półpasiec-pilne!!!

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #47727

  jusi22

  Dziewczyny,czy któraś z Was chorowała na półpasca?bo ja prawdopodobnie zachorowałam i boję sie o Milenke, podobno bakterie które wywołują półpaśca u dorosłych, u dzieci wywołują ospę. Staram sie myć ręce i zachowuje czystośc ale tylko ja zajmuje sie Mili i nie mam możliwości odseparowania sie od córki na czas choroby.
  Czy ktoś wie coś na ten temat?
  Jeśli ktoraś z Was chorowała to jakie miałyście objawy i jak sie leczyłyście? dodam że byłam u lekarza i dostałam leki: Heviran i wit.B.


  Jusi & Milenka ur.27.05.03.

  #617837

  marta77

  Re: półpasiec-pilne!!!

  Ja chorowalam, ale z 10 lat temu….wiec malo pamietam.
  Pamietam tylko, ze bylam strasznie osłabiona.
  Nie drap tego….mi zostala blizna

  Marta Macius i Kubus ROCZEK 🙂  #617838

  mamanikosia

  Re: półpasiec-pilne!!!

  ja chorowałam ze dwa lata temu. pierwszym objawem były wymioty i nudności. potem pojawiły mi sie w dwóch miejscach malutkie czerwone krosteczki bolące. niestety nie wiem jak to leczyc bo ja nie bylam u lekarza. po paru dniach mi przeszlo. ale wiem że zarazki tejgo półpaśca są w wydychanym powietrzu.nic wiecej na ten temat nie wiem pozdrawiam ela i nikodem/10-01-04/

  #617839

  klucha

  Re: półpasiec-pilne!!!

  ja nie chorowałam ale moja teściowa, gdy Zuzanka miała 8 miesięcy. Masz racje dzieci, które nie przechodziły ospy wietrznej, nie powinny się stykać z chorymi na półpasiec, gdyż grozi to zachorowaniem na ospę wietrzną (obydwa schorzenia wywołuje ten sam wirus).

  Lekarka powiedziała mi wtedy że jeżeli już wystąpiły u teściowej objawy zewnętrzne choroby to już nic nie zrobimy ponieważ największy okres zarażenia tym wirusem jest w stadium początkowym i do wystąpienia objawów skórnych. Poradziła jednak aby Zuzanka miała jak najmniejszy kontakt z chorą – zasada dmuchać na zimne, chociaż z drugiej strony widząc moją przerażoną minę stwierdziła że dzieci w tym wieku bardzo łagodnie przechodzą ospę wietrzną.

  Zuzanka na całe szczęście się nie zaraziła,

  Izka i Zuzanka (12.V.2002)

  #617840

  toeris

  Re: półpasiec-pilne!!!

  Ala hevarin dostala jak ospe przechodzila…

  Toeris + Ala 14.09.2003

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close