położna środowiskowa

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #14970

  Anonim

  Mam troszkę pytań w zwiążku z położnymi srodowiskowymi…jeszcze nie mam dziecka…nasz szkrabik urodzi się w czerwcu… chodzi o to, że ciążę prowadzi lekarz z prywatnego ośrodka…ośrodek ten ma podpisaną umowę z kasą chorych więc leczenie jest bezpłatne..niestety nie ma tu położnej środowiskowej… wcześniej chodziłam do państwowej przychodni i tam położne były…niestety musiałam zmienic lekarza i przychodnie ze wzgledu na przeprowadzkę… czy teraz kiedy ciążę prowadził inny lekarz mogę po porodzie dzwonić do poprzedniej poradni K i wzywać własnie z tamtąd położną? czy za takie wizyty się płaci? kiedy zamiast położnej wezwać pediatrę?

  Weronka (termin 6.06.03)

  #220706

  gwiazda

  Re: położna środowiskowa

  Kiedy ja wychodziłam ze szpitala położna dała mi taką kartkę na której było napisane, kiedu urodziło się dziecko, ile ważyło itp. Kazała mi zanieść tą kartkę do przychodni do której będzie zapisane dziecko. Z tej przychodni przychodziła do nas położna oraz pediatra..
  Pozdrawiam

  Marta i Anastazja  #220707

  carma

  Re: położna środowiskowa

  wydaje mi się, że przychodnia ma obowiązek zapewnić Ci położną…

  Maja z Natalką (5,5 miesięca) http://www.republika.pl/natti

  #220708

  patrycjad

  Re: położna środowiskowa

  Położna po porodzie przychodzi z tej przychodni w której zapisane jest Twoje dziecko. To samo tyczy się lekarza, do którego zapiszesz ten przyjdzie.
  Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

  #220709

  Anonim

  Re: położna środowiskowa

  U mnie jest tak , ze to szpital informuje polozne srodowiskowe,a one przychodza nastepnego dnia po Twoim wyjsciu.I to ona potem informuje pediatre do ktorego chcesz aby Twoje dziecko bylo zapisane.

  Nelly i Hubert:)

  #220710

  aniaaa

  Re: położna środowiskowa

  Położna przychodzi z tej przychodni w której ty masz wybranego lekarza pierwszego kontaktu. Trzeba oczywiscie powiadomić ich o urodzeniu dziecka. Co do pediatry to mozesz wybrać go w dowolnym ośrodku (ja mam w prywatnej przychodni ktora ma podpisaną umowę z kasą chorych).

  Aniaaa i Sebcio (17.03.03)  #220711

  Anonim

  Re: położna środowiskowa

  a z jakiego miasta jesteś?

  Weronka (termin 6.06.03)

  #220712

  Anonim

  Re: położna środowiskowa

  w mojej przychodni nie ma ani położnej ani pediatry..dziecko będzie zapisane do innej przychodni niż ja i mąż…ech..przydałaby się fura pieniędzy i nie trzeba by wtedy kombinować do jakiego lekarza czy przychodni iść.. zaczynam sie poważnie obawiać jak to będzie kiedy dzidzia się pojawi na świecie…jak zapewnić jej dobrą opiekę lekarską…i niech mi ktoś powie, że centrum miasta jest super… na przedmiesciach gdzie mieszkałam przed ślubem nie miałabym takiego kłopotu 🙁

  Weronka (termin 6.06.03)

  #220713

  lea

  Re: położna środowiskowa

  Położna przychodzi z przychodni dziecka. Ja tę przychodnię musiałam zgłosić już w szpitalu… a pamiętam, ze do koleżanki z Warszawy położna nie szła bardzo długo a kiedy wybrałą już przychodnie, to przyszła, wiec to jest zawsze skorelowane.

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #220714

  basik

  Re: położna środowiskowa

  Moja corka jest zajerestrowana w prywatnej przychodni, ktora prowadzi opieke pediatryczna na podst umowy z kasa chorych. Po zgloszeniu dziecka przyszla i polozna i pediatra na wizyte patronazowa (tak jak pisza dziewczyny – ta usluga nie jest swiadczona zaleznie od Twojej opieki ginekologiczno polozniczej ale od opieki pediatrycznej). Musisz dokonac wyboru przychodni dla dziecka (a wkrotce i pediatry bo bedziesz chodzic na szczepienia w jedno miejsce – tam zostawisz karte szczepien otrzymana w szpitalu przy wypisie). Mysle ze to jest juz ich glowa by przyslac polozna. Skoro przyjma nowonarodzone dziecie pod opieke to w ramach uslug na „kase chorych” patronaz nalezy Ci sie jak „psu buda”.
  Wiec tak: wracasz ze szpitala, rejestrujesz dzieciaczka telefonicznie w dogodnej przychodni pediatrycznej, w ciagu 7 dni przybiega polozna obejrzec Ciebie i dzieciaczka, zaraz potem pediatra. Wczesniej zawsze mozesz wezwac pediatre jak tylko wydaje Ci sie to konieczne.

  Basik i Tynia urodzona 3.10.2002  #220715

  lea

  Re: położna środowiskowa

  No z tym pediatrą to chyba nie tak. U nas na pewno sam nie przychodzi i mysle ze nie tylko u mnie tak jest. Kary szczepien tez nie wydają u nas w szpitalu.

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #220716

  Anonim

  dzięki dziewczyny 🙂

  Wielkie dzięki dziewczyny…troszkę rozjaśniłyście mi jak to wszystko wygląda…zaczynam sie więc rozglądać za przychodnią dla mojego dzidka i pediatrą… Jeszcze raz wielkie dzięki 🙂

  Weronka (termin 6.06.03)

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close