pomoc w sprawie karmienia

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #10801

  kajeczka

  Moja Joasia ma juz szesc dnie ale od wczoraj jak przykładam ja do piersi strasznei sie wiercie..łapie na momet na chwile pociumka i puszcz i tak w kólku nie lacze przy tym ..tak jakby sie bawiła…nie wiem ale niestety nie jest to dla mnie przyjemne bo strasznei szarpie mi brodawki…i tak 10-15 minut po czym złapie i ssa juz normalnie….co to takiego moze byc..czy to normalne a moze ja cos zle robie? prosze poradzcie

  Kasia +Joasia 11.12.02

  #172530

  monis

  Re: pomoc w sprawie karmienia

  Igork robi tak do tej pory i takie prężenie spowodowane jest u niego nadmierną ilościa gazów w brzuszku. Gimnastykując się w ten sposób probuje sobie ulzyć. I niestety też okropnie ciągnie za brodawkę. Jak zaczyna swoje wygibusy to po prostu go odstawiam i czekam az skończy. Staram się mu pomóc masując brzuszek.

  Monis i Igorek (19-10-2002)  #172531

  Anonim

  Re: pomoc w sprawie karmienia

  Julia tak robi odkąd skończyła miesiąc. Ja to tłumaczę tym, że ona jest bardzo ciekawa wszystkiego dookoła (w nocy je spokojnie), ciągle się rozgląda, przerywa jedzenie, ciągnie mnie za włosy, za bluzkę, kręci się, itp., ona już tak ma i koniec :). Może Twoje maleństwo też ciekawe świata???

  Buziaczki,
  Asia i Julia (4 miesiące)

  #172532

  jogibabu

  Re: pomoc w sprawie karmienia

  spokojnie… wszystko dobrze.. taki maluszek musi się nauczyć ssać…. staraj się je uspokoić i znów przystaw do piersi…. nie zmuszaj jak jest rozdrażnione….
  Pamiętaj aby w czasie karmienia rozluźnić się, nie napinać mięśni, trzymać dziecko pewni i stabilnie, usiądź lub połóż się wygodnie….. właściwie ułóż dziecko… „nakładaj” otwartą buzię dzidzi na pierś…

  jeżeli problem będą się utrzymywały przejedź się do poradni laktayjnej lub zapytaj pielęgniarki środowiskowej .. może malutkiej nie pasuje sposób przystawiania do piersi…, sprawdź czy właściwie trzyma brodawkę i czy łyka mleczko …powinni Cię tego nauczyć w szpitalu lub na szkole rodzenia… Zrobili to?

  A jaką „metodą” karmisz?
  klasyczną, krzyżową, leżącą czy spod pacy.. czy jakąś nieksiązkową?

  Mój Młody też miał problemy początkowo… a teraz ma skończone 7 miesięcy i nadal go karmię…
  Powodzenia

  Pozdrawiam ciepło!
  Pa!
  🙂

  #172533

  kajeczka

  Re: pomoc w sprawie karmienia

  Dziękuje Wszystkim za pomoc i rady….Jest juz lepiej Zauwazyłam ze ona czesceij sie tak zachowuje gdy juz sie obudziła ale jeszcze nie otworzyła oczek..tak jakby nie zdążyła sie przestawic z fazy snu na faze jedzenia…albo gdy mam pełne piersi..tak jakby za duzo i za szybko jej leciało i nie umiała sie połapac…
  A karmie róznie na siedząca lub leząca szczególnie noca zabieram ja sobie do łóżka i przystawiam leząc…a w ciągu dnia siedze na krześle..
  Jeszcze raz dziękuje bardzo za rady i dobre słowa
  Niedoświadczona młoda matke wszytsko przeraża…

  Kasia +Joasia 11.12.02

  #172534

  jogibabu

  Re: pomoc w sprawie karmienia

  cieszę się że jest już dobrze !!!!!!!!!!

  Pozdrawiam ciepło!
  Pa!
  🙂

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close