Podwyższona prolaktyna?

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #47131

  vanilka

  Witam Kochane Dziewczyny,
  ponieważ w pełni naturalne starania nie przynoszą rezulatów od dłuższego czasu, zdecydowałam się zrobić badania. Na razie hormony w 13 d.c. Wyszła mi podwyższona prolaktyna, wszystko inne w normie. Czy któraś z Was może wie, o czym to świadczy i jak ewentualnie można poziom tego hormonu obniżyć ? Czy to może być powodem bezowocnych prób poczęcia. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi. Vanilka.

  #609594

  matyldac

  Re: podwyższona prolaktyna ???

  Ja mam także problem z podwyższoną prolaktyną………..Prolaktyna zazwyczaj podwyższa się na skutek życia w ciągłym stresie………..Ale nie martw się, moja koleżanka starała się o maleństwo kilka lat, wystarczyły trzy miesiące, teraz jest szczęśliwą mamusią. Na obniżenie prolaktyny zazwyczaj stosuje się Bromergon, czasami mogą być po nim nudnści, ale tylko na początku, jest bardzo skuteczny. Nic się nie martw, wiem że jest to prawie niemożliwe, ale staraj się zbytnio nie stresować i nie myśleć ciągle o fasolce………….. Szkoda, że nie podałaś wyników. Życzę powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!  #609595

  samanta

  Re: podwyższona prolaktyna ???

  Podwyższona PRL może zaburzać owulację i może być naturalnym środkiem antykoncepcyjnym.
  A leczenie jej zależy od tego na jakim jest poziomie.
  Do obniżenia stosuje się środki ziołowe: Castagnus lub Perionorm albo leki, które są dostępne wyłącznie na receptę: Bromergon, itp.

  Podaję Ci link gdzie jest opisana Hiperprolaktynemia:

  Edited by samanta on 2004/05/31 15:19.

  #609596

  lilianka

  Re: podwyższona prolaktyna ???

  Ja bym za bardzo nie dowierzała temu naturalnemu środkowi antykoncepcyjnemu (jak widać na załączonym suwaczku ) Chociaż rzeczywiście podwyższony poziom prolaktyny zaburza pracę jajników, co w efekcie moze powodować trudności z zajściem w ciąże.
  Od przeszło 5 lat walczyłam z hiperprolaktynemią (u mnie poziom hormonu był kosmicznie wysoki…….juz nawet nie pamiętam jakie wartości osiągał). Leczona byłam Bromergonem, niestety bezskutecznie. Poziom hormonu był niezmiennie bardzo wysoki. Dwa lata temu zarzuciłam leczenie (powinnam raczej zmienić wtedy lekarza). Ponieważ mój mąż miał również poroblemy z płodnością pogodziliśmy się z brakiem potomstwa. We wrześniu, pomimo nadal wysokiego poziomu hormonu (wprawdzie nie robiłam badań ale cały czas utrzymywał się mlekotok) zaszłam w ciążę! Wyobraź sobie jakie było moje zdziwienie .
  Więc jak widzisz podwyższony poziom prolaktyny nie wyklucza mozliwości poczęcia.

  Pozdrawiam serdecznie


  lilianka

  #609597

  lidus

  Re: podwyższona prolaktyna ???

  Podwyższona prolaktyna nie tylko może byc przyczynaniezaciażania, ale równiez poronienia. Ja leczyłam się Parlodelem, ale bezskutecznie, po odstawieniu go zaciążyłam czygo i Tobie życzę. leki na zbicie prolaktyny niestety nie zawsze są skuteczne, ale po jest efekt odbicia i pojawia się ciążą.

  Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
  aniołek IX 1996
  aniołek XI 1997

  #609598

  miyu

  Re: podwyższona prolaktyna ???

  Przyłączam się do Lilianki 🙂
  Ja po 5 cyklach starań postanowiłam w końcu na własną rękę zrobić badania progesteronu i prolaktyny i po obciążeniu rzeczywiście wyszła mi duuuuuża nadczynność co jednak nie zmieniło faktu że akurat właśnie w tym cyklu udało mi się zajść w ciążę :-))))) W moim przypadku moze nie tyle prolaktyna miała wpływ ale wysoki progesteron który jednak pozwolił fasolce się zagnieździć 🙂 Dodam że nigdy nie leczyłam się z powodu hiperprolaktynemii więc mogę mówić o dużym szczęściu 🙂 Zapisałam sie 3 tygodnie temu do gina z nastawieniem na leczenie hiperprolaktynemii a wygląda na to że pójdę do niej z nieco innego powodu 😉
  Główka do góry 🙂 Pozdrawiam 🙂

  Miyu i ….  #609599

  carmel

  Re: podwyższona prolaktyna ???

  Ja podobnie jak Lilianka i Miyu miałam podwyższony poziom prolaktyny ( czego dowodem były badania i nieznaczny wyciek z brodawek białawej substancji) Jakoś leczenie przekładałam z dnia na dzień i w końcu w kwietniu powiedziałam sobie,że na pewno już wezmę jakieś lekarstwa. Do lekarza pobioegłam, owszem, ale z zupełnie innego powodu -udało mi się zajść w ciążę ( mimo,że ówczesny cykl uznałam za zupoełnie stracony ) Teraz jestem w 14 tc. wszystko jest Ok- także widzisz jestem doskonałym przykładem,że zbyt wysoka prolaktyna nie zawsze uniemożliwia zajście w ciążę. Pozdrawiam i życzę szybkiego zafasolkowania.

  #609600

  samanta

  Re: podwyższona prolaktyna ???

  Lilianka mi spodobała by się taka niespodzianka

  U mnie niestety PRL zaburza owulację (pęcherzyki są albo za małe albo jest tylko 1)
  Poza tym już tak długo czekam na swoje szczęście, że zaczynam wątpić w to, że kiedykolwiek zostanę mamą
  27 cykl ,Temperaturki

  Edited by samanta on 2004/06/01 13:26.

  #609601

  lilianka

  Re: podwyższona prolaktyna ???

  Nie martw się i nie porzucaj nadziei…………ja czekałam na tą niespodziankę 15 lat !!!
  Zawsze trzeba wierzyć!

  Pozdrawiam


  lilianka

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close