chcialby pełzać ale za to NIC prawie nie mowi. Raz na czas pojedyncze dzwieki……..

  Pozdrowienia
  smoki i Dawidek
  (3 miesiące i 1/2!)

  #174620

  pluto

  Re: podnoszenie główki

  Karol dość późno zaczął podnosić główkę…..a to dlatego, że nieznosił leżeć na brzuszku……śmiać się zaczął wcześnie, bo jak miało 5 tygodni…..natomiast do tej pory umie jedynie obracać się na boczki…..na brzuszek wogóle…..3 tygodnie temu zaczął głośno i często gaworzyć……….kilka miesięcy (nie wiem ile) temu śmiać się głośno…….ale dla pewności zapytaj lekarki…………ja o obroty, a wlasciwie ich brak tez pytalam…………

  Julka kulka i prawie 6 miesięczny Karolek

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close