podroz jajeczka

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #12882

  ciku

  Czy mozecie mi powiedziec ile to trwa? Od zaplodnienia do implantacji jajeczka w macicy. Zawsze mi sie wydawalo, ze maksimum trzy dni, a teraz juz nie jestem pewna. Ciekawe tez ile wedruje niezaplodnione jajo, az sie wydali z organizmu kobiety, bo chyba do nastepnego cyklu musi zdazyc opuscic niedoszla mamusie, czy tak?

  Agi

  #197851

  zuzanna

  Re: podroz jajeczka

  podobno okres implantacji trwa ok 7 dni
  jesli cos mi sie pokrecilo to dziewczyny napewno to sprostuja:)

  Zuzanna  #197852

  kjasja

  Re: podroz jajeczka

  W ciągu 4—5 dni od zapłodnienia jajo przesuwa się wzdłuż jajowodu, aby 7 dnia zagnieździć się w błonie śluzowej wyścielającej jamę macicy. Zarodek w tym czasie składa się z około 150 komórek, które grupują się tak, że w ich środku powstaje puste miejsce. Zewnętrzna warstwa komórek jaja płodowego, zwana trofoblastem, ma właściwości rozpuszczania tkanek. Dzięki temu jajo zagłębia się w błonie śluzowej macicy, czerpiąc z niej substancje odżywcze. Potrzeby w zakresie dowozu substancji odżywczych i tlenu do rozwijającego się stale jaja szybko wzrastają. Aby temu podołać, powierzchnia trofoblastu pokrywa się setkami wypustek, tzw. kosmkami, przekształcając się w błonę kosmówkową. W jednym miejscu kosmki ulegają dalszemu rozwojowi, znacznie się rozgałęziając i rozrastając, co w konsekwencji prowadzi do powstania łożyska. W pozostałych miejscach kosmki stopniowo zanikają. Pod koniec pierwszego tygodnia błona śluzowa macicy pokrywa całkowicie zagnieżdżone w niej jajo.
  Pozdrowionka

  #197853

  jumi

  Re: podroz jajeczka

  Można to jakoś odczuć, poza plamieniem oczywiście?

  #197854

  helenka

  Re: podroz jajeczka

  ile wedruje niezaplodnione jajo, az sie wydali z organizmu kobiety, bo chyba do nastepnego cyklu musi zdazyc opuscic niedoszla mamusie, czy tak?

  Przeciez w ten sposob pojawia sie miasiaczka! jezeli jajeczko sie nie zaplodni, to nastepuje miesiaczka i jajo wychodzi wraz z krwia… Czy o to chodzilo czy ja zle zrozumialam pytanie?

  Helenka – przyszla mamuska
  15. IV. 2003

  #197855

  helenka

  Re: podroz jajeczka

  Mozna czuc bol jajnikow, ale mozna nic nie czuc, a do tego – plamienie tez nie jest konieczne, wrecz nawet rzadko.

  Helenka – przyszla mamuska
  15. IV. 2003  #197856

  ciku

  Re: podroz jajeczka

  Helenko to bylo tylko takie gbybanie na marginesie glownego pytania.

  Agi

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close