Pomocy!!! Antybiotyk-biegunka

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #59605

  czarna1

  Dziewczyny nie wiem co robić…..
  Pawełek od 2-óch dni bierze antybiotyk Augmentin, (gardło, oskrzela). Dostał biegunki, 7-8 kup, brzydkie, smierdzące. Pupa w opłakanym stanie. Co robić? czy dawać dalej antybiotyk? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? A może przyczyna biegunki jest inna? Mocno gorączkował, ale już gorączka ustąpiła tzn. jest mniejsza….

  Magda i Pawełek ur. 29.11.2002

  #761192

  dorocia

  Re: Pomocy!!! Antybiotyk-biegunka

  Śpiesze z pomocą bo sama niedawno przerabiałam temat: biegunka raczej na pewno po antybiotyku, Podawaj mu smectę 1 szaetka do wypicia w ciągu doby, lacidofil lub cos podobnego jourty. Pupy nie myj chysteczkami tylko wodę z odrobina andmanganianu potasu, wietrz, zasypuj alantanem lub maka ziemniaczaną. Rygorystycznie pilnuj aby natychamiast zmieniac pieluche po zrobieniu kupy. My dostalismy równiez robiona maśc z kwasem bornym, ale jeszcze nie zdąrzyłam użyć. U nas poprawa była widoczna juz następnego dnia, choć pupa ciągle jeszcze zaczerwieniona. antybiotyku nie odstawiaj chyba że obserwujesz równiez wysypke na całym ciele.
  Mój Kuba bierze augmetin juz 4 dzień i jakość kup o niebo lepsza, za to nie chce jeść i ciągle spi.
  Nie martw się i życzę zdrówka Pawełkowi.

  Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)  #761193

  ewelcia

  Re: Pomocy!!! Antybiotyk-biegunka

  Moja Marysia zawsze kiedy bierze antybiotyk dostaje biegunki. Już teraz aby jej zapobiec od pierwszej dawki antybiotyku podaję Enterol. Jest naprawdę świetny. Podaję go 2 razy dziennie dwie godziny po antybiotyku. Enterol dostępny jest w saszetkach i kapsułkach. Ja kupuję w kapsułkach, bo wtedy jest go mniej(a smaczny nie jest). Wysypuję na łyżeczkę i rozpuszczam w wodzie(nie jest to łatwe, trzeba popracować, ale warto). A pupę proponuję obficie smarować linomagiem lub sudoktemem.
  Polecam:)))i życzę zdrowia :)))


  Ewelina i Marysia (26.03.03)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close