Podświadomy lęku przed wypróżnieniem :(

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #66723

  Anonim

  Czy MOŻE WIECIE JAK POSTĘPOWAĆ Z TAKIM DZIECKIEM, jak pokonać ową barierę. Moja Hania ma 2 latka i 5 mies. od pewnego czasu nie robi regularnie kupek. Bardzo nas to martwi. Byliśmy w poniedziałek u lek. stosujemy dietę plus Lacidofil 2x dziennie, lek homeopatyczny 3 x dziennie i NIC. Wypróżnianie idzie nam ciężko, na szczęście Hania nie płacze gdy robi kupkę, tylko mocno napina się. Jednak robi kupki bardzo żadko, a kiedyś każdego dnia załatwiała się. Przejrzałam oczywiście wasze porady na temat diety i co stosować. Jednak zainteresował mnie temat zaparć z powodu niechęci do wypróżniania. Może któraś w Was miała podobny problem, jak go rozwiązać? Jak postępować, żeby dziecko chętniej robiło kupkę.
  Pozdrawiamy Ula i Hania= 14.01.03

  #851064

  ala25

  Re: Podświadomy lęku przed wypróżnieniem 🙁

  MYSLĘ, ZE NIE MA SIE CZYM PRZEJMOWAC.
  Jesli tylko corcia nie odczuwa bólu przy wypróżnianiu, nie ma zaparc, dałabym sobie na Twoim miejscu spokój.
  Normą jest wypróznianie kilka razy dziennie (o ile nie są to biegunki), jak i co kilka dni.


  Ala i Filipek
  ur 29.07.2003  #851065

  anuka

  Re: Podświadomy lęku przed wypróżnieniem 🙁

  Myślę że nie ma co martwić się na zapas. Wszystko po kilku tygodniach wróci do normy. My mieliśmy kilka razy problem z Mikołajem przy zaparciach bo rzeczywiście bardzo płakał i widocznie nie mógł kupki zrobić, musiało go to mocno boleć. Potem przez kilka dni nie chciał robić kupki, bał się ale w końcu po namowach i spokojnym podejściem udawało się go przekonać. Po tygodniu wszystko było w normie.
  Jeszcze innym razem kiedy Mikołaj po raz pierwszy zaczął załatwieć się na nocniczek trochę go to delikatnie mówiąc dziwiło co tam zrobił ale przekonało go ostatecznie że zawartość lądowała w kibelku i mógł spuścić wodę. Wiem, że niektóre dzieciaki mogą bać się kupki w nocniczku.
  Jeśli córci nie sprawia bólu robienie kupki to w zasadzie nie powinna się nagle zacząć tego bać.
  PZDR
  Anuka i Mikołaj 16.10.2003

  #851066

  mamasebunia

  Re: Podświadomy lęku przed wypróżnieniem 🙁

  My mielismy taki problem. Wklejam Ci link : http://www.dzieckoinfo.com/forum/showthreaded.php?Cat=&Board=jednolatki&Number=856982&page=&view=&sb=

  Iwona i Sebuś (17.03.03)

  #851067

  kra

  Re: Podświadomy lęku przed wypróżnieniem 🙁

  Nie bardzo rozumiem dlaczego nieregularne wypróżnianie może być problemem… Wiktorek nigdy nie robił kup regularnie. Są dni, że zrobi nawet 4 w ciągu doby, a czasem przez 2-3 dni ani śladu. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że to źle… Dlaczego?
  Wydaje mi się, że jeśli dziecko nie cierpi ani z powodu nierobienia kupy, ani podczas robienia, to nie ma powodu do paniki. I nie bardzo wiem, skąd pomysł, że to jest związane z lękiem…

  Kra, Wiktorek (19.11.2003) i * (10.08.2005)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close