położenie miednicowe

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #33076

  marta75

  NIestety dziesiejsze USG (35t+2) wykazało, że moja dzidzia ułożona jest miednicowo. Troche mi smutno, bo bardzo chcę rodzić bez cc 🙁
  Lekarz powiedział, że są jeszcze jakieś szanse, że dzidzia się odwróci.
  Trzymajcie kciuki a ja z nią spróbuję pogadać 😉

  Marta i Groszek (3 stycznia)

  #437094

  swa

  Re: położenie miednicowe

  Daj jej duzo dobrego jedzonka, żeby miała siłę sobie pobaraszkować no i powiedz jej jak bardzo chcesz urodzić naturalnie to na pewno się odwróci!

  Dag + Witold + Maja  #437095

  tojka

  Re: położenie miednicowe

  moja pierwsza ciąża zakonczyła się porodem miednicowym , co więcej rodziłam siłami natury, podczas porodu parokrotnie byłam badana, miałam 3 krotnie robione USG i pomiary dziecka czy będzie w stanie przecisnąć się, wszystko zakonczyło się pozytywnie ,aczkolwiek na póżniejszych wizytach gin.dziwili się , że nie robiono mi cesarki. Jedna ważna rzecz , której nie przeocz i załatw jak najszybciej po urodzeniu się dzidzi – wizyta u dobrego ortopedy , dzieci z położenia miednicowego w większości przypdaków mają dysplazję stawu biodrowego im wcześniej podejmniesz leczenie – rozwórka – tym krócej ono będzie trwało. Trzymaj sie ciepło i myśl pozytywnie

  tojka i lipcowa fasolka (05.07.04)

  #437096

  agatakalina

  Re: położenie miednicowe

  czesc Marta!
  nie wiem jak jest w polsce (ja miszkam w niemczech), ale tutaj polecaja jakies sposoby na obrocenie dziecka. swiecenie latarka, jakies cwiczenia itp. ja chodze do szkoly rodzenia z dziewczyna, ktorej tez sie dzidzia jeszcze nie obrocila i jej polozna zalecila takie cwiczenie (indische brücke)
  zapytaj lekarza co o tym sadzi
  pozdrawiam

  Agatka + …. (25.01.04)

  #437097

  asia80

  Re: położenie miednicowe

  Moj brat obrocil sie na dzien przed porodem, wiec trzymam kciuki 😉

  Asia i maluszek 😉 (31 tygodniowy)

  #437098

  swa

  rady z miesięcznika Dziecko

  Wiedziałam, że gdzieś o tym czytałam, więc przewertowałam parę czasopism i…jest! Oto rady z miesięcznika Dziecko (nr 1/2003), jak nakłonić maluszka do obrotu z położenia miednicowego do główkowego:
  „- leż na plecach z biodrami uniesionymi jak najwyżej (na kilku poduszkach);
  – stawaj na czworakach z głową opuszczoną jak najniżej i biodrami uniesionymi wysoko. W tej pozycji można dodatkowo wykonywać okrężne ruchy biodrami albo po prostu wyfroterowac podłogę”.

  Trochę to może brzmi jak jakieś wiejskie sposoby, ale opisali je specjaliści, więc może warto spróbować?
  Poza tym piszą w tym artykule także o tym, że takie ułożenie nie musi oznaczać konieczności wykonania cc, wszystko zależy od wielkości dziecka (nie może być ani zbyt małe ani zbyt duże, z wagą nie mniejszą niż 2,5 i nie większą niż 4 kg) i czy dziecko jest w położeniu miednicowym zupełnym (wówczas są największe szanse powodzenia), czy niezupełnym lub kolankowym bądź stópkowym.
  Podobno też doświadczony lekarz może, przed samym porodem, skłonić dziecko do obrotu poprzez delikatne uciskanie brzucha, ale ten zabieg zwany obrotem zewnętrznym może być wykonany tylko w szpitalu i nie daje gwarancji, bo niestety, dziecko nieraz wraca do położenia miednicowego. Nie piszą, na ile taki zabieg jest bezpieczny dla dzidziusia, ale z uwagi o tym, że może go przeprowadzić tylko doświadczony lekarz, wnioskuję, że nie jest on 100% bezpieczny ani standardowy.
  To tyle specjaliści z pisma Dziecko. Jest jeszcze trochę czasu, więc może Twój Groszek zdecyduje sie jednak współpracować, czego gorąco Wam życzymy.

  Dag + Witold + Maja  #437099

  elik

  Re: położenie miednicowe

  na szkole rodzenia zaprzyjazniopnej ze szpitalem sw. Zofii polozna mowila ze w tym szpitalu w okolo 37 tygodniu (jezeli ktos chce oczywiscie) robia proby obrocenia malucha w brzuchu. czytalam gdzies ze udaje sie w 50%. potem zostaje sie troche w szpitalu i male jedst obserwowane czy dobrze znioslo ten zabieg i czy lozysko jest w dobrym stanie

  elik i wodnik
  7/02/04

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close