?? polpasiec w 6 tyg ciazy

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #87499

  macusia2003

  Wlasnie jestem w 6 tygodniu ciazy i dowiedzialam sie , ze prawdopodobnie mam polpasiec( wysypka od 5 dni na karku a wczoraj powiekszyly sie wezly chlonne (duuuze) . Temperatura 37.1. Dostalam abtybiotyk Valtrex. Jak wplynie to na rozwoj maluszka. Prosze o rade lekarzrodzinny i dermatolog uspokaja, ale ja umieram ze strachu.
  Macusia

  #1377066

  klucha

  Re: ?? polpasiec w 6 tyg ciazy

  oraz:

  „Półpasiec to dość rzadka choroba wywołana przez ten sam wirus, który powoduje ospę. Po przechorowaniu ospy wirus w postaci utajonej przebywa w organizmie i w okresie obniżonej odporności ponownie się ujawnia, powodując półpasiec. Choroba objawia się ogólnym osłabieniem oraz swędzącą i bolącą wysypką, ułożoną najczęściej na tułowiu wzdłuż przebiegu nerwów. Zachorowanie na półpasiec w ciąży nie jest na szczęście groźne dla płodu. Zakażenia wirusowe w ciąży niosą ryzyko powikłań zdrowotnych u dzieci. Najlepszym środkiem zapobiegawczym jest np. przyjęcie przed ciążą szczepionki, a w czasie ciąży przestrzeganie higieny i unikanie kontaktów z zakażonymi. ”

  Izka 4,5 latka  #1377067

  macusia2003

  Re: ?? polpasiec w 6 tyg ciazy

  dzisiaj pobrali mi biopsie , gdyz sami nie wiedza co mi jest . Wyniki za 2 tygodnie. Wysypke mialam wczesniej a te wezly chlonne wywalilo mi nagle po jakims czasie ( moze przewialo mnie w parku?)Nikt nic nie wie. Dziekuje za podtrzymanie na duchu. Macusia

  #1377068

  klucha

  Re: ?? polpasiec w 6 tyg ciazy

  mam nadzieję ze bedzie ok

  Izka 4,5 latka

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close